آشنایی با شهر شکی در آذربایجان

شکی از بهترین شهر های آذزبایجان می باشد که در دامنه های ماسه ای کوه قفقاز قرار دارد. این شهر غنی از معماری اسلامی، تاریخچه ی جاده ی ابریشم، غذا های خوب و مردم خون گرم و مهربان است. این شهر کوچک به شما جاذبه های تاریخی زیادی ارائه می دهد به ویژه کاخ خان های شکی که یک اثر با شکوه و جالب  از معماری اسلامی خیره کننده است.
شکی جمعیتی در حدود 63 هزار نفر دارد. این شهر در 325 کیلومتری از باکو و نه چندان دور از مرز گرجستان قرار دارد. شکی در ارتفاع 50 متری واقع شده است.

آشنایی با شهر شکی در آذربایجان
تاریخ شکی

 در طول تاریخ شهر شکی دستخوش تغییراتی همچون استقلال و سلطه های خارجی بوده است. در قرن های پیش، شکی محل پادشاهی آلبانیایی بود که بار ها و بار ها توسط ایرانیان، روم، اشکانیان، اعراب، مغولی ها و سایر امپراتوری های دیگر مورد حمله قرار گرفت.
در هزاره گذشته، شکی زیر نفوذ مستقیم ایران سقوط کرد. مدت کوتاهی پس از فروپاشی امپراتوری صفوی، شکی تبدیل به پایتخت کشمیری شد. با توجه به تاریخ سیاسی پراکنده ی شکی، اکثریت آثار تاریخی و معماری حفاظت شده شکی متعلق به قرن 16 تا 19 است.

آشنایی با شهر شکی در آذربایجان

آب و هوای شکی

زمستان: سرد است اما برف در ماه ژانویه و فوریه فقط سنگین است.
بهار: فصلی زیبا در شکی با کوه هایی که سرسبز شده اند.
تابستان: آب و هوایی معتدل را دارد.
پاییز: در طول روز هوا کاملا گرم است اما هنگام شب، هوا کمی خنک می شود.

آشنایی با شهر شکی در آذربایجان
دیدنی ها

Carvansarai: این ساختمان توسط خان های شهر شکی ساخته شده بود تا کاروان های خود را در مسیر جاده ابریشم  بگذراند. امروزه این مکان هنوز هم به عنوان یک محل برای اقامت و غذا خوردن و بازدید از معماری زیبا و تحسین برانگیز آن استفاده می شود.

مسجد جامع

آشنایی با شهر شکی در آذربایجان

 این مسجد زیبا در سال های 1745 تا 1750 ساخته شد و با طراحی های هندسی نفیس تزئین شده است. در روز 5 بار صدای دعا یا اذان را ممکن است از این مسجد بشنوید.

موزه حیدر علی اف:

این موزه روزانه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر باز است و به نخستین رئیس جمهور آذربایجان اختصاص دارد. موزه حیدر علی اف پر از تصاویر، کتاب ها، مجسمه ها و اطلاعات مخلف مخصوص این رئیس جمهور است.

تئاتر درام

تئاتر ها به زبان آذری اجرا می شوند اما دیدن یک اجرای شیرین آذربایجانی هم می تواند جالب باشد. ابن تئاتر رویداد های دیگر را نیز میزبانی می کند.
همچنین در سر تا سر منطقه ی شمال آذربایجان به خصوص در شهر شکی، محله های دیدنی و بی نظیر وجود دارد که می توانید با پیاده روی روزانه به استقبال آن ها بروید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور آذربایجان

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر