آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر بخارست

بخارست, پایتخت رومانی دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری است که هر کدام نشان دهنده شکوه و تاریخ غنی این شهر تاریخی هستند. قدم زدن در خیابان های این شهر و تماشای کلیساهای ارتودوکس مربوط به قرن های 17 و 18 میلادی و همچنین تماشای معماری نئو کلاسیک این شهر، هر بازدید کننده ای را به وجد می آورد. بخارست شهر رنگ ها و زیبایی هاست. جاذبه های مدرن و قدیمی، کلیساهای تاریخی، موزه ها، کافه ها و رستوران های توریستی و عمارت های هنر نو این شهر گویی وصف نشدنی هستند. اگر قصد سفر به بخارست رومانی و بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر را دارید به شما توصیه می کنیم که این مطلب را مطالعه کنید تا اطلاعات کافی در این زمینه بدست آورید.

شهر قدیم بخارست

در قلب شهر مدرن بخارست، شهر قدیمی بخارست جای دارد که گویی مانند ققنوس خاکستر شده و از زیر این خاکستر ها شهر جدید بنا شده است. قدمت ساختمان ها و بناهای تاریخی این منطقه مسکونی به قرن پانزده میلادی باز می گردد. شهر قدیم بخارست تاریخی ترین منطقه مسکونی در این شهر است. این شهر در طول تاریخ بارها مرمت شده و ساختمان های قدیمی آن بازسازی شده اند. یک تضد دوست داشتنی بین این ساختمان های تاریخی و معماری نوین شهر وجود دارد که نشان دهنده قدمت بالای تاریخی شهر بخارست است. در شهر قدیم بخارست، کافه ها، تئاتر ها و موزه های تاریخی قرار دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر بخارست

کاخ پارلمان

یکی از ساختمان های اداری بزرگ در دنیا و از مهم ترین جاذبه های گردشگری رومانی است. این شاهکار معماری 330 هزار متر مربع وسعت دارد و بعد از کاخ پنتاگون, بزرگترین ساختمان اداری جهان است. سبک معماری این کاخ، نئو کلاسیک است. این کاخ بزرگ طی 13 سال با همکاری 700 معماری و 20 هزار کارگر ساخته شد. کاخ پارلمان علاوه بر بخش های اداری شامل بخش های دیگری از جمله کارگاه، کارخانه، عبادتگاه و موزه ملی هنر های معاصر است. این مکان همچنین محل استقرار اعضای پارلمان کشور رومانی است. گردشگران می توانند از طریق تورهای پیاده روی رایگان از این جاذبه گردشگری بازدید کنند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر بخارست

آتنائوم رومانی

به مهم ترین تالار کنسرت رومانی خوش آمدید! یک بنای باشکوه با سبک معماری خیره کننده که دارای 6 ستون و یک گنبد به ارتفاع 41 متر است. فضای داخلی این بنای تاریخی بسیار زیبا و خیره کننده است. سقف این بنای تاریخی با ورقه طلا پوشیده شده است. شاید یکی از جذاب ترین بخش های این بنا، نقاشی های دیواره های داخلی تالار باشد که هر کدام از آن ها نشان هنده یک رویداد تاریخی مهم در رومانی است. این تالار کنسرت با شکوه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر بخارست است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر بخارست

کلیسای استاوروپولئوس

کلیسایی که توسط یک راهب یونانی از سنگ و چوب ساخته شده و دارای حکاکی های بسیاری است که آن را به یکی از بهترین و پربازدید ترین جاذبه های بخارست تبدیل کرده است. این یک کلیسای کوچک است که روی نمای بیرونی آن که از سنگ و چوب ساخته شده است، حکاکی های بسیار زیبا انجام شده است و فضای داخلی این کلیسا نیز پر از نقاشی های دیواری است. این کلیسای کوچک و با شکوه در قرن هجدهم ساخته شد. اطراف این کلیسا مقبره های متعلق به قرن هجدهم و یک باغ زیبا قرار دارد. این کلیسا چندین بار مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر بخارست

مجموعه سلطنتی Old Princely Court

شما را با یکی از برترین جاذبه های تاریخی بخارست آشنا می کنیم. کاخ و کلیسای Old Princely Court یک مجموعه سلطنتی تاریخی که شامل تندیس هایی از شاهزادگان، صنایع دستی و آثار سفالی قدیمی است. این مجموعه سلطنتی یک بنای تاریخی بسیار ارزشمند در رومانی به شمار می رود. این مجموعه سلطنتی به مدت دو قرن محل زندگی و حکمرانی پادشاهان رومانی بود. در قرن 16 میلادی در کنار کاخ Old Princely Court یک کلیسا به همین نام ساخته شد. کلیسای

Old Princely Court چندین بار مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. اکتشافات باستان شناسی بسیاری در این مجموعه انجام شده و آثار ارزشمند تاریخی بسیاری نیز در این مجموعه کشف شده است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر بخارست

موزه ملی تاریخ رومانی

این موزه در سال 1970 ساخته شد و از آن زمان میزبان آثار تاریخی و مدرن است و به یکی از پر یازدید ترین و بهترین جاذبه های گردشگری بخارست تبدیل شد. اثار تاریخی این موزه در طول سالیان طولانی از نقاط مختلف کشور جمع آوری شد. این موزه یک کلکسیون ارزشمند از آثار تاریخی ارزشمند کشور رومانی است. تاریخ غنی و شکوهمند رومانی در این موزه به نمایش گذاشته شده است، از این رو موزه ملی تاریخ رومانی نامگذاری شد. این بنای تاریخی به سبک نئو کلاسیک ساخته شد.

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر بخارست

موزه ملی هنر

یکی دیگر از موزه های پر بازدید رومانی که شامل مجموعه های هنری متعلق به قرون وسطی تا دوران معاصر است. بیش از 100 هزار اثر هنری در تالار های مختلف این موزه بزرگ به معرض نمایش گذاشته شده اند. شاخص ترین و مشهورترین آثار هنری این موزه متعلق به تئودور آمان، نقاش مشهور رومانی است. در تالار های این موزه می توانید آثار هنری ارزشمندی از جمله نقاشی های منحصر بفرد و تندیس ها محسور کننده را از نردیک ببینید. بازدید کنندگان در این موزه با آثار هنری کهن و آثار هنری عصر مدرن به صورت همزمان آشنا می شوند که می تواند یک تجربه منحصر بفرد باشد.

میدان انقلاب

یک مکان تاریخی دیگر در بخارست که نمایانگر یک برهه تاریخی مهم در تاریخ رومانی است. این میدان در گذشته میدان کاخ نامگذاری شده بود که پس از انقلاب علیه حزب کمونیست شوروی و سقوط دولت چائوشسکو به میدان انقلاب مشهور شد. در اطراف این میدان بناهای تاریخی مهمی از جمله موزه ملی هنر، بنای یادبود Rebirth، آتنائوم رومانی و کاخ سنا نیز قرار گرفته اند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر