آشنايي با نياسر کاشان

نیاسر یکی از شهرهایی است که در نزدیکی شهر کاشان قرار دارد برای رفتن به این شهر زیبا باید از مسیر کاشان به مشهد حرکت کنید که فاصله اي حدود٢٣٠كيلومتر دارد. نیاسر جاذبه هاي گردشگري فراواني دارد و هر ساله گردشگران داخلي و خارجي زيادي را به خود جذب مي كند. اين شهر علاوه بر جاذبه هاي طبيعي داراي جاذبه هاي تاريخي و باستاني نيز هست. با آمدن به شهر کاشان حتما از نیاسر نیز دیدن کنید زیرا می تواند برای شما خاطره های زیبایی رقم بزند.

آشنايي با نياسر کاشان

به دلیل وجود آب و هوای کوهستانی این شهر به نام نیاسر شناخته شده است. در زمان ساسانیان این شهر جزو شهرهای برگزیده ی پادشاهان آن زمان برای خوش  گذرانی و گذراندن اوقات فراغت شناخته می شد. برای فهمیدن این مطلب می توانید به آثار به جا مانده از آن زمان مراجعه کنید. در شهر نیاسر آثار تاریخی فراوانی از زمان های قدیم برجا مانده است که می توانیم به چند مورد از آن اشاره کنیم. گرمابه صفوی، آبشار نیاسر، چهار طاقی نیاسر و ... از آثار تاریخی دوران قدیم می باشد. یکی از آثار دیدنی این شهر باغ تالار می باشد که دارای درختان بسیار بلندی است که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. این باغ دارای یک چشمه ی زیبایی به نام اسکندریه است که می توانیم با رفتن به این باغ تالار زیبایی آن را مشاهده کنید. 

آشنايي با نياسر کاشان

مراسم گلاب گيري از مراسمي است كه هر ساله در اين شهر برگزار مي شود و گردشگران زيادي را به خود جلب كرده و جالب است بدانيد كه به علت موقعيت جغرافيايي خاص اين شهر گل هاي محمدي نياسر زودتر از بعضي نقاط كاشان به ثمر مي نشيند و مراسم گلاب گيري از اواسط ارديبهشت تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد.

آشنايي با نياسر کاشان

چشمه اي تاريخي به نام اسكندريه در نياسر وجود دارد كه آبي خنك و زلال دارد،اين چشمه چند متر پايين تراز چهارطاقي قرار دارد و جز قديمي ترين چشمه هاي ايران به شمار مي رود و آبشار نياسر هم كه خيلي معروف است از همين چشمه تاريخي سرچشمه مي گيرد و چيزي كه جلوه خاصي به آن بخشيده استلاكتيت ها هستند كه به دليل انحلال سنگ هاي آهكي در طي ساليان سال به وجود آمده اند و اين آبشار در اواسط ارديبهشت به يكي از پر بازديد ترين مناطق ايران تبديل مي شود.

غار رئيس هم يكي ديگر از جاذبه هاي اين شهر است،غاري مصنوعي است كه به دست انسان ها ساخته شده و باستان شناسان قدمت اين غار را متعلق به دوران پارك ها تخمين زده اند،اين غار داراي راهروهايي تنگ و پيچيده است و عبور از آن ها بدون راهنما توصيه نمي شود و داراي چاه هاي متعددي است كه دسترسي به آن ها تنها با وسايل پيشرفته امكان پذير است.از ديگر نام هاي اين غار ميتوان به غار ويس و سوراخ ويس اشاره کرد.

آتشكده نياسر كه مربوط به دوران اشكاني است و قدمت آن به ١٨٠٠سال مي رسد،اين بنا را اردشير بابكان بنا كرد و از اولين آتشكده هايي است كه در اوج رواج دين زرتشتي در ايران بنا كرد،جالب است بدانيد كه اين آتشكده سالم ترين آتشكده بازمانده از ايران مي باشد و دقيق ترين سازه ي قديمي و گاهشماري در جهان است.

آشنايي با نياسر کاشان

برج تاريخي چالقاب هم يك مقر دفاعي به جا مانده از دوره قاجاريه است كه در دو طبقه كاملا مجزا ساخته شده و بناي اين برج زيبا از سال١٣٨٥به روي گردشگران گشوده شد.

آشنايي با نياسر کاشان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر