آشنایی با آبشار گریت خرم آباد

استان لرستان واقع در غرب کشور به دلیل داشتن مناطق سرسبز و آبشارهای زیبا بستری مناسب برای جذب توریست های داخلی و خارجی به وجود آورده است. لرستان به خاطر داشتن آبشارهای فراوانی که تعداد آنها به بیشتر از 50 آبشار می رسد سرزمین آبشارها نامیده می شود. آبشار ها و رودخانه ها در همه ی زمان ها از محورهای اصلی طبیعت گردی بوده اند در نتیجه این استان به خاطر  آبشارهای معروفش همواره مورد توجه بازدید کنندگان بوده است. یکی از این آبشارهای منحصربه فرد، آبشار زیبای گریت است که پیشنهاد می شود اگر به شنیدن صدای زلال آب و فروریختن آبشار علاقه دارید به این مکان سفر کنید.

آشنایی با آبشار گریت خرم آباد

آبشار گریت که با نام های هفت چشمه یا سرکانه نیز خوانده می شود یک آبشار سه گانه است که در دره ای سرسبز و پوشیده از درختان بلوط  قرار گرفته است. این آبشار با عرض 17 و ارتفاع 15متر در اطراف روستای گریت و در 50 کیلومتری خرم آباد در جاده ی سپید دشت قرار گرفته است. این آبشار با روستای گریت یک ساعت فاصله دارد. یکی از دلایل نامیدن  آبشار گریت به هفت چشمه این است که در قسمت بالایی آبشار هفت رودخانه که آب آنها ازبارش برف در کوه های منطقه تامین می شود وجود دارد که از به هم پیوستن این رودخانه ها گریت به وجود آمده است. آبشار گریت متشکل از چند آبشار کوچک تر نیز می باشد که هر کدام 15 متر ارتفاع دارند.به این آبشار در گویش محلی تاف هفت چشمه گفته می شود. ساکنان منطقه از آبشار گریت برای آبیاری مزارع و درختان و تامین آب روستای گریت استفاده می کنند.

آشنایی با آبشار گریت خرم آباد

این آبشار با تلاش های سازمان میراث فرهنگی در سال 1388 در فهرست آثار طبیعی ایران به ثبت رسیده است. در فصل بهار این منطقه پوشیده از گل های بهاری و طبیعت زیبایی می باشد و آبشار نیز تحت تاثیر باران های بهاری پر آب به نظر می رسد؛ همچنین در فصل تابستان با این که آب آبشار کاهش می یابد باز هم این منطقه شرایط آب و هوایی معتدل و خنکی دارد و بهترین زمان رفتن به منطقه و بازدید از آبشار است.برخلاف تابستان، زمستان های این منطقه به دلیل اینکه منطقه ای کوهستانی _ جنگلی است بسیارسرد و برفی است و زمان مناسبی برای سفر به این آبشار نمی باشد.

آشنایی با آبشار گریت خرم آباد

به منظور رفاه گردشگرانی که برای بازدید از آبشار به این منطقه می آیند استراحت گاه هایی در اطراف آبشار ساخته شده است.گردشگران با پیمودن راه های مختلفی می توانند به این آبشار نزدیک شوندیکی از این مسیرهاجاده ای فرعی است که در راه دورود به خرم آباد وجود دارد و مسیری راحت تر است و مسیر بعدی عبور از روستای گریت است.برای راهنمایی گردشگران تابلوهای هدایت کننده در راه نصب شده است تا به راحتی به آبشاربرسند.برای سهولت دستیابی بازدید کنندگان، جاده ای اتومبیل رو نیز در مسیر آبشار ساخته شده است.

این جاده متصل به آبادی و روستاهای زیادی می باشد اما متاسفانه به علت شرایط نامناسب جاده  اخیرا رفت و آمدگردشگران دچار مشکلاتی شده است و تا حدودی امکان بازدید از آبشار را کاهش داده است.اگرمیخواهید به مکانی سرسبز و دل نشین مانند این آبشار سری بزنید لرستان، این قطب گردشگری زیبا می تواند گزینه ی مناسبی برای گردش شما باشد. لرستان با آثار تاریخی زیاد و جاذبه های طبیعی به خصوص آبشارهایش گردش به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد زد.

آشنایی با آبشار گریت خرم آباد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر