آشنایی با شهر اشتوتگارت آلمان و جاذبه های گردشگری آن

آلمان دارای شهرهایی پیشرفته و صنعتی است. نژاد ژرمن ها همیشه به مدرن بودن شهرهای خود و صنعت خودروسازی خود می بالند. در این میان شهر اشتوتگارت یکی از برترین های آنهاست. اشتوتگارت پایتخت بادن-وورتمبرگ در کشور آلمان است و جمعیت آن حدود 600 هزار نفر در داخل شهر و بیش از 2،5 میلیون نفر در کل منطقه شهری است.

اشتوتگارت در قرن 10 پایه گذاری شد؛ نام آن یک نسخه مدرن از Stutengarten به معنی "باغ مری" است. در حال حاضر این شهر ششمین شهر بزرگ کشور آلمان است. و این شهر دارای معروف ترین صنعت خودروسازی خود است: هم پورشه و هم مرسدس بنز دارای مقر خود در اشتوتگارت هستند و هر دو موزه خودرو دارند.

مردم اشتوتگارت افرادی شگفت آور و صمیمی هستند که اگر آلمانی زبان اول یا دوم شما نیست، شما را می بخشند. اگر شما به خوبی آلمانی صحبت می کنید: مراقب باشید که بسیاری از مردم محلی Schwäbischdialect صحبت می کنند که تا حدودی بر استانداردهای آلمانی تاثیر می گذارد- اما هر کسی می تواند آلمانی نیز صحبت کند. آنها دوست دارند زبان های دیگر (به ویژه انگلیسی) را تمرین کنند و سعی می کنند به شما کمک کنند. اشتوتگارت یک شهر بزرگ با فضای کوچک شهری است.

آشنایی با شهر اشتوتگارت آلمان و جاذبه های گردشگری آن

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی توسط S-Bahn ارائه می شود. برای فاصله های کوتاه، بهتر است از Stadtbahn یا اتوبوس در صورت لزوم استفاده شود. برای فاصله های طولانی تر مثلا برای رسیدن به حومه شهر، S-Bahn سریعتر است، اما ایستگاه های کمتری نسبت به Stadtbahn دارد.

حمل و نقل عمومی اشتوتگارت به طور کامل یکپارچه شده و بلیط سفر را می توان برای هر وسیله ای اعم از اتوبوس و قطار یا تراموا که ممکن است برای تکمیل سفر مورد استفاده قرار گیرد، تهیه کرد.

آشنایی با شهر اشتوتگارت آلمان و جاذبه های گردشگری آن

از یکشنبه تا چهارشنبه حمل و نقل عمومی از ساعت 1 صبح شروع به فعالیت می کند. در تعطیلات آخر هفته، S-Bahn در تمام شبانه روز در تمام خطوط کار می کند. بنابراین مسیر درونی شهر به طور کامل دارای اتوبوس است. علاوه بر این، چندین اتوبوس شبانه روزی نیز وجود دارد که همه از Schlossplatz شروع می شوند. در روزهای پنج شنبه اتوبوس های شب در ساعت 1:20، 2:30 و 3:40 وجود دارند. اگر برای بیش از یک روز در این شهر اقامت دارید، می توانید یک بلیط خاص 3 روزه ("3-Tage-Ticket") را خریداری کنید. که در این مکان ها نیز در دسترس و قابل تهیه هستند:

 • هتل ها
 • فرودگاه
 • دفتر اطلاعات توریستی

دو نوع بلیط سه روزه وجود دارد؛ یکی فقط نقاط اصلی شهر اشتوتگارت را پوشش می دهد و دیگری برای شبکه VVS کامل، از جمله لودویگسبورگ معتبر است. بلیط های معمولی در ایستگاه های مختلف اتوماتیک در دسترس هستند. بلیط های گروهی یک تا پنج نفره نیز موجود است.

آشنایی با شهر اشتوتگارت آلمان و جاذبه های گردشگری آن

سفر با این وسایل نقلیه بدون بلیط، به شدت از نظر اخلاقی مذبوح می گیرد و بازرسان با لباس ساده در حال گشت زنی هستند. جریمه متغییر است و از 40 یورو برای هر فرد برای اولین جریمه شروع می شود.

پله برقی های آلمان دو طرفه است. "Gehen" در سمت چپ (برای راه رفتن روی پله برقی) و "Stehen" در سمت راست (برای ایستادن). همه افراد به این موضوع احترام می گذارند، و به عنوان یک توریست، توصیه می شود از این طرح پیروی کنید.

پیاده روی

منطقه عابر پیاده در اشتوتگارت

در داخل شهر، راه رفتن هیچ مشکلی نیست. فاصله ها دور نیست و در عرض 25 دقیقه می توان به راحتی پیاده روی در شهر را انجام داد. برخی از بازدید کنندگان خارجی باید خود را برای تفاوت های فرهنگی کوچکی آماده کنند:

 • آلمانی ها بر روی خط گذر عابر پیاده صبر خواهند کرد، حتی زمانی که هیچ ترافیکی وجود ندارد، تا زمانی که چراغ عبار پیاده "سبز" شود.

آشنایی با شهر اشتوتگارت آلمان و جاذبه های گردشگری آن

دوچرخه سواری

این شهر نهفته در یک حوضه از یک منطقه تپه ای است. بین پایین ترین بخش از شهر و بالاترین بخش از شهر 250 متر اختلاف ارتفاع وجود دارد. ترافیک زیادی نیز وجود دارد و مسیرهای دوچرخه ای به خوبی توسعه نیافته است. دوچرخه سواری در مناطق دورافتاده اشتوتگارت، به عنوان مثال در دره نکرار یا Schönbuch (فقط در جنوب شهر) بسیار خوب است. اشتوتگارت یکی از سبزترین مناطق شهری در اروپا است. مسیرهای زیادی برای دوچرخه سواری در میان جنگل های اطراف وجود دارد که بسیار زیبا هستند.

با ماشین

اگر قصد دارید به وسیله ماشین در اشتوتگارت رانندگی کنید، هزینه پارکینگ در حدود 1،50 یورو در ساعت می باشد. بعضی از بلوک های پارکینگ در اواخر شب بسته می شوند و هیچ راهی برای برداشتن ماشین شما وجود ندارد. طرح خیابان و تونل های متعدد در اشتوتگارت می تواند برای گردشگران گیج کننده باشد. به همین علت رانندگی با ماشین توصیه نمی شود.

نقاط دیدنی

 • کارخانه مرسدس بنز. قلب تولید مرسدس بنز است و ارزش یک مرتبه بازدید را دارد. حدود 40،000 کارمند، از جمله 9،000 نفر در بخش تحقیق و توسعه وجود دارد!

آشنایی با شهر اشتوتگارت آلمان و جاذبه های گردشگری آن

موزه ها

 • موزه فنی: موزه مرسدس بنز به تازگی در سال 2006 با یک معماری شگفت آور ساخته شده است
 • موزه فنی: موزه پورشه 

گالری هنر مدرن

 • این گالری دارای دو نمایشگاه در ساختمان های مختلف است. شما می توانید از داخل به نمایشگاه دیگر حرکت کنید. نمایشگاه های دائمی در روزهای چهارشنبه رایگان هستند.
 • موزه هنرهای معاصر 
 • موزه علوم قومی: مجموعه ای کوچک اما قابل توجهی از ماسک از صلح را نشان می دهد
 • موزه آلات موسیقی: در مرکز شهر واقع شده است. یک انتخاب منحصر به فرد از آلات موسیقی تاریخی را می توانید در اینجا مشاهده کنید. ورود آن نیز رایگان است!
 • موزه تاریخ طبیعی: دارای دو نمایشگاه، یکی از ویژه زیست شناسی و تکامل و دیگر ویژه دیرینه شناسی و باستان شناسی است.

باغ وحش ویلهلم

قطعا دیدن از آن برای خانواده ها لازم است. اما تماشای میمون ها و گل های عجیب و غریب در این مکان قدیمی نیز می تواند برای جوانان سرگرم کننده باشد. (مگر اینکه برای موجودات قفل شده احساس تاسف کنید.) ویلهلم همچنین ارزش دیدن معماری و ویژگی های محوطه سازی آن را دارد- هسته ویلهلما به شکل یک قصر- پارک قرن نوزدهم در سبک مورایی ساخته شده است، که برای نخستین بار به نام پادشاه ویلهلم وورتمبرگ ساخته شد.

ساختمانها

اشتوتگارت در گذشته یک شهر قابل توجه بود، اما در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده است و تنها چند ساختمان زیبای کلاسیک آن بازسازی شده است.

آشنایی با شهر اشتوتگارت آلمان و جاذبه های گردشگری آن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر