آخرین خبر مربوط به قطع ارز مسافرتی

در سیاست های جدید ارزی، پرداخت ارز مسافرتی با نرخ رسمی متوقف و معامله آن در صرافی‌ها انجام خواهد شد، اما تا ابلاغ بخشنامه جدید به بانک ها، همچنان ثبت نام دریافت ارز مسافرتی همانند روال قبل در بانک ها ادامه دارد.
پس از مدت ها برگزاری جلسات و بحث و حاشیه ها، بانک مرکزی "بسته جدید ارزی" را ارائه نمود که مبنی بر حذف ارز رسمی برای این بخش بود. و پس از این بانک ها دلار 4400 تومنی و یورو 5000 تومنی را به مسافران خارج از کشور ارائه نخواهند کرد.

 

آخرین خبر مربوط به قطع ارز مسافرتی
رئیس کل بانک مرکزی "جناب آقای همتی" گفت: "قرار است با به رسمیت شناختن بازار ارز و فعالیت مجدد صرافی‌ها ارز مسافرتی نیز در بازار آزاد و از کانال صرافی‌های مجاز تامین شود، بنابراین متقاضیان می‌توانند با مراجعه به صرافی‌ها ارز مورد نیاز را تامین کنند." در حال حاضر نیز بانک مرکزی میزان مشخصی برای دریافت ارز اعلام نکرده است.
تا زمانی که بخشنامه بانک مرکزی تحت عنوان توقف ثبت نام ارز مسافرتی ابلاغ نشود، پرداخت ارز ادامه داشته اما پس از آن به کانال صرافی ها می رود و به احتمال زیاد سقف مشخصی را برای آن تعیین می کنند. ممکن است این سقف همان 500 تا برای کشورهای هم مرز و مشترک المنافع و 1000 یورو برای سایر کشورها باشد. این ارز بر اساس همان قیمت تعیین شده در صرافی ها پرداخت می شود و می تواند تا 8000 تومان هم باشد. همتی در رابطه با "بازار ثانویه" که ارز حاصل از صادرات، عرضه و واردکنندگان است، صحبتی نکرد.

 

آخرین خبر مربوط به قطع ارز مسافرتی
در پی جریانات سیاست های ارزی که در تاریخ 21 فروردین اجرا شد، ارز مسافرتی با قیمت 4200 تومان و سقف 1000 سورو ارائه شد. اما با توجه به افزایش قیمت ها در بازار غیر رسمی و صعود قیمت یوور تا 13000 تومان، اختلاف قیمت ها موجب رانت در این بخش شد و عده ای معتقد بودند که دلیلی جود ندارد که بانک مرکزی ارز موجود در ذخایر را صرف پرداخت مسافران نماید. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نحوه دریافت ارز مسافرتی

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر