معجزه ای به نام ماسک انگور - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

معجزه ای به نام ماسک انگور
معجزه ای به نام ماسک انگور

انگور میوه ای است که انواع مختلفی دارد و گونه های متفاوتی از آن در سراسر جهان یافت می شود. فارغ از تفاوت هایی که گونه های مختلف این میوه با یکدیگر دارند، ویژگی مشترک همه انواع انگورها، وجود ویتامین ها و مواد مغذی بسیار است.

انگور منبعی غنی از انواع آنتی اکسیدان هاست که هر یک از آنها نقش مهمی در بهبود سلامت پوست و مو دارند. آنتی اکسیدان ها از تجمع سموم و رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری کرده و با دفع مواد مضر از بدن، موجب شادابی و سلامت پوست می شوند.

همچنین دیگر مواد مغذی موجود در انگور، پوست را نرم و لطیف می کنند و چین و چروک های پوست را برطرف می کنند.

برای بهره مندی از خواص بی نظیر این میوه خوشمزه، می توان به غیر از مصرف خوراکی، ماسک های مختلفی از ترکیب انگور با دیگر مواد طبیعی تهیه کرد که هریک برای ارتقاء سلامت پوست بسیار مفید هستند. در ادامه این مطلب، طرز تهیه و نحوه استفاده چند نوع ماسک انگور را بیان خواهیم نمود.

انواع ماسک انگورمعجزه ای به نام ماسک انگور

1- ماسک انگور وروغن زیتون: این ماسک یکی از بی نظیرترین ماسک ها برای برطرف کردن چین و چروک است. با استفاده منظم و صحیح از این ماسک، پوست جوان و شاداب می شود.

برای تهیه این ماسک، مقداری انگور را در روغن زیتون طبیعی، بجوشانید. سپس جوشانده حاصل را صاف کرده و به وسیله عصاره به دست آمده، صورت خود را ماساژ دهید. به مدت 20 دقیقه ماساژ دادن پوست را ادامه دهید و در نهایت اجازه دهید تا ماسک بر روی صورت تان خشک شود. پس از آن، صورت خود را ابتدا با آب گرم بشوئید تا ماسک پاک شود. سپس با آب سرد آبکشی نمایید.معجزه ای به نام ماسک انگور

2- ماسک آب انگور: این ماسک پوست را شفاف و درخشان می کند و برای افرادی که خواهان پوستی صاف هستند، مناسب است.

برای تهیه این ماسک، مقداری انگور را آب گرفته و سپس به وسیله پنبه آغشته به آب انگور، صورت خود را ماساژ دهید. 10 دقیقه صبر کنید تا مواد مغذی ماسک، جذب پوست شود. سپس صورت خود را با آب ولرم بشوئید.معجزه ای به نام ماسک انگور

3- ماسک انگور: این ماسک به دلیل داشتن اسیدها و آنتی اکسیدان های مختلف، برای برطرف کردن چین و چروک پوست مناسب است و پوست را جوان و شاداب می کند.

برای تهیه این ماسک، مقداری انگور را از خوشه جدا کرده و چند دقیقه بجوشانید تا عصاره آن به صورت کامل خارج شود. انگورهای نرم شده را کوبیده تا کاملا له شوند. ترکیب حاصل را به تمام صورت خود به جزء اطراف چشم ها و لب بمالید و 15 دت پوست را بقیقه صبر کنید تا مواد موثر ماسک، مشکلات پوست را برطرف کنند. در نهایت صورت خود را با آب ولرم بشوئید و با آب سرد آبکشی را به پایان برسانید. همچنین از آنجایی که امکان دارد پس از استفاده از این ماسک، کمی پوست خشک شود، پس از شستن، کرم مرطوب کننده مخصوص پوست خود را بر روی پوست بمالید تا فرآیند آبرسانی به پوست تکمیل گردد.معجزه ای به نام ماسک انگور

4- ماسک انگور و توت فرنگی: این ماسک برای افرادی که پوست خشکی دارند، مناسب است و به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های مفید برای این نوع پوست، موجب نرم و لطیف شدن پوست های خشک می گردد.

برای تهیه این ماسک، مقداری انگور را آب گرفته و آب انگور را کنار بگذارید. 5-4 عدد توت فرنگی را شسته و خرد کنید. تکه های توت فرنگی را در آب انگور ریخته و به وسیله گوشت کوب کوچک یا پشت قاشق تکه های توت فرنگی را در آب انگور له نمایید تا در نهایت خمیری یکدست و روان حاصل شود. خمیر حاصل را به وسیله براش بر روی صورت خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب سرد ابکشی نمایید.معجزه ای به نام ماسک انگور

5- ماسک انگور، آبلیمو و نعناع: این ماسک برای پوست های چرب مناسب است و موجب پاکسازی پوست می شود. این ماسک، سلول های مرده موجود بر روی سطح پوست را از بین می برد و پوست را شاداب و باطراوت می کند.

برای تهیه این ماسک، 1 قاشق غذاخوری آب انگور را با 1 قاشق غذاخوری آبلیمو ترش تازه و 1 قاشق غذاخوری آب نعناع به خوبی مخلوط کنید و سپس صورت خود را با آن ماساز دهید. پس از این که همه مخلوط را به صورت مالیده شد؛ 20 دقیقه صبر کنید تا ماسک کاملا بر روی صورت خشک شود. سپس صورت خود را با آب ولرم بشوئید. در ادامه برای تکمیل فرآیند پاکسازی پوست؛ مقداری گلاب را در آب سرد مخلوط کرده و صورت خود را با آن آبکشی نمایید.معجزه ای به نام ماسک انگور

6- ماسک پوست انگور: این نوع ماسک برای همه انواع پوست مناسب است و پوست را تمیز و درخشان می کند.

برای تهیه این ماسک، مقداری انگور را از وسط نصف کنید و توسط این برش ها، صورت خود را به خوبی ماساژ دهید. پس از چند دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشوئید.

7- ماسک انگور، دمنوش بابونه و آرد ذرت: این ماسک نیز برای همه انواع پوست مفید است و موجب لایه برداری از پوست می شود. این ترکیب، سلول های مرده را از سطح پوست جدا کرده و موجب رشد سلول های جوان می گردد. بنابراین پوست شاداب تر و جوان تر خواهد شد.

برای تهیه این ماسک، 10 عدد دانه انگور را له کرده و کنار بگذارید. 2 قاشق غذاخوری آرد ذرت را با 2 قاشق غذاخوری دمنوش بابونه، در ظرفی جداگانه به خوبی با هم مخلوط کنید و سپس انگورهای له شده به آن اضافه کرده و همه مواد را با هم ترکیب کنید. ترکیب حاصل را به صورت لایه ای یکنواخت بر روی صورت خود قرار دهید. 15 دقیقه صبر کنید و در نهایت صورت خود با آب ولرم بشوئید.معجزه ای به نام ماسک انگور

تذکر: افرادی که پوست حساس یا خشک دارند، می توانند پس از استفاده از این ماسک برای مرطوب نگه داشتن پوست خود، از مرطوب کننده مخصوص پوست خود استفاده نمایند.

8- ماسک روغن انگور: این ماسک موجب لطافت و نرمی پوست می شود و برای همه انواع پوست مناسب است.

برای تهیه این ماسک، 50 گرم آب انگور تازه را با 100 گرم روغن بادام تلخ و 50 گرم موم زرد خالص مخلوط کنید. مخلوط را بر روی حرارت ملایم قرار داده تا گرم شود. پس از ان مخلوط را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید کمی خنک شود. از این ترکیب برای ماساژ دادن پوست صورت و دستان خود استفاده نمایید. سپس اجازه دهید تا حدود 10 دقیقه روغن بر روی پوست باقی بماند. در نهایت پوست خود را با آب ولرم بشوئید.

کلیک ها: 2
ماسک کلم بروکلی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

ماسک کلم بروکلی
ماسک کلم بروکلی

کلم بروکلی که با عنوان گل کلم سبز شناخته می شود؛ خواص بسیاری برای پوست دارد؛ که عبارتند از:

- کاهش چین و چروک: کلم بروکلی دارای انواع مختلفی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین A است. همه این مواد در برطرف کردن چین و چروک پوست و جوانسازی نقش بسزایی دارند. همچنین کلم بروکلی منبعی غنی از ویتامین C است. این ماده سبب تولید کلاژن پوست شده و در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست افزایش یافته و چین و چروک های پوست کاهش می یابد. این خاصیت سبب می شود پوست جوان تر و شاداب تر بماند.

- درمان جوش و آکنه: کلم بروکلی منبعی غنی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هاست. همه این مواد برای پاکسازی پوست و برطرف کردن جوش و آکنه بسیار مفید هستند.

- ضد آفتاب طبیعی: کلم بروکلی از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کرده و موجب خنک شدن پوست نیز می شود.

- پاکسازی پوست: کلم بروکلی دارای مواد موثری همچون گلوکوراپامین، گلوکوناستروتین و گلوکوبراسسیین است که موجب سم زدایی پوست شده و پوست را از انواع آلودگی ها و سموم پاک می کند.

انواع ماسک کلم بروکلیماسک کلم بروکلی

1- ماسک کلم بروکلی، چای سبز و عسل: این ماسک با پاکسازی پوست از سلول های مرده و آلودگی ها، سبب روشن شدن و طراوت پوست می شود.

برای تهیه این ماسک، مقداری کلم بروکلی را خرد کرده و تا جایی که امکان دارد بکوبید تا له شود. سپس 2 قاشق غذاخوری چای سبز تازه دم کرده و تازه و 1 قاشق چایخوری عسل طبیعی، به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. ترکیب حاصل را بر روی صورت خود بمالید. 15 دقیقه منتظر بمانید تا مواد مغذی ماسک، جذب پوست شود. در نهایت صورت خود را با آب گرم بشوئید.ماسک کلم بروکلی

2- ماسک کلم بروکلی، آبلیمو ترش و آرد برنج سفید: این ماسک به منظور جلوگیری از شل شدن پوست و کاهش چین و چروک های آن استفاده می شود. در نتیجه پوست جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. همچنین ارد برنج سلول های مرده موجود بر روی سطح پوست را از بین برده و پوست را از هر گونه لک یا آلودگی پاک می کند.

برای تهیه این ماسک، مقداری کلم بروکلی را خرد کرده و به همراه یک چهارم پیمانه آب، آب نصف یک عدد لیمو ترش تازه، داخل مخلوط کن ریخته و خوب مخلوط کنید تا خمیری یکدست و روان حاصل شود. سپس دو قاشق غذاخوری آرد برنج سفید به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند. خمیر حاصل را به کمک قلمو بر روی صورت خود بمالید. حدود 25-20 دقیقه صبر کنید تا ماسک بر روی صورت کاملا خشک شود. در نهایت صورت خود را با اب ولرم بشوئید.

تذکر: به دلیل داشتن آبلیمو ترش در این ماسک، ممکن است، پس از استفاده، پوست حساس یا خشک شود. برای جلوگیری از این امر، پس از شستشوی صورت از مرطوب کننده مناسب با پوست خود استفاده نمایید.ماسک کلم بروکلی

3- ماسک کلم بروکلی، ماست و عسل: این ماسک سبب خنک شدن، روشن شدن و پاکسازی پوست می شود. همچنین مواد موثر موجود در ماسک، چین و چروک های پوست را نیز برطرف کرده و از افتادگتی پوست پیشگیری می کنند و پوستی سفت و زیبا ایجاد می کنند.

برای تهیه این ماسک، مقداری کلم بروکلی را توسط گوشت کوب یا مخلوط کن بزنید تا خمیری شکل شود. سپس 2 قاشق غذاخوری ماست کم چرب و 1 قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. ماسک را به مدت 20 دقیقه بر روی صورت خود نگه دارید و در نهایت صورت خود را با آب ولرم بشوئید.

تذکر: افرادی که پوست خشک دارند، می توانند مقدار کمی روغن زیتون یا روغن بادام شیرین به ترکیب بالا اضافه کرده و سپس ماسک را بر روی صورت خود قرار دهند.ماسک کلم بروکلی

4- ماسک کلم بروکلی، روغن زیتون و سفیده تخم مرغ: این ماسک برای جلوگیری از افتادگی پوست، فوق العاده است.

برای تهیه این ماسک، مقداری کلم بروکلی را به شکل خمیر در آورده و سپس یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک عدد سفیده تخم مرغ به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. ترکیب حاصل را به صورت لایه ای یکنواخت بر روی صورت خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشوئید. برای به دست آوردن نتیجه مورد نظر، هفته ای یک مرتبه این ماسک را تهیه کرده و استفاده نمایید.

کلیک ها: 2
ماسک کاهو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

ماسک کاهو
ماسک کاهو

کاهو یکی از سبزیجات است که مصرف آن به دلیل داشتن ویتامین های بسیار مانند ویتامین C , B , A و املاح معدنی فراوان همچون آهن، کلسیم، منگنز، منیزیم، روی، مس و سدیم بسیار توصیه شده است. املاح معدنی موجود در کاهو از سفید شدن مو و جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر هستند.

همچنین کاهو دارای خواصی همچون خنک کنندگی است. این خاصیت برای درمان آفتاب سوختگی و کاهش قرمزی و التهاب ناشی از آن بسیار مفید است. علاوه بر این کاهو در از بین بردن جوش ها و آکنه های صورت بسیار موثر است. از طرف دیگر، عصاره کاهو موجب آبرسانی و محافظت از پوست می شود و به همین دلیل می توان از آن به عنوان مرطوب کننده طبیعی استفاده کرد.

متاسفانه با وجود همه خواصی که ماسک کاهو دارد، چندان در میان افراد شناخته شده نیست و بیشتر افراد فقط به صورت مصرف خوراکی از کاهو استفاده می کنند. در ادامه این مطلب طرز تهیه و نحوه استفاده از چند نوع ماسک کاهو را بیان خواهیم نمود.

انواع ماسک کاهو و نحوه استفاده از آنهاماسک کاهو

1- ماسک کاهو، روغن زیتون و آبلیمو تازه: این نوع ماسک برای افرادی که پوست خشکی دارند؛ مناسب است. این ماسک پوست را نرم و لطیف می کند و در صورت تداوم مصرف، خشکی پوست را کاملا، برطرف می کند.

برای تهیه این ماسک، یک عدد برگ کاهو را ریز خرد کرده و بکوبید تا جایی که کاملا له شود و آب میان بافتی آن خارج شود.(آب کاهو را دور نریزید.) سپس یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به کاهو له شده اضافه کنید و اینقدر بکوبید تا ترکیبی یکدست حاصل شود. سپس یک قاشق چایخوری آبلیمو ترش تازه نیز اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. از ترکیب حاصل توسط انگشت خود برداشته و بر روی صورت خود به صورت لایه ای یکنواخت بمالید. دقت کنید مواد ماسک را دور چشم نمالید و از سرازیر شدن مواد به داخل چشم نیز جلوگیری کنید؛ چرا که به دلیل داشتن آبلیمو، موجب سوزش چشم می شود. 15 دقیقه صبر کنید تا مواد موثر موجود در ماسک، جذب پوست شود. در نهایت صورت خود را با آب ولرم بشوئید.ماسک کاهو

2- ماسک کاهو، گلاب و آبلیمو ترش تازه: این ماسک نوعی ماسک ضد التهاب است و برای افرادی که جوش و اکنه دارند بسیار مناسب است. این ماسک، چربی اضافه پوست را برطرف می کند و برای پوست هایی که مستعد بروز آکنه نیز هستند، موثر می باشد.

برای تهیه این ماسک، یک عدد برگ کاهو را ریز خرد کرده و بکوبید تا له شود. یک قاشق غذاخوری گلاب و یک قاشق چایخوری آبلیمو ترش تازه، به کاهو له شده اضافه کرده و همه مواد را با هم به خوبی مخلوط کنید. ترکیب حاصل را بر روی صورت و گردن خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشوئید.ماسک کاهو

3- ماسک کاهو: این ماسک پوست را شاداب و نرم می کند.

برای تهیه این ماسک، برگ های غیر قابل استفاده کاهو که آفتاب خورده و سوخته شده اند؛ را جدا کرده و به خوبی بشوئید. مقدار کمی آب به برگ های کاهو اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی پخته و نرم شوند. سپس برگ های کاهو را از روی حرارت برداشته و پس از خنک شدن، بر روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید. 20 دقیقه به برگ های کاهو فرصت دهید تا مواد موثر آنها، جذب پوست شود. آب باقی مانده از کاهوها را نیز بر روی صورت و گردن خود بمالید. برای به دست آوردن نتیجه دلخواه، هفته ای دو مرتبه این ماسک را تهیه کرده و استفاده نمایید.ماسک کاهو

4- ماسک کاهو، آبلیمو و عسل: این ماسک نوعی لایه بردار طبیعی است و سلول های مرده موجود بر روی سطح پوست را از بین می برد. در نتیجه نوع ماسک ضد جوش نیز محسوب می شود و حتی می تواند فعالیت باکتری هایی که موجب بروز جوش و آکنه می شوند را نیز کاهش داده و یا متوقف نماید.

برای تهیه این ماسک، دو عدد برگ کاهو را خرد کرده و بکوبید تا له شوند. یک قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری آبلیمو ترش تازه به آن اضافه کرده و همه مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. ترکیب حاصل را بر روی صورت قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید. در نهایت صورت خود را با آب سرد بشوئید. برای کسب نتیجه دلخواه، هفته ای دو مرتبه این ماسک را تهیه کرده و استفاده نمایید.

تذکر: آبلیمو ترش تازه پوست را حساس می کند؛ بنابراین اگر پس از استفاه از این ماسک، قصد خروج از منزل را دارید؛ حتما از ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.ماسک کاهو

5- ماسک کاهو، ماست و آبلیمو: این ماسک سبب روشن شدن پوست می شود. همچنین سلول های مرده سطح پوست را نیز از بین برده و عمل آبرسانی به پوست را نیز انجام می دهد. علاوه بر این برای کاهش التهاب نیز موثر است و موجب خنک شدن پوست نیز می شود.

برای تهیه این ماسک، دو عدد برگ کاهو را خرد کرده و بکوبید تا له شود. سپس 2 قاشق غذاخوری ماست کم چرب و 1 قاشق غذاخوری سرخالی آبلیمو تازه به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. ترکیب حاصل را بر روی صورت خود بمالید. حدود 20 دقیقه صبر کنید و در نهایت صورت خود را با آب ولرم بشوئید.

تذکر: افرادی که پوست حساس یا خشک دارند، می توانند آبلیمو را از مواد بالا حذف نمایند.ماسک کاهو

6- ماسک کاهو، سرکه سیب و گلاب: پاکسازی پوست یکی از نیازهای طبیعی پوست است. منافذ پوستی که پاکسازی نشود و در معرض انواع آلودگی ها، مواد آرایشی و... باشد؛ به مرور مسدود شده و در نتیجه زمینه برای بروز التهاب یا جوش های چرکی، فراهم می شود. مواد مغذی موجود در این ماسک، به عنوان یک پاک کننده عمل می کنند و سبب تغذیه سلول های پوست شده و آبرسانی به پوست را نیز انجام می دهند.

برای تهیه این ماسک، یک عدد برگ کاهو را ریز خرد کرده و بکوبید تا له شود. سپس یک قاشق مرباخوری سرکه سیب و یک قاشق غذاخوری گلاب به آن اضافه کرده و همه مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید. ترکیب حاصل را به صورت لایه ای ضخیم بر روی صورت و گردن خود قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید و در نهایت صورت خود را با آب سرد بشوئید. برای کسب نتیجه دلخواه، هر شب قبل از خواب این ماسک را تهیه کرده و استفاده نمایید.

کلیک ها: 2
ماسک هویج - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

ماسک هویج
ماسک هویج

هویج نوعی ریشه گیاهی است که منبعی غنی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. برخی از مواد مفید موجود در هویج عبارتند از:

- ویتامین A
- ویتامین K
- ویتامین B6
- پتاسیم
- بیوتین
و...

کاربرد ماسک هویجماسک هویج

بسیاری از خانم ها برای برطرف کردن معایب موجود در پوست خود، دست به کارهای زیادی می زنند که یکی از این کارها بوتاکس است. هر چند بوتاکس موجب برطرف شدن چین و چروک های پوست شده و پوست را جوان تر نشان می دهد اما معایبی نیز دارد که برخی از افراد از انجام آن پشیمان می شوند.

در مقابل بوتاکس، روش های ساده تری نیز وجود دارد که با هزینه ای بسیار کمتر و در خانه قابل انجام است. یکی از این روش ها، استفاده از ماسک هایی است که با میوه ها و سبزیجات به سادگی در خانه، می توان تهیه کرد و از خواص بی نظیر آنها بهره مند شد.

یکی از ماسک هایی که بسیار مورد توجه خانم هاست، ماسک هویج است. این ماسک تاثیری مشابه بوتاکس بر روی پوست دارد و در واقع این نوع ماسک، با سه هدف اصلی، استفاده می شود که عبارتند از:

- جوانسازی
- شفاف کردن پوست
- برطرف کردن چین و چروک پوست

در ادامه روش آماده سازی و نحوه استفاده چند نوع ماسک هویج را بیان خواهیم نمود.

ماسک صورت با هویج و تاثیر آن برای شادابی پوست

ماسک هویج

1- ماسک هویج، عسل و روغن زیتون: این ماسک خاصیت ارتجاعی پوست را بالا می برد و سبب انعطاف پذیری بیشتر پوست می شود. همچنین سلول های مرده موجود بر روی سطح پوست را از بین برده و موجب رشد سلول های جوان می شود و در کل پوستی جوان و شاداب برای مصرف کننده ایجاد می کند.

برای تهیه این ماسک، 2 عدد هویج را آبپز کرده و پس از سرد شدن، له کنید. 2 قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کرده و به هویج له شده اضافه کنید. پس از مخلوط کردن همه مواد با هم، لایه ای یکنواخت از ترکیب حاصل را بر روی صورت خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید تا مواد موثر ماسک، جذب پوست شود. در نهایت صورت خود را با آب ولرم بشوئید.

تذکر: اگر پوست خشکی دارید، 1 قاشق چایخوری گلیسیرین نیز به مواد فوق اضافه کنید.

ماسک هویج

2- ماسک هویج، روغن بادام شیرین و عصاره گل یاس: این ماسک به منظور پاکسازی و سفید کننده پوست صورت کاربرد دارد.

برای تهیه این ماسک، 1 عدد هویج را آب گرفته و تفاله آن را نگه دارید. تفاله هویج را با 1 قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین و 5 قطره عصاره گل یاس به خوبی مخلوط کنید. ترکیب حاصل را به صورت لایه ای یکنواخت بر روی صورت خود قرار دهید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب گرم شسته و با آب ولرم آبکشی کنید. در نهایت کمی کرم مرطوب کننده بر روی صورت خود بمالید.ماسک هویج

3- ماسک هویج، زرده تخم مرغ، ماست و جوانه گندم: این ماسک به دلیل دارا بودن مقدار زیادی ویتامین A خاصیت ضد پیری دارد و از بروز چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری می کند. همچنین این ماسک برای پوست های حساس که همواره دچار التهاب هستند نیز مفید است.

برای تهیه این ماسک، 1 عدد هویج را آب گرفته و تفاله آن را نگه دارید. تفاله را با 1 عدد زرده تخم مرغ، 1 قاشق غذاخوری ماست و 1 قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم به خوبی مخلوط کرده و خمیر حاصل را بر روی صورت خود بمالید. حدود 20 دقیقه صبر کنید تا خواص ماسک جذب پوست شود. در نهایت صورت خود را با آب سرد به خوبی بشوئید.

تذکر: در صورتی که هیچ ماده دیگری به غیر از هویج در اختیار نداشتید، تفاله هویج را به مدت 15 دقیقه بر روی صورت خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشوئید. این ماسک چین و چروک پوست را برطرف می کند.ماسک هویج

4- ماسک هویج، خامه ترش و نشاسته: این ماسک موجب زیبایی و نشاط پوست می شود. ویتامین های موجود در هویج، پوست را شاداب می کنند و مواد مغذی موجود در نشاسته موجب برطرف شدن چین و چروک های پوست شده و اسید لاکتیک خامه ترش، پوست را شفاف می کند. همچنین ترکیب این مواد با هم، با جوش های سر سیاه مبارزه می کند.

برای تهیه این ماسک، 1 عدد هویج را رنده کرده و با 1 قاشق غذاخوری نشاسته و چند قاشق غذاخوری خامه ترش خوب مخلوط کنید و ترکیب حاصل را بر روی صورت خود بمالید. 30 دقیقه صبر کنید تا مواد موثر موجود در ماسک پوست را سفت، زیبا و جوان کند. سپس صورت خود را با آب ولرم بشوئید. در نهایت صورت خود را با کمی کرم مرطوب کننده، چرب کنید.

برای به دست آوردن نتایج دلخواه، هفته ای 3 مرتبه این ماسک را تهیه کرده و استفاده نمایید.ماسک هویج

5- ماسک هویج و برگ نعناع: این ماسک برای افرادی که پوست چربی دارند مناسب است. این ماسک منافذ پوست را می بندد و چربی اضافه پوست را کاهش می دهد.
برای تهیه این ماسک، 1 عده برد هویج را پوره کرده و با کمی برگ نعناع له شده مخلوط کنید. این ترکیب را به مدت 30 دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب ولرم بشوئید.

تذکر: اگر پوست نرمالی دارید، کمی عسل به مخلوط بالا اضافه کرده و سپس ماسک را بر روی صورت خود بگذارید.

همچنین افرادی که دارای پوستی حساس هستند، می توانند کمی روغن نارگیل به مخلوط پوره هویج و نعناع اضافه کنند تا التهابات و قرمزی پوست کاهش یابد.

 

کلیک ها: 4
مزایای مصرف لوسیون بدن - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

مزایای مصرف لوسیون بدن
مزایای مصرف لوسیون بدن

لوسیون نوع پماد موضعی است که بر روی پوست استفاده می شود و در واقع نوعی مرطوب کننده محسوب می شود؛ که از ترکیب آب و روغن هاب گیاهی تهیه شده اما سبک تر از مرطوب کننده های دیگر است و درصد چربی کمتری نسبت به دیگر مرطوب کننده ها دارد.

استفاده از مواد بهداشتی مانند صابون و شامپو بدن و سطح ph پوست را تغییر می دهند و در بیشتر موارد موجب خشکی پوست می شوند. در چنین مواردی لوسیون بدن کاربرد دارد. این مواد برخی از عوامل و مشکلات پوستی را از بین برده و تاثیرات خوبی را بر روی پوست ایجاد می‌ کنند.

علاوه بر موارد ذکر شده، برخی از انواع لوسیون ها برای درمان آکنه و جوش، محافظت از پوست در برابر آفتاب، آبرسانی، ایجاد کردن پوستی شفاف، بوی عطر ملایم و همچنین برای دریافت انواع ویتامین ‌ها مانند ویتامین E کاربرد دارند. لوسیون ها به طور موثر پوست را مرطوب نموده و برای انواع پوست به ویژه پوست ‌های خشک فوق العاده هستند.

مواد تشکیل دهنده لوسیون هامزایای مصرف لوسیون بدن

اغلب لوسیون ها دارای ترکیباتی به قرار زیر هستند:

- کرودامول: این ترکیب موجب ایجاد خاصیت نرم کنندگی لوسیون ها می شود.
- روغن مورینگا: روغن مورینگا از گیاهی با همین عنوان گرفته می شود که در مناطق استوایی مانند افریقا می روید. این روغن سرشار از مواد مغذی است که برای بهبود سلامت پوست بسیار مفید هستند.
- ویتامین C: این ویتامین نوعی اکسیدان است که موجب برطرف شدن چین و چروک های پوست شده و پوست را شاداب و جوان می کند.
- ویتامین E: این ویتامین نیز نوعی آنتی اکسیدان قوی است که موجب برطرف شدن التهابات پوستی می شود.
- اسید اولئونیک: این ماده نیز نوعی آنتی اکسیدان قوی است موجب نرمی پوست شده و خاصیت ارتجاعی پوست را نیز افزایش می دهد.

چرا باید از لوسیون استفاده کنیم؟مزایای مصرف لوسیون بدن

1- برطرف کننده خشکی پوست: برخی از افراد دارای پوستی خشک و شکننده هستند. این دسته از افراد بایستی حتما برای محافظت از پوست خود، از لوسیون استفاده کنند. همچنین افرادی که در مناطق خشک و کویری زندگی می کنند نیز باید از لوسیون های مخصوص پوست خود استفاده کنند.

البته افرادی هم که پوست چرب دارند، می توانند برای محافظت از پوست خود از لوسیون مخصوص پوست های چرب استفاده کنند.

2- آبرسانی به پوست: لوسیون ترکیبی رقیق است و به همین دلیل بر روی سطح بزرگی از پوست قابل استفاده است. همچنین به دلیل پایین بودن درصد چربی آن، از میزان تعریق کاسته خواهد شد.

3- پاکسازی و شفافیت پوست بدن: لوسیون ها حاوی موادی هستند که پوست را پاکسازی کرده و پس از استفاده پوست بدن شفاف و درخشنده خواهد شد.

4- برطرف کردن ترک های پوستی: لوسیون حاوی ترکیباتی است که خشکی و شکنندگی پوست را برطرف می کند و اگر شما در قسمت هایی از پوست خود مانند پا، دچار ترک و پینه هستید؛ لوسیون با نرم کردن پوست این نواحی، به تدریج موجب برطرف شدن آنها می شود.

5- ایجاد رایحه خوش: اکثر لوسیون ها رایحه ای ملایم و خوش دارند و همه افراد می توانند پس از حمام کردن از آنها استفاده کرده و پوست خود را خوشبو و مرطوب کنند.

چگونه از لوسیون استفاده کنیم؟مزایای مصرف لوسیون بدن

برای استفاده از لوسیون مراحل زیر را دنبال نمایید:

1- به حمام بروید و پوست بدن خود را با شوینده ای متناسب با نوع پوست خود بشوئید.
2- پس از شستشو، با آب ولرم بدن خود را آبکشی کنید. بهتر است از آب خیلی گرم برای آبکشی استفاده نکنید چرا که چربی طبیعی پوست در اثر آب گرم از بین می رود.
3- پس از آبکشی، در همان محل حمام حوله خود را بپوشید و پوست خود را در محیط مرطوب حمام خشک کنید. سپس لوسیون را طبق راهنمای آن روی دست ریخته و به تمام بدن بمالید. ابتدا دست ها را بهم بمالید تا لوسیون گرم شود. سپس آن را استفاده کنید. ماساژ دادن را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید تا لوسیون جذب پوست شود. رطوبت موجود در حمام منافذ پوستتان را باز نگه می ‌دارد و موجب می ‌شود تا لوسیون پوست را بهتر آبرسانی کند.

انتخاب لوسیون متناسب با نوع پوستمزایای مصرف لوسیون بدن

لوسیون بدن نسبت به وازلین و روغن های گیاهی طرفدارهای بیشتری دارد چرا که علاوه بر نرمی و لطافت بخشیدن به پوست موجب چرب شدن پوست نیز نمی شود و روی پوست احساس سنگینی ایجاد نمی کند.

اما هر فردی بایستی از لوسیون متناسب با نوع پوست خود استفاده کند تا بتواند از مزایای مصرف آن بهره مند شود.

لوسیون ها با توجه به نوع پوست به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

- لوسیون مخصوص پوست معمولی: این نوع لوسیون ها حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند تا بتوانند صدمات ناشی از تجمع رادیکال های آزاد تا آنجایی که ممکن است، کاهش دهند.

- لوسیون مخصوص پوست چرب: افرادی که پوست چرب دارند بایستی از لوسیون های سبک که بر پایه آب تولید شده اند، استفاده کنند. این نوع لوسیون ها به سرعت جذب پوست شده و چربی پوست را افزایش نمی دهند. همچنین این دسته از افراد مجاز به استفاده از لوسیون هایی که دارای الکل یا وازلین هستند، نمی باشند.مزایای مصرف لوسیون بدن

- لوسیون مخصوص پوست خشک: این دسته از افراد بایستی از لوسیون هایی که دارای روغن طبیعی هستند استفاده کنند. استفاده از لوسیون های دارای الکل پوست این افراد را خشک تر کرده و چربی پوست را از بین می برد.

- لوسیون مخصوص پوست حساس: افرادی که پوست حساسی دارند، بایستی از لوسیون هایی استفاده کنند که ترکیبات تسکین دهنده دارند و فاقد رنگ، اسانس و مواد شیمیایی هستند.

- لوسیون مخصوص پوست ترکیبی: این قبیل افراد باید از لوسیون های فاقد روغن استفاده کنند تا تعادل چربی پوست در نواحی خشک و چرب حفظ شود.

کلیک ها: 2