آشنایی با راه های حمل و نقل زمینی در بندر انزلی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آشنایی با راه های حمل و نقل زمینی در بندر انزلی

راه زمینی شهرستان بندر انزلی با داشتن 4/ 32 کیلومتر راه، دارای کمترین طول راه روستایی در استان گیلان می باشد. در ادامه با آژانس مسافرتی چهارفصل همراه باشید تا در مورد راه های زمینی در شهرستان بندر انزلی بیشتر بدانیم.

جان ویشارد در کتاب بیست سال در ایران ذکر کرده است، مسافرانی که در راه بندر انزلی در حرکتند همواره تعداد زیادی شتر همراه با بار می بینند که محصولات را در نهایت به تفلیس می رسانند.

خودزکو در توصیف راه های گیلان در سال ۱۸۵۰ م / ۱۲۲۹ ش، می نویسد طبیعت گیلان گویی بر آن بود که به جز از طریق راه های آبی با سرزمین های همسایه خود ارتباط برقرار نسازد، رشت در آن زمان مرکز اصلی راه های ارتباطی گیلان بود که از طریق پیربازار به خلیج کوچک انزلی مرتبط می شد. او اضافه می کند کالاهایی که می بایست به شهر مرزی آستارا می رسید به ناچار از انزلی به مسافتی به طول ۱۹ / ۵ فرسنگ از حاشیه دریا، از میان راه شنی عبور می کرد و کالاهایی که به مقصد تبریز فرستاده می شد از انزلی تا دهانه کرگانرود از حاشیه ساحلی عبور می کرد.

آشنایی با راه های حمل و نقل زمینی در بندر انزلی

در سفرنامه ملگونف به راهی که شاه عباس صفوی برای تسهیل عبور و مرور در گیلان ساخته بود اشاره شده است که از آذربایجان آغاز و از گسکر و انزلی و بار فروش و ... می گذشت و در طول راه، مکان هایی برای استراحت مسافران وجود داشت. به نوشته او چون این راه ها مرمت نشده بودند مسافرت از آن راه ها خطرناک بود. هم چنین او به راه پیربازار - انزلی که از طریق مرداب بود اشاره می کند که راه بسیار نامناسبی است، البته دلیل آن را نامساعد بودن هوا و بارش باران ذکر کرده است که حتی گاهی منجر به قطع ارتباط می شد. او متذکر می شود در صورت خوبی هوا و در تابستان این مسیر یک ساعته طی می شود.

آشنایی با راه های حمل و نقل زمینی در بندر انزلی

در روزنامه حبل المتین، چاپ کلکته شماره پنجم، مورخ دوشنبه ۱۱ رجب ۱۳۱۵ ه. ق. برابر ششم نوامبر ۱۸۹۷ و ۱۴ آبان ۱۲۷۶، آمده راه شوسه بندر انزلی - رشت و تهران شروع به کار کرده است.

پس از افتتاح جاده انزلی - تهران در روزنامه حبل المتین، شماره هفده، سال سشم، مورخ دوشنبه ۲۳ شوال ۱۳۱۶ /۶ مارس ۱۸۹۹ م / ۱۵ اسفند ۱۲۷۷، اعلام شده است کمپانی سازنده راه خلیج انزلی به قزوین چندین راه دارخانه ساخته است تا حقوق راه داری را بلافاصله از کلیه عابران داخلی و خارجی دریافت کنند که البته مبلغ آن با توجه به تعداد اسب هایی که کالسکه را حمل می کردند (چهار اسبه، سه اسبه،...)، تعداد سرنشین و بار و هم چنین مبلغ نوع حیوانات (قاطر، شتر،...) متفاوت بود. رابینو در کتاب ولايات دار المرز ذکر می کند جاده غازیان - رشت - تهران توسط یک شرکت روسی (شرکت جاده انزلی به تهران) ساخته و در ۱۳۱۶ ق، برای عبور درشکه افتتاح شد. در همین زمان بیشتر مردم انزلی، به شغل قایقرانی و حمل بار اشتغال داشتند.

آشنایی با راه های حمل و نقل زمینی در بندر انزلی

سرنا که در سال ۱۸۷۷- ۱۸۷۹م، از ایران دیدن کرده بود، هنگام بازگشت به اروپا از رشت به پیربازار را با کالسکه طی می کند و جاده آن را وسیع، خوب و با مناظری باشکوه، زیبا و متفاوت با تمام جاده های ایران معرفی کرده است. او نوشته است: چون ساعت حرکت و مدت توقف کشتی در بندر انزلی مشخص نیست، مسافران برای این که آن را از دست ندهند یک روز قبل از ورود کشتی به بندر، از رشت به انزلی می آیند. او هم چنین به کشتی تفریحی شاه که در کنار ساحل لنگر انداخته بود اشاره می کند. این کشتی بخار کوچک ساخت انگلیس را شاه هنگام اولین سفر خود به اروپا خریده بود که نام آن «شاهنشاه ناصرالدین» بود. علاوه بر این کشتی و کشتی های بخاری که به طور مرتب در دریای خزر تردد می کردند کشتی های دیگری نیز که متعلق به اشخاص و شرکت های خصوصی و امتیاز آن متعلق به دولت روسی بود به کار حمل و نقل می پرداختند.

آشنایی با راه های حمل و نقل زمینی در بندر انزلی

اورسل در سال ۱۸۸۲ م می نویسد چندین سال است که هیچ جاده ای انزلی را به رشت وصل نمی کند و کالاها به وسیله کارگران یا کشتی های بارکشی به انزلی حمل می شود. کلنل مونتیث نیز در این باره می نویسد، کلیه کالاها برای نقل و انتقال بین رشت و انزلی از دهکده پیربازار می گذرد.

 آشنایی با راه های حمل و نقل زمینی در بندر انزلی

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر