آشنایی با خیابان های تاریخی لندن

لندن شهری قدیمی و شگفت انگیز در انگلستان است. فرهنگ غنی، آثار تاریخی و موزه ها، گالری های هنری، کافه های معروف آن موجب زیبایی نامحدود و تنوع جذاب لندن شده است. در این مقاله تعدادی از خیابان "تاریخی" لندن را برای شما معرفی می کنیم. اما ابتدا بهتر است بگوییم که معنی کلمه "تاریخی" چیست؟ به زبان ساده متضاد معماری خشن کنونی است و دارای معیارهای زیبایی شناسی به سبک قدیمی است و احتمالا این خیابان ها محل رویدادهای مهم گذشته نیز بوده اند.

خیابان ناوگان

این بهترین خیابان در لندن و درست در وسط شهر است و می توان اعتراف کرد که زیباترین خیابان نیز می باشد. چیزی که آن را بسیار خاص می کند ساختمان های جالب با سبک متفاوت معماری آن است. و بسیاری از این خانه ها متعلق به نهادهای حیاتی و قدرتمند هستند. و هر کسی که علاقمند به تاریخ لندن است، احتمالا یک بار از آن عبور کرده است. یک بازاز قدیمی در این خیابان وجود دارد. و یک کلیسا نیز به چشم می خورد. مجسمه آرتور هریس و در سمت شرق مجسمه دکتر ساموئل جانسون در این خیابان قرار دارد. بنای یادبود اژدها در وسط خیابان ناوگان که ترافیک را مسدود می کند، در محل معبدی است که اکنون در کنار کلیسای جامع سنت پل قرار گرفته است. مجسمه ای از ملکه الیزابت اول، در سمت شرقی قرار دارد و ظاهرا قدیمی ترین مجسمه در فضای باز در لندن است. در حال حاضر زیباترین ساختمان های واقع در این خیابان شامل دادگاه پیتربورو، ساختمان دیلی تلگراف قدیمی و رودخانه دادگستری و نیز ساختمان قدیمی روزانه اکسپرس می باشند.

آشنایی با خیابان های تاریخی لندن

خیابان های واپینگ

این خیابان به طور خاص مسکونی است. اگر در این خیابان قدم بزنید مسیر ایده آل و مناظر شهری زیبایی را در پیش رو خواهید داشت.

خیابان هامر اسمیت چویسیک مال

یک بار دیگر در یک روز آفتابی شگفت انگیز می توانید از پل هامر اسمیت تا کلیسای سنت نیکلاس در محله قدیمی چویسیک که از لحاظ تاریخی و معماری بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیار بزرگ است، قدم بزنید و از این خیابان زیبا دیدن کنید.  

خیابان استرند آن گرین

استرند آن گرین یکی از خیابان های فوق العاده زیبا در غرب لندن می باشد که بالاتر از خیابان چویسیک مال قرار دارد و می توانید در این خیابان دوچرخه سواری کنید.

آشنایی با خیابان های تاریخی لندن

خیابان های واترلو

اگر تا به حال به خیابان واترلو رفته باشید، می دانید که در سمت شمال آن، خیابان روپل قرار دارد که مانند یک روستای آسیابی شمالی که در رمان های راسکل نوشته بود در ذهن تصویری از اواسط دوره ویکتوریا را تداعی می کند. تئاتر ملی نیز در این خیابان قرار دارد. و در برخی از ساعات شب بسیار شلوغ می شود.

خیابان فولگیت

پاساژ توپخانه و توپخانه لین در این خیابان قدیمی قرار دارند. ساختمان های تاریخی اسپیتالفیلد، از میراث معماری محبوب لندن هستند که در سال 1977 بنا شده اند. اما از 30 سال گذشته این خیابان خیلی تغییر پیدا کرده است. در سمت بالایی خیابان های فولگیت، برخی از زیباترین خانه های پایتخت قرار دارند.

آشنایی با خیابان های تاریخی لندن

خیابان روترهیت

فکر می کنم که خیابان روترهیت  طولانی ترین خیابان موجود در لندن است که حدود 2 مایل می باشد. خیابان نسبتا آرامی است و به شما اجازه می دهد تا فضای مناسب برای چرخ زدن داشته باشید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر