ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

کوالالامپور به عنوان پایتخت کشور مالزی یک شهر مدرن و زیبا است که به دلیل قرار گرفتن در منطقه استوایی زمستان ندارد و دارای آب و هوای مرطوب است. این شهر به دلیل ساختمان های مدرن و برج معروف دوقلو و همچنین طبیعت سزسبز و اب و هوای معتدل استوایی خود هر ساله گردشگران و جهانگردان بسیاری را به خود جلب می کند. به جرئت می توان گفت که باغ پرندگان این شهر از بهترین جاذبه های گردشگری شهر کوالالامپور و کشور مالزی است. این باغ دارای مجموعه ای عظیم از انواع گونه های استوایی پرندگان در ان نگهداری می شود. یک مجموعه متنوع و شگفت انگیز از عجیب ترین و زیبا ترین گونه های پرندگان در جهان که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این مجموعه سرپوشیده عظیم از بزرگترین باغ های نگهداری پرندگان در سراسر دنیا است. یک باغ گیاه شناسی نیز در کنار این باغ قرار دارد تا مسافران شهر کوالالامپور مالزی این امکان را داشته باشند که از هر دو مجموعه در کنار هم بازدید کنند.

این مکان به دلیل دسترسی مناسب از مرکز شهر کوالالامپور جمعیت زیادی به سوی خود جلب می کند. صرف غذا در رستوران های و غرفه های این باغ و عکس گرفتن با انواع متنوع پرندگان استوایی روزی لذت بخش را برای بازدیدکنندگان به همراه خواهد داشت. 30000 پرنده از 200 گونه مختلف در بخش های مختلف این باغ نگهداری می شوند. 10 درصد این پرندگان از مناطق غیر بومی و حدود 90 درصد آنان از پرندگان بومی مالزی محسوب می شوند.در ادامه این مطلب شما را با بخش هایی از دنیای زیبای این باغ استثایی آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

بخش اول: پیاده روی در میان پرندگان

شما می توانید هنگام بازدید از این مکان دیدنی میتوانید پرندگان را روی شانه های خود قرار دهید و با آن ها عکس بگیرید. شما همچنین اجازه دارید که با آن ها عکس بگیرید بعضی از این پرندگان رنکارنگ مقلد هستند و با تقلید صداهای اطراف یه فضای مرفح را به وجود می آورند. شما می توانید با پیاده روی در کنار این حیونات از امکانات تفریحی و رفاهی این مسیر استفاده کنید. تمامی پرندگان در این باغ به صورت آزادانه زندگی میکنند که همین امر باعث طبیعی تر شدن فضای بازدید می شود. طاووس های آبی و طاووس های هندی از عجیب ترین و زیبا ترین پرندگان این باغ هستند. دم این طاووس های زیبا به یک و نیم متر می رسد. با پرهایی رنگارنگ که هنگام بازکردن آن ها تنوعی از رنگ ها و زیبایی ها را خواهید دید.

لک لک های نوک زرد از گونه های مشهور و محبوب این باغ هستند. این پرندگان عادت دارند تا از شاخ و برگ های درختان برای خود لانه درست کنند. شما می توانید آزادانه در کنار این پرندگان گردش کنید و به آن ها غذا بدهید و همین ویژگی طبیعی بودن و آزاد بودن فضا این باغ را از سایر باغ پرندگان در جهان متمایز کرده است. گونه ای زیبا و خاص از کبوتر ها به نام کبوتر های تاج دار که از بزرگترین گونه های کبوتر در سراسر جهان هستند. گونه های دیگر از پرندگان به نام لک های سیبری و پرندگان حواصیل و قمری نیز در این بخش نگهداری می شوند.

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

بخش دوم: لانه عشق

در این بخش مرغ عشق ها و ملنگو های هندی نگهداری می شوند. این پرندگان در نوع خود بسیار شیطون و بازیگوش هستند. این گونه از مرغ عشق ها مانند سایر گونه های خود در طول عمر خود تنها یک بار جفت می گیرند و برای یمک مدت طولانی در کنار هم دیگر می نشینند و با یکدیگر معاشقه می کنند. در این بخش انواعی از گونه های طوطی مانند طوطی رنگی، روسلا شرقی، پارکیت های خورشیدی و پارکیت های سبز را دارا می باشد.

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

بخش سوم: زمین عقاب ها

یک گونه عقاب کمیاب بومی مالزی به نام عقاب پشت قرمز در این بخش نگهداری می شود. این بخش از باغ از محبوب ترین و دوست داشتنی تارین بخش های باغ و یک بخش منخصربفرد در بین پرندگان شکاری این باغ است. تماشای پرواز این عقاب های زیبا و مشاهده شکوه آن ها زمانی که در فضای باغ در حال پرواز هستند، بسیار خاطره انگیز خواهد بود.

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

بخش چهارم: تالاب فلامینگو

در این تالاب می توانید فلامینگو های دوست داشتنی را ببینید که در حال حمام آفتاب هستند و یا روی پای خود در حال استراحت اند. در این تالاب علاوه بر فلامینگو ها تعدادی از پلیکان ها نیز نگهداری می شوند. گه دارای منقار های بزرگ هستند.

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

بخش پنجم: سرزمین خرما بلبل

در این بخش از باغ گونه ی خاصی از پرندگان له نام خرما بلبل نگهداری می شوند. این پرندگان آواز خوان از نژاد گنجشک ها هستند که حدود 130 نوع از این پرندگان در این باغ نگهداری می شوند تا مورد بازدید گردشگران قرار گیرند. گونه هایی دیگر از پرندگان مانند قرقاول نقره ای در این بخش از باغ در معرض دید بازدید کنندگان قرار دارند.

بوستان نوک شاخ ها

بخش بزرگی از باغ که به بوستان نوک شاخ ها معروف است با درخت هایی بلند و تنومند و شبیه سازی پوشش گیاهی استوایی که در این بهش می توانید گونه های مختلف پرندگان نوک شاخ را ببینید. بزرگترین گونه از این نوع پرندگان به پرندگان نوک شاخ کرگدنی مشهور هستند. از دیگر پرندگان نوک شاخ این باغ می توان به مینای خوش آواز، مرغ مرداب و زاغی آبی تایوان اشاره کرد. ساعت 11:30 دقیقه هر صبح زمان غدا دادن به این پرندگان است که زمانی لذت بخش برای دیدن این پرندگان شگفت انگیز است.

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

دنیای طوطی ها

بدون شک دنیای طوطی ها بخش متفاوت این باغ است با 20 گونه مختلف از انواع طوطی ها از جمله طوطی های کاکلی، لوری که از شاخص ترین گونه های این بخش هستند. نوعی باهوش و جذاب از طوطی ها مانند طوطی های کاسکو نیز در این بخش از باغ نگهداری می شوند. انواعی از مرغ عشق ها نیز در این بخش نگهداری می شوند.

پرندگان بی پرواز

همان طور که از نام این بخش مشخص است، این بخش مکانی برای نگهداری گونه های پرنده با جثه بزرگ است که قادر به پرواز نیستند و با زندگی بر روی زمین تطبیق یافته اند. سه نوع پرنده بی پرواز در این بخش نگهداری می شوند از جمله شتر مرغ، شتر مرغ استرالیایی و کاسوآری جنوبی. زیستگاه اصلی پرندگان کاسوآری جنوبی در جنگل های استوایی کشور گینه نو و شمال شرقی کشور استرالیا است. این حیوان دارای ناخن های بلند و و تیزی است که توانایی پاره کردن گوشت را دارند.

آشنایی با باغ پرندگان کوالالامپور مالزی

این حیوان همچنین دارای پر های تیره رنگ براق است. شتر مرغ هایی استرالیایی نیز بومی کشور استرالیا هستند که تخم های آنان سبز رنگ است و به صورت گروهی زندگی می کنند. آن ها از حشرات و برگ درختان و گیاهان تغذیه می کنند. پرندگانی که در این بخش نگهداری می شوند دارای جثه ای بزرگ و پرهای خشن تیره رنگ هستند، این پرندگان از بزرگترین پرندگان موجود در این باغ به شمار می آیند. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور مالزی

تماس با ما

سایر تورهای مالزی

تور مالزی ویژه نوروز

تور مالزی ویژه عید

تور مالزی ویژه تعطیلات عید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد