آشنایی با امن ترین پیام رسان های دنیا

با پیشرفت علم و فناوری پیام رسان های مختلفی وارد بازار شده است. هر چه از زمان تاسیس این نرم افزار ها می گذرد بر تعداد آن ها نیز افزوده می شود. حتی اپلیکشن های محبوب تعداد امکانات خود را افزایش می دهند. هر کدام از پیام رسان ها دارای امکانات مختلفی می باشند. پیام رسان ها بر اساس امنیت دارای رتبه های مختلفی می باشند. در این رتبه بندی ها اپلیکشن واتس آپ رتبه نخست را اشغال کرده است. تلگرام نیز در رتبه چهارم این لیست قرار دارد.

آشنایی با امن ترین پیام رسان های دنیا

امروزه همه به امنیت این پیام رسان ها اهمیت می دهند. برای هر شخصی مهم است که فضای مجازی شخصی آنها را کسی چک نکند. به طور حتم امنیت پیام رسان های خارجی بسیار بیشتر از پیام رسان های داخلی است. ولی با تدابیر امنیتی که امروزه شاهد آن هستیم اپلیکشن های داخلی نیز به امنیت استاندارد رسیده اند. رتبه بندی اپلیکشن های پیام رسان به مردم در انتخاب بهترین اپلیکشن کمک شایانی کرده اند. در زیر به تعدادی از اینگونه پیام رسان ها پرداخته ایم:

۱- واتس اپ ( whatsapp)

در سال ۲۰۱۶ واتس آپ به عنوان محبوب ترین اپلیکشن پیام رسان در دنیا معرفی شد. این نرم افزار از سیستم امنیتی end-to-end encryption بهره می برد. این سیستم به گونه ای است که هیچ نهاد خاصی نمی تواند مکالمات کاربران را شنود کند. اطلاعات مخاطبان این اپلیکشن به طور کاملا خاص محافظت می شود و از لحاظ امنیتی بسیار قوی است.

شرکت فیسبوک در سال ۲۰۱۴ توانست شرکت واتس آپ را به طور کامل خریداری کند. در آن زمان فیسبوک از این شرکت توانست ۱۹ میلیارد دلار بدست آورد. از آن زمان تا به حال امکانات فراوانی به این اپلیکشن مردمی اضافه شده است، به طوری که کاربران خود را حفظ کرده است.

آشنایی با امن ترین پیام رسان های دنیا

۲- سیگنال ( Signal)

اپلیکشن سینگال در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرد. در اولین سال فعالیت خود توانست جایگاه خود را در بین فضای مجازی بدست آورد. این پیام رسان نیز دارای امنیت بالایی می باشد که به همین دلیل خیلی زود معروف شد. این پیام رسان شاید مانند تلگرام و واتس آپ معروف نباشد ولی متخصصین فضای مجازی آن را به کاربران پیشنهاد داده اند. سیستم امنیتی این نرم افزار همانند واتس آپ می باشد. اطلاعات کاربران به هیچ عنوان در بانک اطلاعاتی آن ذخیره نمی شود.

آشنایی با امن ترین پیام رسان های دنیا

۳- جی دیتا چت ( G data secure chat)

این پیام رسان به عنوان یکی از اپلیکشن ها رایگان در اختیار مردم قرار گرفته است. از عرضه پیام رسان جی دیتا چت زمان زیادی نگذشته است. شاید این اپلیکشن همانند دیگر پیام رسان ها معروف نباشد ولی امنیت آن قابل مقایسه با آنها می باشد.

4- تلگرام (telegram )

موسسه این اپلیکشن دوروف روسی می باشد. در ایران و روسیه این پیام رسان از محبوبیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. در چند سال اخیر تعداد کاربران آن افزایش پیدا کرده است. تلگرام دارای امکان چت سکرت با امنیت بالا می باشد. تلگرام به خاطر این خصوصیت به معروفیت رسیده است. تروتکلی که سکرت چت از آن استفاده می کند دارای رمزنگاری می باشد که فرد می تواند زمان تخریب آن را تعین کند.

آشنایی با امن ترین پیام رسان های دنیا

۵- سیراس ( Ceerus)

سیراس یک  پیام رسان با استار تاپ انگلیسی می باشد. این اپلیکشن به سیستم SQR مجهز می باشد. سیراس نیز مانند دیگر اپلیکشن های پیام رسان هدف را حفظ امنیت کاربران دانسته اند. اگر می خواهید از این نرم افزار استفاده کنید باید یک حساب کاربری داشته باشید تا در حین استفاده نیاز به وارد کردن آن است. سیستم رمز نگاری آن به این حساب کاربری احتیاج دارد تا بهتر عمل کند.

۶- پرایویت (Pryvate)

پرایویت نیز به عنوان یک پیام رسان تازه تاسیس با امنیت بالا در اختیار مردم گذاشته اند. در سال ۲۰۱۵ میلادی این پیام رسان تاسیس شد. این اپلیکشن از امکاناتی همچون تماس صوتی و ویدیویی برخوردار می باشند. به راحتی می توانید از این اپلیکشن استفاده کنید زیرا تمامی امکانات آن از سیستم رمز نگاری استفاده می شود. پرایویت بیشتر مورد توجه تجار و شرکت های تجاری می باشد.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان