آشنایی با ساحل چمخاله در استان گیلان

برای مردم اولین مکان برای مسافرت همیشه شهرهای شمالی بوده و هست. در شمال می توانید از ساحل های دریا و جنگل های گسترده آن لذت ببرید. شهرستان انزلی به عنوان اولین قطب گردشگری و گیلان به عنوان دومین قطب توریستی در شمال شناخته می شود. مردم این استان به خون گرمی و مهمان نوازی شناخته شده اند. شغل بیشتر این مردم کشاورزی و صیادی می باشد. محصول های معروفی که در این مکان کشت می شود هندوانه و برنج است.

همانطور که بیشتر مردم ساحل ها را به عنوان یک مکان تفریحی می شناسند و به همین دلیل در بیشتر اوقات این مکان را به عنوان یک مکان توریستی و تفریحی انتخاب می کنند. سواحل ایران بهترین سواحل را در جهان دارا می باشد. ساحل چمخاله یکی از سواحل زیبای استان گیلان می باشد.

چمخاله کجاست؟

این ساحل به عنوان یکی از سواحل گردشگری ایران شناخته می شود. این ساحل برای شنا نیز مکان مناسبی می باشد. نمای این ساحل بسیار زیبا و مناسب برای پیاده روی می باشد. شما می توانید به جز شنا و بهره بردند از ساحل این جزیره از مکان های اطراف آن نیز استفاده کنید. به طبیعت سر سبز آن می توانید بروید و به همراه خانواده و دوست و آشنا گردشی عالی داشته باشید. مناطق کوهستانی آن با وجود مزارع زیبا باعث ایجاد منظره ای چشم نوازی شده است.آرامش این جزیره را نمی توانید هیچ جایی پیدا کنید.

معرفی

چاف و چخماله به عنوان دو شهر توریستی گیلان شناخته می شود. این شهر ها در شهرستان لنگرود قرار گرفته است. در تاریخ آمده است که شاه افشار در ۲۷۷ سال قبل برای دور بودن از جنگ به این مکان پناه برد که امروزه آن را به اسم چخماله می شناسیم.

ساحل چمخاله به عنوان یکی از سواحل قدیمی گیلان شناخته می شود. در زمان های قدیم و قبلا پیروزی انقلاب اسلامی ایران این مکان دارای رونق بسیاری بود ولی متاسفانه الان رونق قدیمی خود را ندارد. ساحل ماسه ای این شهر و همچنین رودخانه ی بزرگ چمخاله یکی از مکان های دیدنی این شهر به حساب می آید. عمق این رودخانه به ۶ متر می رسد در نتیجه برای شنا در آن باید احتیاط کنید زیرا مکان مناسبی برای شنا کردن نیست. در زمان های قدیم کشتی های روسی از این رودخانه عبور می کردند. در چمخاله تالاب زیبایی وجود دارد که در آن پرندگان گوناگونی یافت می شود و به عنوان منطقه ای آرام و بکر شناخته شده است.

از سواحل لنگرود نیز نمی توانید به همین راحتی بگذرید زیرا دارای منظره ای بکر و زیبا می باشد. لیلا کوه و منطق جنگلی خرما و اطاقور در این منطقه قرار دارد. بهترین زمان برای آمدن به این مکان نوروز می باشد در این زمان می توانید زیبایی های منحصر به فردی را مشاهده کنید.

با آمدن به این شهرها از لحاظ اقامت می توانید آسوده باشید زیرا این دو شهر دارای پنج هتل و چندین اقامتگاه برای گردشگران می باشد. بهترین زمان برای رزرو هتل ها قبل از فرا رسیدن عید نوروز می باشد. همیشه باید از قبل مکان اقامت خود را تعیین کنید تا در زمان رفتن به آنجا هیچ مشکلی نداشته باشید. چمخاله از لنگرود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. برای رسیدن به این شهر از پایتخت باید نزدیک به ۵ ساعت را در راه باشید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر