آدولف هیتلر (1)

آدولف هیتلر در سال 1888 به دنیا آمد و در غرب اتریش بزرگ شد. هیتلر در دوران بچگی خود، در کلیسا درگروه کر آواز می خواند و گرایش کاتولیک داشت. پسر جوانی که بعدها مرگ میلیونها نفر را رقم زد. او فردی لوس و خودخواه بار آمد. آنقدر که به گفته یکی از برادران ناتنی خود مورد توجه خانواده اش بود و همه فقط از خوبیهای اومی گفتند.

 

آدولف هیتلر (1)
مادر او که کلارا نام داشت هیتلر را که تنها و اولین فرزند او بود که در دوران نوزادی از مرگ جان سالم به در برده بود را بسیار مورد نوازش خود قرار می داد. هیتلر نیز در تمام عمرش عکسهایی از مادرش را همواره در اتاق خود می گذاشت . و وابستگی شدیدی به او داشت. بر خلاف مادرش آلوئیس پدر هیتلر، مردی دائم الخمر بود که همواره در گفتگوی مخفیانه ای که هیتلر با جمعی داشت، درباره او می گفت و او را مردی خشن معرفی کرده که همواره از او نیز متنفر بود. و او قدرتش را در مخالفت از پدرش یافت.
هیتلر فردی لجباز و خودخواه و سرکش بود. که در مدرسه چندان شاگرد موفقی نبود. ولی در خیال پردای آن هم بازی های جنگی بسیار عالی عمل می کرد. او شیفته داستانهای گاوچرانان و سرخپوستان شکاری بود و به خاطر علاقه او به این داستانها وقتی برای درس خواند پیدا نکرده و همیشه نمره های بدی می گرفت.

 

آدولف هیتلر (1)
دلباختگی هیتلر
در سال 1903 پدر هیتلر بر اثر میخاری در میخانه دچار سکته قلبی شده و از دنیا رفت . با مرگ پدرش خانواده او به شهر لینز رفته و بعدها هیتلر در همان شهر به سیاست علاقه مند شد.
در آن زمان اتریش و مجارستان زیر نظر امپراطور جوزلف در کنار هم زندگی می کردند. و آغاز دلباختگی هیتلر به آلمان زمانی شروع شد که مردم غرب اتریش خواستار اتحاد با آلمان بودند. این علاقه بعدها در سر کلاس تاریخ که معلم او عکسهایی از آلمان را به دانش آموزان نشان می داد بیشتر می شد. او همیشه از اسطوره ها و فرهنگ آلمان برای دانش آمووزان صحبت می کرد. ولی یک جنبه منفی نیز در این صحبتها وجود داشت، این بود که اتریشیها بسیار یهود ستیز بودند و به گفته برخی مورخان علت یهود ستیزی هیتلر در دورانی بود که در اتریش زندگی کرد. گر چه که با اسناد و دلایل متعددد محققان امروزی این ادعا را رد کردند.

 

آدولف هیتلر (1)
هیتلر در سال 1905 عاشق دختری در لینز شد که اسمش اشتفانی نام داشت . اشتفانی از خانواده یهودی بود. نام پدر او اسحاق که ریشه یهودی داشت. با اینکه هیتلر یهود ستیز بود ولی خیال پردازی عاشقانه او چهار سال طول کشید. طوری که با اشتفانی در خیال زندگی می کرد. برای همین در 16 سالگی تصمیم گرفت به وین برود. هدف از رفتن او به وین این بود که بتواند نقاش شده و با عشقش ازدواج کند.

 

آدولف هیتلر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

قصه های من و خواهرم (1)

سارا و مهمان کوچک (1)

خواص دارویی میوه ها (1)

مکان های تاریخی شهر کرمانشاه و پیشینه آن ها (1)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (1)

راهنمای سفر به فلورانس (1)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر