آشنایی با شهر نورنبرگ در آلمان

     شهر نورنبرگ واقع در آلمان، بزرگ ترین شهر منطقه ی فرانکوئیا است و بنابر این مرکز اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور می باشد. این شهر در کنار رودخانه ی پگنیتز و کانال مادون دانوب قرار دارد. این شهر در صد و هفتاد کیلومتری شهر مونیخ قرار دارد و جمعیت آن در حدود 510 هزار نفر می باشد که از این حیث بزرگ ترین شهر منطقه ی فرانکوئیا است. گفتنی است که شهر نورنبرگ در گذشته به عنوان یک مرکز صنعتی و نماد نازیسم بمباران شد اما پس از جنگ به سرعت باز سازی شد و به همین دلیل توانست بیش تر جذابیت های قرون وسطایی خود را حفظ کند.

آشنایی با شهر نورنبرگ در آلمان

     هنگامی که مردم به شهر نورنبرگ فکر می کنند، معمولا به یاد شیرینی زنجفیلی، اسباب بازی ها، کریسمس های جذاب، زمین های رالی و سایر مسابقه ها می افتند. در قدیم شهر نورنبرگ زییر سایه ی امپراتوری ها بوده است. کلیسا های گوتیک و خانه های پر زرق و برق با معماری فوق العاده، بسیار چشم گیر هستند. در دوره های قرون وسطی و سال های نه چندان دور، نورنبرگ مرکز افراد ثروت مند و تاجر ها و صنعت گران بوده است. اولین راه آهن آلمان نیز بین شهر های نورنبرگ و فورت راه اندازی شد. با وجود جنگ جهانی دوم و نابودی برخی جاها، این شهر هنوز هم گوشه ای از ثروت خود را حفظ کرده است.

     در نیمه ی شمالی شهر نورنبرگ می توانید کلیسای سنت سبتال و تالار شهر و همچنین قلعه ی امپریال را مشاهده کنید. در نیمه ی جنوبی شهر مناطق پر بازدید زیادی از جمله چند پل زیبا با معماری های جذاب و همچنین موزه ی حمل و نقل وجود دارد.

آشنایی با شهر نورنبرگ در آلمان

     رویداد های مهم و سالانه ای در شهر نورنبرگ در تقویم وجود دارد که در هر ماه از سال پراکنده شده اند بنابر این برای دیدن رویداد ها و آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم نورنبرگ نگران نباشد چرا که در هر زمان از سال که به این شهر سفر کنید می توانید رویداد ها و وقایع مختلفی را در آن جا مشاهده کنید. از ماه ژانویه تا می می توانید با سفر به شهر نورنبرگ جشنواره ها و رویداد هایی از قبیل تئاتر کودکان، کارنیتور، جشنواره ی بهار، بازار فلی و فستیوال سینما را تجربه کنید. ماه های ژوئن تا اوت نیز جشنواره هایی از قبیل راک در پارک، هفته ی ارگان بین المللی، مسابقات رالی، چالش داتو، فستیوال موسیقی براد ترفن و هربست وولک فست نیز به خوبی هر چه بیش تر برگزار می گردد. اگر قصد سفر به نورنبرگ در یکی از ماه های سپتامبر تا دسامبر را داشته باشید، می توانید جشنواره ها و مسابقاتی از قبیل موسیقی های مختلف، دوی ماراتون، مسابقات علمی و در آخر سال بازار کریسمس را از نزدیک شاهد باشید.

 

 آشنایی با شهر نورنبرگ در آلمان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر