آشنایی با شهرستان شفت و جاذبه های گردشگری آن

شفت در استان گیلان واقع شده است. این شهرستان شمالی دارای جاذبه های طبیعی فراوانی می باشد. شاید اسم این شهر برای شما ناآشنا باشد و دلیل این امر این است که نسبت به دیگر شهرها کمتر معرفی شده است. شهرستان شفت نسبت به سایر شهرستان های دیگر شمال ایران دارای جاذبه های گردشگری بیشتری می باشد.

این شهرستان به عنوان یکی از شهرهای کوهستانی در گیلان شناخته شده است. شهرستان شفت در مرز رشته کوه های تالش قرار دارد. به دلیل قرار گیری در رشته کوه های تالش این شهرستان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی می باشد. با اینکه آب و هوای کوهستانی دارد ولی دارای جلگه سرسبز و درختان انبوه می باشد که باعث جذابیت دوچندان این شهرستان شده است.

آشنایی با شهرستان شفت و جاذبه های گردشگری آن

شفت یکی از شهرستان های گیلان می باشد که دارای روستاهای فراوانی می باشد به طوری که دور تا دور آن را روستاها اشغال کرده اند. مناظر دیدنی شفت بسیار زیبا و چشم نواز می باشد. اگر به این شهرستان بروید می توانید در یک طرف کوه ها و جنگل ها و طرف دیگر باغ ها وشالیزارهای برنج را مشاهده کنید که این هم یکی از جاذبه های این شهرستان می باشد.

همانطور که گفتیم این شهرستان دارای روستاهای بی شماری می باشد ما در اینجا چندتا از معروف ترین روستاهای این شهرستان را بیان می کنیم. کمسار، شالما، بیالوا، بداب، چنار رودخان، پده و... را می توان به عنوان معروف ترین روستاها در شهرستان شفت اشاره کرد.

در این شهرستان نیز مانند دیگر شهرها بازار هفتگی برپا می شود که مشتریان خاص خود را دارد. شهرهای صومعه سرا فومن و رشت نیز دارای اینگونه بازارها می باشد. شما می توانید با رفتن به این بازار ها سوغاتی مورد نظر خود را تهیه کنید و حتی وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنید. در شهرستان های گیلان اینگونه بازارها در روزهای خاصی برپا می شود مثلا در نصیر محله در روز چهارشنبه و در شفت در روز دوشنبه به عنوان دوشنبه بازار برگزار می شود.

آشنایی با شهرستان شفت جاذبه های گردشگری آن

شهرستان شفت به جز جاذبه طبیعی دارای جاذبه های تاریخی همچون مجموعه باستانی کمسار، پل تاریخی لیشاوندان و خانه قدیمی فرضعلی خرم می باشد. شفت به جز این بناهای تاریخی دارای آبشارهای زیادی می باشد که دودوزن در روستای خرمکش، دیواکل در روستای علیسرا، لاس پشت در روستای لپوندان و وزنه بن در روستای سفید چندتا از آبشارهای معروف این شهرستان می باشد. به جز این آبشارها، آبشارهای دیگری نیز در روستاهای اطراف شفت وجود دارد که دارای زیبایی های فراوانی می باشند و دیدن یکبار آنها ضرر ندارد.

آشنایی با شهرستان شفت جاذبه های گردشگری آن

همانطور که گفتیم این شهرستان دارای جاذبه های طبیعی همچون کانال هوایی روستاهای بدآب و خرفکل، پارک جنگلی چوبر، مدخل خروجی آب بر فومنات و... این ها تنها چندتا از آثار طبیعی این شهرستان بوده که برای شما نام بردیم.

در این شهرستان حتی مناطق زیارتی فراوانی نیز وجود دارد که می تواند برای زیارت و تبرک کردن وسایل خود به آنجا بروید. حتی مردم برای دریافت شفا و برآورده شدن دعاهای خود به این امامزاده ها می روند. یکی از این امامزاده ها، امامزاده ابرهیم است که در روستای طالقان واقع شده است. اگر به شجره نامه آن مراجع کنیم متوجه می شویم که به فرزندان امام موسی کاظم (ع) برمی گردد. امامزاده اسحاق در منطقه ی جنگلی سیاه کوه قرار دارد. با رفتن به این امامزاده می توانید از مناطق زیبای جنگلی سیاه کوه نیز بهره ببرید. پیشینه ی این امامزاده به امام موسی کاظم (ع) برمی گردد.

آشنایی با شهرستان شفت جاذبه های گردشگری آن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر