آشنایی با سواحل نامیبیا

در خط ساحلی شمال نامیبیا که یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین اماکن جهان با همسایگی در کنار اقیانوس اطلس و زندگی دریایی همراه است، می توانید مناظر خارق العاده را تماشا کنید. ویژگی غالب این منطقه، محیط خشک و پر از تپه های ماسه ای، رودخانه های خشک و مناطق خالی است. نامیب به معنای "مکان وسیع" است. با این همه با انداختن نگاهی به این مکان، به زیبایی آن با خزندگان، حشرات و زندگی گیاهی پی می بریم.

تپه های محرک: باد های اقیانوس که باعث ایجاد مه می شوند، موجب انتقال جزئی تپه های شنی می شوند. تپه های نامیب بسیار وسیع و در عین حال تاثیر گذار هستند؛ چرا که این تپه ها قدرت تغییر مسیر باد از جنوب به جنوب غربی را دارند. بلند ترین این تپه ها بیش از 900 فوت ارتفاع دارد و آن ها را دومین تپه های شن و ماسه از نظر ارتفاع می دانند.

آشنایی با سواحل نامیبیا در همسایگی اقیانوس اطلس
آب و هوای سرد: آب و هوای ساحل این منطقه به دلیل آب های سرد اقیانوس اطلی و باد های سردی که از این ناحیه می وزد، در بیشتر مواقع سرد است و حتی شدت نور خورشید و وجود بیابان ها در این منطقه، در آب و هوای آن چندان تاثیری ندارد.

آشنایی با سواحل نامیبیا در همسایگی اقیانوس اطلس
ساحل اسکلت که یکی از مهم ترین قسمت های نامیبیا است، منطقه ای با بیش از یک هزار کشتی خراب و متروکه است.  بسیاری از کشتی ها درون آب غوطه ور شده اند و یا در سالحل می توان آن ها را مشاهده کرد. جالب است بدانید که خرابه های این منطقه، دلیل نام گذاری ساحل اسکلت نیست. اسکلت نهنگ های عظیم که در دهه 1900 از بین رفته اند و هنوز هم می توان آن ها را در ساحل مشاهده کرد و این منطقه را به قسمتی نمادین تبدیل کرده اند، دلیل نام ساحل اسکلت می باشد.

آشنایی با سواحل نامیبیا در همسایگی اقیانوس اطلس
سفر هوایی و رانندگی در ساحل اسکلت: اکثر مناطق ساحل اسکلت غیر قابل دسترس است. بنابراین مسافرین با رانندگی در کنار سواحل و یا تپه ها با ماشین های سنگین خود یا پرواز با هواپیما های سبک، از این مناطق دیدن می کنند. در حالی که سفر زمینی بهترین تجربه برای و طبیعت و حیات وحش است، مسافرت هوایی یک راه هیجان انگیز برای دیدن نامیبیا می باشد. فرود این هواپیما ها در ساحل و در کنار کشتی های غول پیکر و تپه های شن و ماسه به شما این امکان را می دهد تا از بهترین جاذبه های نامیبیا دیدن کنید.
مردم خون گرم: برخلاف محیط خشن در نامیبیا، مردم آن بسیار خون گرم و مهربان و خوش آمد گو با شما رفتار می کنند که این هم یکی دیگر از ویژگی هایی است که نامیبیا را منحصر به فرد می کند.

آشنایی با سواحل نامیبیا در همسایگی اقیانوس اطلس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر