آشنایی با آبشار های دودن آنتالیا - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آشنایی با آبشار های دودن آنتالیا

آبشار های بسیاز زیبای دودن، مجموعه آبشار هایی که در منطقه مرادپاشا شهر آنتالیا ترکیه قرار دارند. کافی است حدود 20 دقیقه مسافت را از مرکز شهر آنتالیا طی کنیم تا به این آبشار زیبا برسیم. این منطقه دارای دو آبشار است که ابشار اول با به یک رودخانه زیبا می ریزد و آبشار دوم با سقوط آزاد به دریای مدیترانه می ریزد. قدم  زدن در یک مسیر سنگ فرش که برای تماشای این چشم انداز های زیبا ساخته شده است، مهم ترین بخش سفر به آبشار های دودن آنتالیا است. آبی که به یک رودخانه زلال و شفاف می ریزد و طبیعت بکر اطراف آن به زیبایی آن می افزاید.

آشنایی با آبشار های دودن آنتالیا

دسترسی آسان به این منطقه و دور بودن آن از هیاهوی مرکز شهر آنتالیا باعث شده تا این آبشار ها از محبوب ترین جاذبه های طبیعی شهر آنتالیا شناخته شوند. یکی دیگر از امتیازات بازدید از این مجموعه گردشگری پایین بودن هزینه تفریح و گردش در این منطقه است. گردشگران در 2 الی 3 ساعت می توانند از کل این مجموعه طبیعی منحصربفرد بازدید کنند. این ابشار ها در محله چالیان از بخش های منطقه مراد پاشا هستند که برای رسیدن به آن ها باید یک مسافت حدود 20 دقیقه ای را از مرکز شهر طی کنید تا به این مجموعه گردشگری زیبا برسید. 

آشنایی با آبشار های دودن آنتالیا

آبشار های دودن به دو بخش آبشار پایینی و آبشار بالایی تقسیم می شوند. آبشار پایینی با ارتفاع 20 متر و عرض 15 متر به رودخانه ای به نام دودن می ریزد. در اطراف این آبشار که در 14 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا قرار دارد، رستوران ها و کافه هایی برای گذران وقت و تفریح در کنار رودخانه و آبشار قرار دارند. اما آبشار بالایی که در نزدیکی ساحل لارا قرار دارد به دریای مدیترانه می ریزد. برای رسیدن به این باید در امتداد رودخانه حرکت کنید و از دل جنگل عیور کنید تا به این ابشار دل انگیز که در یک منطقه عالی قرار دارد، برسید. این آبشار از ابشار پایینی بسیار پرآب تر و بزرگتر است و ارتفاع آن به 40 متر می رسد. گردشگران در مسیر رسیدن به دریاچه بالایی از دل جنگل عبور می کنند با انواع گونه های گیاهی و جانوری و همچنین غار های زیبای این جنگل آشنا می شوند.

آشنایی با آبشار های دودن آنتالیا

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور آنتالیا

هتل الدار ریزورت آنتالیا

هتل اورنج کانتی آنتالیا

هتل آتلانتیس لیماک آنتالیا

هتل آدم و حوا آنتالیا

هتل آدورا گلف ریزورت آنتالیا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر