آب و هوای پاریس - 2.5 out of 5 based on 2 votes
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آب و هوای پاریس

آب و هوای پاریس اقیانوسی است که تابستان‌ های گرم و زمستان‌های سرد دارد. با اینکه تفاوت مشخصی بین فصول وجود دارد، اما سرما و گرمای شدید بسیار کم پیش می آید. هرچند بارش باران در شهر پاریس نسبت به مناطق دیگر فرانسه کمتر است، اما بارش‌های ناگهانی نیز  وجود دارد. آب و هوای فرانسه بخاطر قرار گرفتن در نزدیکی‌ اقیانوس اطلس نیز تحت تاثیر می باشد. 

آب و هوای پاریس در بهار

در بهار هوا نسبتا گرم و روزها طولانی تر است. اوایل بهار کمترین میزان بارش در طول سال را دارد اما از باران‌های ناگهانی نباید غافل شد. در ماه مارس هوا رو به گرمی رفته و به بیشتر از 10 درجه می رسد. در ماه می گاهی‌ اوقات دما به 20 درجه نیز می‌رسد. هوای پاریس همیشه برای اهالی‌ تهدید آمیز بوده به طوری که در سال 2003 تعدادی از افراد مسن از گرمای هوا جان خود را از دست دادند، در سال 1910 سیل عظیمی در پاریس جاری شد و در سال 2004 هوای پاریس منجر به طوفان های سهمگین شد. این طوفان منجر به خرابی پاریس و ۶ تن کشته شده و هزاران نفر در خانه‌ها بدون برق ماندند. 

 

آب و هوای پاریس

آب و هوای پاریس در بهار

 

آب و هوای پاریس در تابستان

تابستان در پاریس بسیار گرم همراه با موج گرما است. تابستان در ماه‌های ژولای و آگوست با درجه حرارت بین 20 تا 24 درجه سانتی گراد به اوج خود می‌رسد. بخاطر این آب و هوا در پایان روز‌های تابستان زندگی‌ در شهر بیشتر جریان دارد. با وجود اینکه میزان بارش باران متوسط بوده اما رگبار‌های ناگهانی می تواند در هر زمان شما را غافل گیر کند. میانگین بارش باران در تابستان از بقیه فصول بیشتر است. با وجود بارش باران، میزان تابش آفتاب در تابستان تا ۸ ساعت در روز بین ماه‌های ژوئن و ژولای بالا می رود. به طور کلی در پاریس خود را برای تابستان‌های گرم و بارانی همراه با بعد از ظهری خنک آماده کنید.

 

آب و هوای پاریس 

آب و هوای پاریس در تابستان

 

آب و هوای پاریس در پاییز

فصل پاییز زمان تغییرات است. هوای تابستان کم کم جای خود را به هوای سرد می دهد. در اواخر سپتامبر هوا هنوز کمی‌ گرم است اما کم کم موج سرما شروع می شود. ماه اکتبر میانگین دما به 15 درجه سانتی گراد و نوامبر به 10 درجه می‌رسد. شب‌ ها دمای هوا به کمتر از 10 الی 8 درجه نیز می‌رسد. در آغاز این ماه‌ها تابش آفتاب خوبی‌ دارید اما رفته رفته از میزان آن کم شده تا به ۲ ساعت در روز کاهش می یابد. اوایل پاییز مناظر زیبایی‌ از زرد شدن برگ‌های درختان در پارک‌ها را شاهد هستید. اگر شما آماده برای سرما هستید این زمان موقعیتی بینظیر برای بازدید از پاریس است. در این فصل بارش باران همانند بقیه فصول است. در ماه نوامبر بارش باران بیشتر از طوفان ها به چشم می‌خورد. 

 

 آب و هوای پاریس

آب و هوای پاریس در پاییز

 

آب و هوای پاریس در زمستان

زمستان در پاریس کاملا سرد است. ژانویه سردترین ماه با حداکثر دمای 6 درجه و حداقل دمای 1 درجه سانتی گراد می باشد. دمای زیر صفر به ندرت مشاهده می شود. میزان تابش آفتاب در طول روز بسیار کم و فقط در حدود 2 ساعت است. سطح بارش باران مجددا 50 میلی‌ متر در سال است با این تفاوت که این باران ها بسیار سرد هستند. در ماه‌های دسامبر و ژانویه به طور میانگین 16 تا 17 روز مرطوب را شاهد هستید. گاهی‌ اوقات بارش برف را داریم اما این اتفاق چندان هم معمول نیست. 

 

 آب و هوای پاریس

آب و هوای پاریس در زمستان

2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (2 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد