آشنایی با زیبایی های آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی امروزه به یکی از محبوبترین مقاصد سفری در کل جهان تبدیل‌شده است؛ و این موضوع بدون شک به دلیل طبیعت وحشی، گوناگونی فرهنگی، زیباییهای طبیعی و البته از همه مهم‌تر شهر کاپتون (Cape Town) است. جاذبه های گردشگری بسیاری در این کشور وجود دارد.
کل این شهر شایستگی کاوش و بازدید را دارد. این کشور یکی از زیباترین، پربازدیدی‌ترین کشور دنیاست. وقتی سواحل زیبا، نواحی شهری بینظیر و کوهستانهای آن را مشاهده میکنید علت این‌همه استقبال از این کشور را متوجه میشوید.

آشنایی با آفریقای جنوبی و زیبایی‌های آن


غذا

این کشور یکی از بهترین مقاصد تفریحی برای تعطیلات شما میباشد. البته که تفریح و لذت شما بدون خوردن غذاهای مخصوص آفریقای جنوبی کامل نمیشود. غذاهای آفریقای جنوبی کاملاً متفاوت با غذاهایی است که درجاهایی دیگر امتحان کردهاید.
با خوردن اولین قاشق از این غذاها متوجه می‌شوید که از ارزش غذایی بالایی برخوردارند. چه قصد سفر به این کشور رادارید و یا الآن در این کشور هستید حتماً از غذاهایی که در زیر نام می‌بریم امتحان کنید. غذاهای رایج این کشور اکثراً با گوشت طبخ میشوند. این غذاها به شما خاطرهی یک طعم به‌یادماندنی را می‌دهند. غذاهای معروف این کشور مثل:

چاکالاکا (chakalaka)

این غذا یکی از غذاهای محلی آفریقای جنوبی است که دستور پخت بسیار سادهای دارد و به‌راحتی می‌توان این غذا را طبخ کرد. محتویات این غذا شامل گوشت، پیاز، گوجه، فلفل، سیر، هویج و گل‌کلم است. این مواد را تا جایی که نرم شوند بپزید. فراموش نکنید این غذا هنگام سرو به سس باربکیو هم احتیاج دارد.

آشنایی با آفریقای جنوبی و زیبایی‌های آن

وتکوک (Vetkoek)

وتکوک (Vetkoek)، یکی از شیرینیهای سنتی و محلی آفریقای جنوبی است. این شیرین با روغن عمیقاً سرخ‌شده و با گوشت له‌شده و یا عسل و مربا پر می‌شود.
همچنین این شیرینی با پنیر و مربا هم بسیار طعم لذیذی دارد. تا زمانی که خوب پخته شود آن را سرخ‌کنید. این غذا یکی از شیرینیهای خمش طعم است که به‌عنوان دسر هم کاربرد دارد.

Boerewors

 یک نوع سوسیس بومی آفریقا است که در جنوب آفریقا بسیار محبوب است. این سوسیس از گوشت خوک و ادویهجات ساخته‌شده است و اکثراً در بیرون طبخ میشود. همچنین می‌توان این سوسیس را در گریلر الکتریکی و یا در فر پخت. اگر به آفریقا سفر کردید حتماً یک‌بار هم که شده این سوسیس متفاوت را امتحان کنید.
جاذبههای گردشگری آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی جاذبههای گردشگری بیشماری و زیبایی دارد. در این مقاله فقط به تعدادی از آنها میپردازیم.
1- آبشار Elands واقع در Mpumalanga
2- Bo-Kaap در Cape Town
3- منظرهی کوهستان Table در Cape Town
4- پارک ملی Kruger
5- تاکستان Franschhoek واقع در Western Cape
6- درهی آمفی‌تئاتر در دامنهی کوههای Drakensberg
7- پارک Kgalagadi Transfrontier
8- پارک ملی Otter Trail, Tsitsikamma
9- Chapman's Peak Drive در Cape Peninsula
10- استادیوم Moses Mabhida در Durban

آشنایی با آفریقای جنوبی و زیبایی‌های آن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر