آشنایی با شهر تنکابن و جاذبه های گردشگری آن

شهر تنکابن یکی از شهرهای استان مازندران می باشد. این شهر دارای انواع مختلفی از جاذبه  تاریخی و تفریحی می باشد. طبیعت این شهر در ایران تک و یکتاز می باشد. تنکابن جزو شهرهای شمالی ایران می باشد که هر ساله گردشگران بیشماری به این شهر زیبا می آیند.

در سفر نامه ی ظهیر الدین مرعشی از این شهر یاد شده است و همچنین در مورد معنی این شهر توضیح داده شده است که پسوند بن آن به معنی پایین می باشد که به طور کلی به معنی پایین تنکا و یا زیر تنکا می باشد. بعضی افراد دیگر معنی لغوی تنکابن را به تنک آب بن می شناسند.

غار آبی دانیال

این غار طبیعی در فاصله ی ۳۰ کیلومتری شهرستان تنکابن قرار دارد. این غار نیز یکی از جاذبه های گردشگری شهر تنکابن می باشد. این غار به عنوان غار رودخانه ای شناخته می شود. همچنین دومین غار رودخانه ای بزرگ در ایران می باشد. این مکان بسیار شبیه با غار علیصدر می باشد.

در سقف غار دانیال آهک هایی به صورت آویزان وجود دارد که قدمت بعضی از آنها به میلیون ها سال برمی گردد. درون این غار می توانید رودخانه ای که در حال جریان است را مشاهده کنید. اگر وارد غار شوید متوجه خواهید شد که دمای آن از بیرون بسیار سردتر می باشد. درون این غار می توانید شاهده منظره ای جالب و دیدنی باشید. زمان لازم اینکه این قندیل های آهکی یک سانتی متر اضافه شود حدودا ۱۰۰ سال زمان احتیاج است.

پارک ملی خشکه داران

این پارک بسیار زیبا در فاصله ی ۳۰ کیلومتری محور تنکابن چالوس قرار دارد. پارک ملی خشکه داران از دریا ۱۲۰ متر فاصله دارد. همچنین این مکان در بین نشتارود و عباس آباد قرار دارد. این منطقه به عنوان جنگل جلگه ای در شمال ایران شناخته می شود. این جنگل یکی از جنگل های جلگه ای باقی مانده ی ایران می باشد.

وسعت این منطقه به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع می رسد. به دلیل وجود این جنگل گونه های جانوری و گیاهی مختلفی در این منطقه قرار دارد. گونه های حیوانی که در این جنگل وجود دارد مانند: خوک، گربه وحشی، گرگ و... و گونه های گیاهی همانند: بلوط، لرگ، انار، ممرز و... موجود می باشد. یکی دیگر از جاذبه های این پارک می توان به موزه ی تاریخی طبیعی آن اشاره کرد.

جنگل دو هزار تنکابن

جنگل دو هزار به عنوان یکی از زیباترین مناطق گردشگری تنکابن شناخته می شود. اگر به جاذبه های گردشگری همچون جنگل و طبیعت علاقه دارید این جنگل بهترین مکان برای گردش و تفریح می باشد. می توانید در پیرامون این جنگل به پیاده روی بروید. در اطراف این جنگل می توانید از مناطق کوهستانی آن نیز لذت ببرید.

جنگل دو هزار دارای آب و هوای مناسب و دلپذیری می باشد. به دلیل آب و هوای مرطوب و مناسب آن و همچنین منظره ی دیدنی این منطقه به یک مکان گردشگری تبدیل شده است. در این جنگل می توانید شاهد رودخانه ی خروشان دو هزار باشید. این رود از ارتفاعات الموت و تخت سلیمان سرچشمه گرفته است و از دل این جنگل می گذرد، این رودخانه توانسته است به جنگل دو هزار نمای دیگری بدهد که باعث جذب گردشگران زیادی شده است. هر روزه توریست های زیادی برای دیدن این جنگل وارد شهر تنکابن می شوند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر