آشنایی با شهر سارانسک در روسیه و جاذبه های گردشگری آن

     شهر سارانسک، پایتخت جمهوری موروویا می باشد و مرکز مالی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار رود Insar واقع شده است و در 642 کیلومتری جنوب شرقی شهر مسکو قرار گرفته است.

     در این شهر قلعه ای بزرگ در سال 1641 ساخته شد. این قلعه بخشی از استحکاماتی بود که توسط دوسلد مسکو ساخته شد و سپس تزاروم روسیه آن را باز سازی کردند تا از تهاجمات تاتار ها محافظت کنند. قلعه دور از مسیر های اصلی تجارت بود بنابر این نمی توانست به یک مرکز اقتصادی بزرگ تبدیل شود. مرکز این شهر از سال 1934 به بعد به طور کامل تخریب شده و معماری دوران استالین جایگزین آن شده است. سپس مرکز بین سال های 2000 تا 2010 دوباره مدرن شد. برخی از خانه های مرکز شهر با استفاده از مواد مدرن ترمیم شده اند و برخی نیز تخریب و جایگزین ساختمان های هماهنگ و مدرن شده اند.

آشنایی با شهر سارانسک در روسیه و جاذبه های گردشگری آن

     گفتنی است که شهر سارانسک، یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 در روسیه بود و توانست به خوبی این میزبانی را در برابر هزاران میهمان خود انجام دهد. به طور کلی معماری قدیمی در این شهر کاملا پراکنده است به ویژه اگر در مناطق مرکزی گردش کنید، شاهد این معماری پراکنده خواهید بود. دو تا از پر بازدید ترین مناطق روسیه، یکی موزه ی هنر با مجموعه ای بزرگ از مجسمه های ساخته شده توسط استفان ارزی و دیگری صومعه ی ماکاروف که در قرن 18 ساخته شده است . از برجسته ترین مجموعه های منطقه ی ولگا است، هر ساله توریست های زیادی را به سمت خودشان جذب می کنند. علاوه بر این ها نیز، دیدن موزه ی ملی موروویایی که شما را با فرهنگ شهر و به طور کلی روسیه آشنا می کند، خالی از لطف نیست.

آشنایی با شهر سارانسک در روسیه و جاذبه های گردشگری آن

نحوه ی ورود به شهر: خدمات قطار منظم از مسکو، نیژنی نوگورود و کازان وجود دارند که شما را به سارانسک منتقل می کند. از مسکو تا سارانسک حدود 10 ساعت و 40 دقیقه با قطار زمان می برد. همچنین این شهر یک فرودگاه کوچک نیز دارد و پرواز از پایتخت روسیه تا این شهر تقریبا یک ساعت طول می کشد.

     موزه ی فرهنگ مرودویا درر خیابان سووتس کایا واقع شده است و در آن  می توانید با گروه های قومی فرهنگی مرووان، ارضی و مکشا آشنا شوید.  میدان سووتس کایا، میدان اصلی این شهر است. کلیسای جامع سنت تئودور نیز از دیگر جاذبه های گردشگری شهر سارانسک است. از دیگر مناطق دیدنی شهر می توان موزه ی هنر های تجسمی ارزیا مرودویان و پارک پوشکین را مثال زد. شما می توانید به تئاتر اپرا در سارانسک رفته و به تماشای آن بپردازید. همچنین این شهر، ورزشگاهی مجهز و پر از امکانات به نام مردوویا آرنا دارد.

 

 آشنایی با شهر سارانسک در روسیه و جاذبه های گردشگری آن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر