آشنایی با بهترین جزایر مالزی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آشنایی با بهترین جزایر مالزی

آشنایی با بهترین جزایر مالزی

کشور مالزی در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد. این کشور به دلیل داشتن جزایر٬ سواحل و جنگل های زیبا محبوبیت خاصی در بین گردشگران پیدا کرده است. این جزایر، علاوه بر آب های زلال و سواحل زیبا، دارای اقامتگاه های تفریحی و فعالیت های مختلف دیگری نیز می باشند. با ما همراه باشید تا بهترین جزایر مالزی را به شما معرفی کنیم.

لنکاوی | Langkawi

یکی از بهترین جزایر مالزی، مجمع الجزایر لنکاوی  می باشد که از 99 جزیره تشکیل شده و در نزدیکی مرز کشور تایلند قرارگرفته اند. بزرگ ترین جزیره این مجموعه "اِ پونیموس" نام دارد. تالاب های مانگرو در این منطقه، گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب کرده است. شما در این منطقه می توانید از تفریح هایی مثل تله کابین "گونگونگ مات چینچنگ"٬ راه رفتن روی پل "پدستریان" در نزدیکی قله "گونگونگ رایا"٬ دیدن مزرعه برنج لامان پادی٬ آکواریوم زیر آبی، تماشای مارها و فیل سواری لذت ببرید.

 پرهنتیان | Perhentian

آشنایی با بهترین جزایر مالزی

جزایر پرهنتیان در شمال شرق کشور مالزی و تقریبا نزدیک به مرز کشور تایلند قرار دارند. از جزایر اصلی این مجمع، می توان جزیره پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) و پرهنتیان کسیل (پرهنتیان کوچک) را نام برد. هم چنین این جزایر، مکان خوبی برای غواصی می باشد.

 تیامون | Tioman

جزیره تیامون، یکی از بهترین جزایر مالزی محسوب می شود. این جزیره دارای صخره های مرجانی بسیاری است و یک منطقه عالی برای غواصی می باشد. شما در این منطقه می توانید از جنگل نوردی، شنا در زیر آبشار، دیدن مزرعه لاک پشت و فرهنگ بومی آن لذت ببربد. هم چنین در سال 1958، فیلم "جنوب اقیانوس آرام" را در تیامون ضبط کرده اند.

ردانگ | Redang

آشنایی با بهترین جزایر مالزی

جزیره ردانگ به دلیل ساحل های شنی سفید و آب های زلالش مشهور است. اطراف این جزیره، زیستگاه گونه هایی مانند ماهی نمو، نوزاد کوسه و عروس دریایی است. این جزیره، دارای تفریحاتی مثل غواصی، شنا و مسیری برای جنگل پیمایی می باشد.

 مابول | Pulau Mabul

جزیره مابول در جنوب شرق صباح واقع شده است. این جزیره، یکی از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می رود. هم چنین این جزیره، زیستگاه گونه هایی از جمله قورباغه ماهی، عقرب ماهیان، سپیداج، ماهی مرکب، گاوماهیان و حلزون صدف دار است. شما می توانید در جزیره مابول، از تماشای جاذبه هایی مانند روستاهای مرسوم به کلبه کاهگلی لذت ببرید.

سیپادان | Sipadan

آشنایی با بهترین جزایر مالزی

منطقه حفاظت شده سیپادان، در شرق مالزی بورنئو واقع شده است. در این جزیره، گونه های عجیب و غریب مثل ماهی صخره ای، لاک پشت های دریایی و کوسه سرچکشی زندگی می کنند. هم چنین امکان غواصی در این جزیره وجود دارد.

 تنگول | Pulau Tenggol

جزیره تنگول، ابتدا غیر مسکونی بود، اما امروزه بسیار پیشرفت کرده و هتل های زیادی در آن ساخته شده است. هم چنین این جزیره، جنگل های بسیار زیبایی دارد. این جزیره مکان مناسبی برای غواصی و ماهیگیری است.

 پنانگ | Penang

آشنایی با بهترین جزایر مالزی

جزیره پنانگ در مسیر تجارت دریایی قرار دارد. از تفریحات این جزیره، می توان به پیاده روی و کالسکه و اسب سواری، دیدن معابد؛ مخصوصا معبد مارها٬ خریدکردن٬ تجربه آشپزی و تله کابین تپه پنانگ، اشاره کرد.

 کاپاس | Kapas

جزیره کاپاس در سرزمین مارانگ قرار دارد و به معنای، جزیره پنبه ای می باشد. دلیل نام گذاری این جزیره، وجود سواحل سفید و ماسه های نرم است. از تفریحات این جزیره می توان به غواصی و دیدن حیات دریایی اشاره کرد.

 پانگکور | Pangkor

آشنایی با بهترین جزایر مالزی

پانگکور به معنای "زیبا" است. این جزیره، دارای سواحل بسیار زیبایی به نام های نیفاه، خلیج تِلُک بِلاندا، پَسیر بوگاک و خلیج مرجانی است. این جزیره، دارای تفریحاتی از جمله دیدن معبد چینی فو لین کنگ، معبد کالی عمان، بقایای یک قلعه هلندی٬ قایق موزی، جت اسکی، کوه پیمایی جنگل و شنا می باشد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور مالزی

تماس با ما

سایر تورهای مالزی

تور مالزی ویژه نوروز

تور مالزی ویژه عید

تور مالزی ویژه تعطیلات عید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر