آشنایی با شهر برایتون

 برایتون شهر مشهور و جذاب ساحلی در جنوب شرقی انگلستان است. موقعیت دقیق تر این شهر، در ایالت ساسکس شرقی و تقریبا در جنوب شهر لندن می باشد. در سال 2000، دو همسایه مجاور یک دیگر یعنی برایتون و هو (Hove) با هم ادغام شدند و تشکیل این شهر امروزی را دادند. در گذشته برایتون یک شهر کوچک روستا مانند بوده که شغل اصلی مردم آن ماهی گیری بوده است اما به مرور زمان گسترش پیدا کرد. رسانه ها و موسیقی های مختلف در این شهر بسیار معروف هستند. همچنین دو دانشگاه معروف یعنی دانشگاه ساسکس و برایتون در این شهر قرار دارند.

     پالاس پیر یکی از محله های معرروف شهر برایتون است که همه ی جاذبه های زیبای ساحلی را در خود دارد. برخی از غار های این شهر نیز در این محله واقع شده است. اسکله ی استین قدیم نیز از دیگر جاذبه های این محل است. ساحل برایتون همیشه در تابستان ها پر از گردشگر و مسافر بوده است. غروب آفتاب در این ساحل واقعا دیدنی است. همچنین این مکان، جایی مناسب برای ماهی گیران می باشد.

آشنایی با شهر برایتون

    منطقه ی لینز نیز از جاهایی است که نباید آن را از دست بدهید. در این محله می توانید انواع مغازه های کوچک و بزرگ را مشاهده کنید و از آن ها خرید کنید. کافه ها، رستوران ها، جواهر فروشی ها و سایر فروشگاه ها در لینز طرفداران زیادی دارند. از مهم ترین مناطق برای بازدید در برایتون می توان آکواریوم معروف آن را مثال زد که از قدیمی ترین آکواریوم ها در جهان می باشد.

     جشنواره ها و فستیوال های مختلفی هر ساله در بریتانیا برگزار می شوند اما دومین جشنواره ی هنری بریتانیا در برایتون صورت می گیرد. موسیقی، نمایش گاه های هنری و کتاب ها از موضوعات این فستیوال است. این جشنواره هر ساله در ماه می برگزار می شود. جشنواره ی فرینگ در برایتون نیز در نوع خود جالب است. رویداد های مختلف از جمله کمدی، تئاتر، موسیقی و بسیاری از چیز های دیگر از موضوعات این جشنواره است.

آشنایی با شهر برایتون

     برایتون به عنوان شهری هنری در بریتانیا، فعالیت های هنری فراوانی را نیز در خود دارد. موزه ی گالری هنر برایتون از برجسته ترین مناطق گردشگری شهر است. موضوعات تاریخی، فرهنگی و هنری و آثاری از هنرمندان بین المللی را در این موزه می توانید مشاهده کنید. این شهر برای کودکان نیز تدابیر خاصی اندیشیده است. موزه ی اسباب بازی شهر برایتون از این نظر، مکان بسیار معروفی می باشد.

     سینمای دوک یورک ، یک خانه ی هنری در شهر برایتون و همچنین قدیمی ترین سینمای مستمر در اروپا است که در سال 1910 ساخته شده است. این سینما ترکیبی از فضایی هنری و فیلم های اصلی را برای شما ارائه می دهد. پیشنهاد ما این است که در صورت سفر به شهر زیبای برایتون، تماشای فیلم در این سینما را فراموش نکنید.

آشنایی با شهر برایتون

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر