آداب و رسوم و فرهنگ مردم ارمنستان

وقتی برای اولین بار نام یکی از کشور ها را می شنویم اولین چیزی که به ذهن ما می رسد چیست؟ جواب اکثریت این است که علاقه دارند راجع به فرهنگ، سنت ها و آداب و رسوم مردم آن کشور بیشتر بدانند.

بعد از آن سوال هایی نظیر این کشور چه نوع کشوری است، مطرح می شود. در مورد کشور ارمنستان هم به همین صورت است. ارمنستان یکی از کشورهایی است که از نظر تاریخی و فرهنگی کاملا خاص و منحصر به فرد است و مردم این کشور بسیار مهمان نواز و خون گرم هستند. ارمنستان از کشورهای قدیمی با قدمت بسیار زیاد است، همین موضوع باعث شده تا فرهنگ این کشور هم به نوع خاصی منتهی نشود و از هر دوره ی زمانی خاص، فرهنگ برجسته ای به یادگار باقی مانده باشد.

آداب و رسوم و فرهنگ مردم ارمنستان

شما می توانید کتاب های مختلفی درباره ی فرهنگ مردم ارمنستان پیدا کنید که اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار می دهد. در این مقاله ما سعی کردیم نکات جالب و مفیدی را از فرهنگ و سنت های این کشور جمع آوری کنیم. پس با ادامه ی این مقاله ما را همراهی کنید.

آداب و رسوم و فرهنگ مردم ارمنستان

  • ارمنستان در جاده ی بین اروپا و آسیا قرار گرفته است و همین باعث شده تا فرهنگ و سنت های خاص و متفاوتی وارد این کشور شود. یکی از این نکات جالب درباره ی Khachkars است. Khachkars در واقع ارمنیان بومی هستند که مذهب آن ها به طور رسمی مسیحیت است و این فرهنگ را هم رواج داده اند.

  • دومین نکته ای که درباره ی ارمنستان باید بدانید این است که نظیر کلیسا هایی که در این کشور قرار دارند را در هیچ کجا نمی توانید پیدا کنید. این کشور قدیمی ترین کلیسا ها را در خود جای داده است. این کشور جزو اولین کشور هایی است که مذهب مسیحیت را پذیرفت. پس طبیعی است که شاهد قدیمی ترین و خاص ترین کلیسا ها در این کشور باشیم.

  • جالب است بدانید ارمنیان اولین کسانی بودند که قبل از هر کشور دیگری در دنیا شراب را تولید کردند. وقتی درباره ی فرهنگ با ارزش این کشور صبح می کنیم، اگر به ساخت شراب در این کشور اشاره نکنیم قطعا کم لطفی کرده ایم. محققان بر این باور هستند که کارخانه های شراب سازی در ارمنستان به سال 4100 قبل از میلاد باز می گردد. همچنین از آن زمان تا به حال صنعت شراب سازی و کارخانه های آن تغییرات عظیم و پیشرفت های چشم گیری داشته اند.

  • خانواده های Patriarchal هنوز هم در این کشور از احترام زیادی برخوردار هستند. خانواده در ارمنستان همیشه جزء موضوعاتی بوده که مردم این کشور به آن افتخار می کردند و اهمیت و بهای زیادی به آن می دادند. فضای خانوادگی مردم این کشور بسیار گرم است و در زمان های گذشته نیز سنت و رسم و رسوم بر این بوده است که تعداد اعضای خانواده ها زیاد باشد.

  • آداب و رسوم و فرهنگ مردم ارمنستان
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

هتل اربونی ارمنستان

هتل آویاترانس ارمنستان

هتل باس ارمنستان

هتل بست وسترن کنگرس ارمنستان

هتل رویال پالاس ارمنستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر