آداب عجیب غذا خوردن در برخی از کشوها - 5.0 out of 5 based on 2 votes

آداب عجیب غذا خوردن در برخی از کشوها

آداب عجیب غذا خوردن در برخی از کشوها

اگر دوست دارید در سفر خود به کشورهای مختلف، با فرهنگ آنها بیشتر آشنا شوید، حتما از غذاهای سنتی و ملی آن ها امتحان کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با آداب عجیب غذا خوردن در برخی از کشورهای جهان آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

آداب عجیب غذا خوردن در چین

آداب عجیب غذا خوردن در برخی از کشوها

در سفر خود به چین، اگر به رستوران رفتید، غذای خود را کامل نخورید؛ زیرا اگر در ظرف شما غذایی باقی نماند، نشانه بی ادبی و بی احترامی شماست. مثلا اگر شما به خانه یکی از دوستانتان رفتید و غذای خود را کامل خوردید، میزبان فکر می کند که غذا به اندازه کافی نبوده است. هم چنین در هنگام خوردن ماهی، توجه داشته باشید که ظرف خود را نچرخانید؛ زیرا این کار به این معنی است که پشت خود را به او کرده اید و قصد دارید به او خیانت کنید. حتما در سفر خود به چین، به این آداب توجه کنید.

آداب عجیب غذا خوردن در  مصر

در سفر خود به مصر، اگر قصد دارید در یکی از رستوران های این شهر  غذا سفارش دهید، توجه داشته باشید که هرگز به غذای خود نمک نپاشید؛ زیرا این کار نشانه توهین به شخصی می باشد که غذا را پخته است. در واقع به این معنی است که سرآشپز رستوران به اندازه کافی غذایش خوب نبوده است. پیشنهاد می کنیم در سفر خود به مصر، بیخیال نمک و ادویه اضافی شوید.

آداب عجیب غذا خوردن در هند

یکی از آداب عجیب غذا خوردن در هند این است که در هنگام غذا خوردن یا پس از اتمام غذا، از هندی ها تشکر نکنید. البته در فرهنگ ایرانی ها، تشکر کردن، نشانه احترام است ولی در هند اینگونه نیست و فقط در مراسم های رسمی از کلمه متشکرم استفاده می شود. در واقع در هند، انجام بسیاری از کارها، نیاز به تشکر ندارد. در واقع زمانی که در هند به خاطر انجام کاری از کلمه ی ممنون و یا متشکرم استفاده می کنید؛ یعنی آن فرد کارش را به خوبی انجام نداده یا به اندازه کافی با شما صمیمی نیست. هم چنین یکی دیگر از آداب غذا خوردن در هند این است که باید همیشه مقداری غذا در ته ظرف شما باقی بماند. در واقع این کار نشانه ادب و احترام شما به میزبان است.

آداب عجیب غذا خوردن در  تایلند

آداب عجیب غذا خوردن در برخی از کشوها

یکی از آداب عجیب غذا خوردن در تایلند این است که هنگام صرف غذای برنجی، نباید از چنگال استفاده کنید. البته در غذاهای غیر برنجی، استفاده از چنگال اشکالی ندارد. هم چنین توجه داشته باشید در هنگام صرف غذا، نباید از چاقو استفاده کنید. در واقع رعایت نکردن این آداب، نشانه توهین به میزبان است.

آداب عجیب غذا خوردن در کره جنوبی

در اکثر کشور های دنیا، هنگام صرف غذا، همه دور میز جمع می شوند و صبر می کنند تا بزرگتر ها بیایند و بعد غذا خوردن را شروع می کنند. این آداب در کره جنوبی کمی سختگیرانه تر می باشد. در این کشور، همه افراد باید صبر کنند تا پیرترین فرد جمع، غذای خود را بکشد و اولین لقمه را در دهانش بگذارد، سپس شروع به خوردن غذا کنند. در کشور کره جنوبی، احترام گذاشتن به افراد مسن بسیار مهم است.

آداب عجیب غذا خوردن در  ژاپن

آداب عجیب غذا خوردن در برخی از کشوها

یکی از آداب عجیب غذا خوردن در ژاپن این است که هنگام غذا خوردن شما می توانید به راحتی هورت بکشید و کاملا از وعده غذایی خود لذت می برید. در واقع در فرهنگ ژاپن، ایجاد سر و صدا موقع هورت کشیدن اسپاگتی، نشانه احترام است و به این معنی است که شما از خوردن غذا لذت می برید. ژاپنی ها معتقد هستند زمانی که اسپاگتی و نودل وارد دهان می شود، مزه خود را از دست می دهد و به همین خاطر غذای خود را هورت می کشند. شما در ژاپن می توانید با خیال راحت  غذای گرم خود را نوش جان کنید و لازم نیست که منتظر سرد شدن اسپاگتی یا نودل خود باشید بلکه می توانید آن‌ را هورت بکشید.

آداب عجیب غذا خوردن در  شیلی

یکی از آداب عجیب غذا خوردن در شیلی این است که نباید به هیج وجه غذایتان را با دست لمس کنید. در واقع در کشور شیلی، غذا خوردن با دست و یا استفاده نکردن از قاشق و چنگال، نشانه بی احترامی است. فراموش نکنید که در سفر خود به شیلی، هنگام خوردن غذا، از قاشق و چنگال استفاده کنید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر