آشنایی با انواع روش های درمان آکنه (2)

از مواد غذایی دیگر که می تواند به پوست شما برای از بین بردن آکنه ها کمک کند، سفیده تخم مرغ است. این ماده هم دارای پروتئین بالایی است که می تواند باعث بازسازی پوست شود و هم دارای خواصی است که برای مبارزه با میکروب های پوست استفاده می شود. این ماده غذایی تا حدود زیادی باعث از بین رفتن چربی اضافه در پوست می شود و بهتر است آن را در مخلوط با زرده تخم مرغ استفاده کنید ولی اگر پوست چربی دارید به دلیل چربی بالای زرده تخم مرغ از آن به تنهایی استفاده کنید می توانید از ماسک سفیده تخم مرغ در ادغام با ماست یا شیر هم استفاده کنید که خواص آن را چند برابر می کند و می تواند یک غذای سالم برای تغذیه پوست شما باشد. به دلیل اینکه این ماده نرم است در هنگام استفاده از آن برای از بین بردن لایه های اضافی پوست باید صورت را به آرامی کیسه بکشید تا لایه های مرده پوست به مرور بلند شوند این کار را باید به مدت 3 تا 4 دقیقه ادامه دهید تا کاملا بتوانید پوست را پاکسازی کنید.

آشنایی با انواع روش های درمان آکنه (2)

یکی دیگر از درمان ها برای از بین آکنه ها، خمیر پوست پرتقال است برای این کار باید پوست پرتقال را رنده کنید وبه همراه شیر یا آب یک مخلوط درست کنید اگر می توانید از شیر استفاده کنید که برای پوست شما خواص بیشتری داشته باشد؛ پوست پرتقال را اغلب به دلیل میکروب کشی آن استفاده می کنند چون می تواند به دلیل موادی مانند ویتامین C میکروب های پوستی شما را از بین ببرد؛ همچنین در پرتقال ماده ای به نام اسید سیتریک وجود دارد که می تواند پوست شما را سفت کند.

آشنایی با انواع روش های درمان آکنه (2)

اهمیت این خمیر در وجود ویتامین C در پوست پرتقال است. می توانید آن را به صورت خمیر در بیاورید و روی پوست صورت قرار دهید و بگذارید در حدود نیم ساعت روی پوست بماند و سپس پوست را به خوبی تمیز کنید و از یک مرطوب کننده خوب برای پوست استفاده کنید. در پوست هایی که آکنه دارند نباید به هیچ وجه پوست را به حالت خشک در آورید زیرا معمولا پوست در این شرایط بیشتر آکنه می زند. حتما پس از هر بار پاکسازی، پوست را به طور کامل خشک کنید و از نرم کننده ها استفاده نمایید.

 آشنایی با انواع روش های درمان آکنه (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد