آخرین تحقیقات مهم راجع به خواب

آخرین تحقیقات مهم راجع به خواب
انسانها بدون خواب تحریک پذیر و ناکارآمد می شوند اما اینکه خواب چگونه ما را بهبود می‌بخشد هنوز به طور کامل درک نشده است. اما تحقیقات یک روانشناس آمریکایی نشان می‌دهد که وی پاسخی برای عملکرد مغز درحالی که ما خواب هستیم، یافته است. به گزارش مهر، گیولیو تونونی روانشناس از دانشگاه ویسکوزین  مدیسون نظریه ای را ارائه داده که طی آن اظهار می دارد؛ هنگامی که ما خواب هستیم،  مغز خود را به حالت اولیه باز می گرداند و یا به اصطلاح خود را Reset می کند و شرایطی را که در طول روز ایجاد شده از بین می برد، همین مسئله موجب می شود که صبح روز بعد وقتی از خواب بیدار می شویم، احساس طراوت کرده و آماده یادگیری و فرآیند ورود و خروج اطلاعات هستیم.

آخرین تحقیقات مهم راجع به خواب
مطالعاتی که تا کنون انجام شده است، نشان داده که خوابیدن  بسیار کم یا بیش از حد تاثیر منفی بر روی توانایی شناختی می گذارد، اما نه بر روی حافظه ی کوتاه مدت ما. در طی سال ها مطالعه، اطلاعات ما راجع به خواب بسیار افزایش یافته است. فشار های زندگی  مدرن اغلب باعث می شود ما کمتر از آنچه که واقعا لازم است، بخوابیم. افزایش استفاده از صفحات لپ تاپ و یا تلفن همراه،  مصرف کافئین و استرس از دلایلی هستند که باعث می شوند، خواب ما کمتر از میزان لازم باشد. هرچه میزان کیفیت خواب ما پایین تر می آید، درک تاثیرات آن بر سلامتی و عملکرد ما بهتر می شود.
بزرگترین تحقیقی که راجع به خواب انجام شده است

آخرین تحقیقات مهم راجع به خواب
 این تحقیق که از سال 2018 آغاز شده و به طور آنلاین در حال جمع آوری اطلاعات از حدود 40000 هزار شرکت کننده در تنها چند روز است. آدریان اون محقق این مطالعه توصیح می دهد که ما قرار است عادات خواب مردم در سرتاسر جهان را جمع آوری کنیم. مطالعاتی که در آزمایشگاه ها انجام می شود بر روی تعداد اندکی است ولی ما در حال بررسی خواب در دنیای واقعی هستیم. تعداد و تنوع شرکت کننده های تحقیق به محققین اجازه ی مقایسه تاثیرات محرومیت از خواب را در افراد با سنین ، حرفه، شیوه های زندگی داده است. در این تحقیقات شرکت کنندگان اطلاعاتی از قبیل  چه داروهایی مصرف می کنند. چند سال دارند، کجا زندگی می کند و چه آموزش هایی دریافت کرده اند. زیرا تمام این ها می تواند در پیگیری در دستیابی به نتایج تاثیر گذار باشد. این تحقیق به دانشمندان این فرصت را داد که به فهم تاثیر خواب بر روی افراد مختلف بپردازنند. حدود نیمی از شرکت کننده ها در شب حدود 6 ساعت یا کمتر می خوابیدند که کمتر از میزان توصیه شده است. تحقیقات نشان دادند که 7-8 ساعت خواب همراه با عملکرد شناختی بالاتر است.  میزان خواب خیلی زیاد و یا خیلی کم می تواند تاثیر بدی بر روی این توانایی بگذارد. بزرگسالان اغلب میزان خواب کمتری داشتند و نسبت به گروه های سنی دیکر محرومیت از خواب آنها بیشتر بود. خواب کم یا زیاد می تواند بر روی شناسایی الگوهای پیچیده، حل مشکلات و توانایی کلامی اثر منفی بگذارد. این تحقیق نشان داد، خوابیدن کمتر 6 ساعت می تواند عمکرد فرد را 8 سال پیرتر کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر