آشنایی با شهر زاگرب

زاگرب پایتخت کشور کرواسی و از زیباترین شهر های اروپا است. یکی از مقاصد گردشگری بی نظیر اروپا که دارای جاذبه های گردشگری متعددی است. شهر موسیقی، فرهنگ، هنر، تاریخ غنی و غذاهای لذیذ که آن را به شهری متمایز در اروپا تبدیل کرده است. قدم زدن در خیابان های این شهر و لذت بردن از تماشای بناهای تاریخی این شهر و سرو نوشیدنی در کافه های قدیمی این شهر از تجربه های منحصربفرد شهر زاگرب است. شهری که با تهران یک ساعت و نیم اختلاف دارد و در واقع یک ساعت و نیم از ساعت تهران عقب تر است. واحد پول کروات ها کونا است و اهلی آن به زبان کرواتی تکلم می کنند. شهر زاگرب یک شهر همیشگهی و چهار فصل است و هر کدام از فصل های این شهر زیبایی خود را دارد. شهری با ترکیب معماری مدرن و معماری قدیمی که شکل هنرمندانه به این زیبایی این شهر افزئده است. شهر زاگرب یک فرودگاه بین المللی به نام فرودگاه زاگرب دارد.

آشنایی با شهر زاگرب

آب و هوای شهر زاگرب

بخش ساحلی و بخش داخلی شهر زاکرب دارای آب و هوایی متفاوت هستند. تابستان های این شهر گرم و خشک است و از ماه ژوئن شروع شده و تا ماه آگوست ادامه می یابد. این شهر به دلیل وجود آب و هوای قاره ای مانند ایران دارای چهار فصل متمایز است. زمستان های این شهر بسیار سرد است و برف زیادی می بارد. فصب زمستان در زاگرب از دسامبر شروع شده و تا ماه مارس ادامه می یابد. میانگین دمای زمستان یک درجه سانتی گراد است و میانگین دما در فصل تابستان در نواحی ساحلی به دلیل وزش نسیم های خنک اقیانوسی 21 درجه سانی گراد است اما نواحی داخلی به دلیل عدم وزش نسیم های خنک میانگین دمای تابستان 30 درجه است. ماه های پاییزی ماه های پر باران همراه با مه هستند.

آشنایی با شهر زاگرب

 محبوب ترین فصل برای مسافرت به زاگرب فصل تابستان است. اما باید به خاطر داشت که فصل تابستان شلوغ ترین فصل سال در زاگرب است و گردشگران بسیاری از نقاط مختلف اروپا و جهان برای گردش به این شهر سفر می کنند. به دلیل بالا رفتن جمعیت گردشگران در زاگرب، هزینه اقامت در هتل ها و خرید کالاهای ضروری سفر افزایش می یابد. فصل بهار و پاییز به دلیل آب و هوای مطلوب و دمای مناسب بهترین زمان برای سفر به زاگرب است؛ ضمن اینکه با سفر در فصل های بهار و پاییز، شلوغی و گرانی شهر در فصل تابستان را تجربه نخواهید کرد و می توانید با خیال راحت و بدون صرف هزینه های بالاتر به گردش و تفریح در شهر بپردازید.

آشنایی با شهر زاگرب

هزینه اقامت در زاگرب

سایت جهانی Airbnb یکی از سایت هایی است که می تواند به شما در پیداکردن بهترین محل اقامت کمک کند. سایت های رزو آنلاین تخفیف های ویژه ای را برای گردشگران در نظر می گیرند. اقامت در هاستل ها به عنوان کم هزینه ترین محل اقامت برای گردشگران هستند. البته هاستل ها از نظر کیفیت خدمات به هتل های این شهر نمی رسند. اما برای صرف هزینه کم تر برای اقامت چند روزه بسیار مناسب هستند. برای کاهش دادن هزینه های اقامت در زاگرب فصل بهار و پاییز را برای سفر انتخاب کنید. گرم ترین ماه های سال ماه های آوریل و مه هستند و در این فصل ها هزینه اقامت و خرید کالاهای مورد نیاز بسیار پایین تر از ماه های دیگر است.

آشنایی با شهر زاگرب

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل زاگرب استانبول

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان