آشنایی با شهر شارجه در امارات

     شهر شارجه به دلیل همسایگی خود با شهر دبی و زیر سایه این شهر بودن، از مقصدهای غیر مترقبه برای بسیاری از گردشگران می باشد. تعداد اندکی از مردم می دانند که در حدود شانزده سال پیش، شارجه به عنوان پایتخت فرهنگی اسلامی در میان کشور های عرب زبان برگزیده شده بود. شهر شارجه دارای چندین منطقه ی تاریخی و موزه های مختلف است و در طول سال ها در زمینه های هنری و سرگرمی توانسته پیشرفت چشمگیری داشته باشد. این شهر طبق آمار سال 2015، جمعیتی در حدود یک میلیون و چهار صد هزار نفر دارد و واحد پول آن درهم است.

     شهر شارجه ترکیبی از سنتی و مدرنیته بودن را در خود دارد. جایی که شما می توانید موزه ها و معماری های مدرن با بازدیدکننده های فراوانی را در آن مشاهده کنید. جزیره ی آل نوور از محبوب ترین مراکز گردشگری شارجه می باشد. شارجه همچنین دارای چندین مکان است که می توانید در آن ها به تماشای طبیعت بپردازید. آکواریوم محلی این شهر محبوبیت بسیاری دارد. مرکز حیات وحش شارجه نیز یکی دیگر از مناطق محبوب و جالب این شهر است.

منطقه ی تفریحی ال مجاز: بازدیدکنندگان می تواند تجربه ی سفری دل پذیر را با ورود به ال مجاز برای خود رقم بزنند. رستوران ها و کافه های مختلف در این منطقه به امکانات متعدد آن افزوده است. پارک عمومی، مناطق تفریحی، زمین بازی گلف و زمین های بازی دیگر از امکانات مهم این پارک است.

موزه ی تمدن اسلامی شارجه: با بیش از پنج هزار نمایشگاه، موزه ی تمدن اسلامی بازدیدکنندگان را با فضایی گسترده از آثار تاریخی و فرهنگی اسلامی آشنا می کند. در عین حال این موزه، مرکز خوبی برای آموزش دیدگاه های علمی و دستاورد های محققان عربی را در طول سنین مختلف فراهم می آورد.

آکواریوم معروف شهر شارجه: این مکان یک تجربه ی شگفت انگیز برای تمام افراد یک خانواده در شارجه است. آکواریوم شارجه در میان بهترین مکان های گردشگری امارات متحده ی عربی قرار دارد. مسلما آکواریوم معروف شهر دبی، رقیب سر سخت این آکواریوم می باشد. آکواریوم شارجه شامل انواعی از جانوران دریایی و حتی کوسه می باشد. بین این موجودات و بیننده هایی که علاقه مند به بازدید از آن هستند، دیوار هایی شفاف قرار داده شده است.

منطقه ی میراثی شارجه: منطقه های الشیوح و المریج از مناطق اصلی میراث شارجه می باشد. تعدادی از موزه های کوچک و پر بازدید را می توانید در این محله ها بیابید. مکان های سرگرمی فراوانی نیز در ایین دو محل معروف هستند.

موزه ی آل هیسن: این مکان قبلا محل اقامت حاکم ها مختلف و محلی برای حکومت بوده است. امروزه می توانید مجموعه ای از نمایشگاه ها، توپ های جنگی و برج های دفاعی را در این محل مشاهده کنید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل امارات گرند دبی

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر