«لو سیزن» و «های سیزن» چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

«لو سیزن» و «های سیزن» چیست؟

«لو سیزن» و «های سیزن» چیست؟

اگر اهل سفر باشید، ممکن است بارها اصطلاح لو سیزن و های سیزن را شنیده باشید. در واقع های سیزن و لو سیزن به فصل رونق و افول گردشگری می گویند. بعضی از مکان ها در زمان خاصی به دلایل مختلف، ممکن است گردشگران کمتر یا بیشتری را به سمت خود جذب کنند. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت می کنیم.

های سیزن | High Season | فصل رونق گردشگری

«لو سیزن» و «های سیزن» چیست؟

زمانی که برای یک مقصد، اصطلاح های سیزن به کار برده می شود، منظور این است که در این فصل ها، به دلیل آب و هوا مطبوع یا وجود تعطیلات رسمی برای سفر کردن مناسب تر هستند. مثلا ایام نوروز جز های سیزن محسوب می شود. هم چنین برای سفر کردن به مناطق جنوبی کشور، فصل های سیزن آن، زمستان می باشد. البته همیشه آب و هوای خوب مطرح نیست و گاهی های سیزنی به زمان گفته می شود که یک اتفاق مهم در مقصد مورد نظر رخ می دهد. مثلا در کشور کنیا، های سیزن آن، فصل مهاجرت بزرگ است؛ با اینکه در این زمان، آب و هوا خوب نمی باشد. هم چنین گاهی های سیزن تمام فصل را شامل نمی شود؛ مثلا ممکن است ماه اردیبهشت تا تیرماه یک مقصد، های سیزن یه شمار برود.

«لو سیزن» و «های سیزن» چیست؟

البته سفر کردن در های سیزن برای همه افراد مطلوب نیست؛ زیرا مقصد مورد نظر در این فصل ها، همیشه شلوغ است و هزینه رزرو بلیط هواپیما و هتل ها گران می باشد. هم چنین برای بازدید از جاذبه های گردشگری مجبور هستید، ساعت ها در صف هاس طولانی منتظر بمانید. اگر قصد دارید در فصل های های سیزن سفر کنید، بهتر است از چند ماه قبل برنامه ریزی کرده و برای رزرو بلیط هواپیما و هتل خود اقدام نمایید. با این کار شما در زمان سفر، دیگر لازم نیست نگران پر شدن هتل ها باشید.

شولدر سیزن | Shoulder Season | فصل معمولی

یکی از بهترین زمان ها برای سفر، قبل یا بعد از فصل های سیزن می باشد. به این زمان ها، فصل معمولی یا شولدر سیزن می گویند. در این فصل ها با اینکه، آب و هوا زیاد مطبوع نمی باشد ولی خبری از شلوغی و ازدحام نیست و شما با خیال راحت می توانید از سفر خود لذت ببرید. در واقع شولدر سیزن، فصل بین «های سیزن» و «لو سیزن» است. یکی از مزیت های شولدر سیزن این است که هزینه بلیط وسایل حمل و نقل مناسب می باشد. از نظر گردشگران با تجربه، این فصل، بهترین زمان برای مسافرت است.

لو سیزن | Low-Season | فصل افول گردشگری

لو سیزن، به زمانی گفته می شود که به دلایل مختلف گردشگران کمتری به مقصد مورد نظر سفر می کنند. البته این فصل مزیت هایی هم دارد که شامل خلوت بودن جاذبه های گردشگری و ارزان بودن بلیط و هتل می باشد.

دلایل افول گردشگری در لوسیزن

«لو سیزن» و «های سیزن» چیست؟

•    آب و هوای نامطلوب:  فصل های پر باران، گرمای سوزان و سرمای بیش از حد.
•    نبود خدمات کامل: مثلا در این زمان ممکن است خبری از جشن های خاص و بازار های محلی نباشد.  

اما خب این فصل گردشگری، مزایای خاص خودش را نیز دارد:

•    به دلیل وجود گردشگران کمتر، می توانید عکس های بهتری تهیه کنید.
•    در جاذبه های طبیعی، از آرامش  و زیبایی مناظر لذت ببرید.
•    شما با قیمت مناسب تری می توانید بلیط برای وسایل حمل و نقل تهیه نمایید.
•    امکان رزرو هتل با قیمت های ارزان تر وجود دارد

نتیجه گیری

سفر کردن در فصل  لو سیزن یا های سیزن، بستگی به شما دارد. اگر به دنبال سفری ارزان قیمت هستید، فصل لو سیزن بهترین زمان است. اما اگر فقط در تعطیلات رسمی می توانید به سفر بروید، مطمئنا فصل های سیزن بهترین گزینه برای شماست. البته با اینکه فصل های سیزن، دارای آب و هوای مطبوعی است؛ اما باید قیمت بیشتری برای هتل ها پرداخت کنید. هم چنین برای بازدید از جاذبه های گردشگری، باید در صف های طولانی منتظر بمانید. اما به طور کلی سفر کردن بسیار لذت بخش است و در هر شرایطی می تواند حال و حوال شما را تغییر دهد. هم چنین زمانی که سفر می کنید، علاوه بر بازدید از مکان های دیدنی با فرهنگ های متفاوت هم آشنا می شوید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر