آشنایی با غذا های خیابانی در شهر استانبول

در این مطلب قصد این را داریم که به شما نشان دهیم که در استانبول چه غذاهای خیابانی را در کجا می توانید بخورید. قطعا استانبول نیز مانند سایر شهر های مدرن و پیشرفته دارای غذا های خیابانی فراوانی است. استانبول از بزرگ ترین شهر های جهان به شما می رود. جمعیت این شهر تقریبا چهارده میلیون نفر است و تخمین زده می شود که شمار مردم این شهر به سرعت در حال افزایش است. می توانید غذا های عالی و مقرون به صرفه ای را مطابق با فرهنگ مردم ترک در استانبول میل کنید. این شهر پر از غذا های متنوعی است که در کم ترین زمان آماده می شوند. قطعا فهرست کردن تمام غذاهای خیابانی استانبول کاری سخت و زمان بر است اما در این فهرست برخی از غذا های برجسته و مقرون به صرفه ی شهر استانبول را خواهید شناخت.

کوکورچ: این غذای کبابی در کشور های ترکیه و یونان از محبوبیت زیادی برخوردار است. محصول نهایی مانند یک گوشت قرمز است که برش داده شده و بر روی کوره با گوجه فرنگی، ادویه جات و ترشی جات پخته می شود. این غذا را از بره های جوان به دست می آورند. این غذا می تواند به عنوان یک ناهار برای مسافر ها و گردشگر ها لذت بخش باشد.

آشنایی با غذا های خیابانی در شهر استانبول

سیمیت: غذایی حلقه ای مانند که عموما در خیابان ها فروخته و توسط مردم صرف می شود. همچنین سیمیت را می توانید در بسیاری از نانوایی های شهر استانبول نیز بیابید. این غذا در نزد مردم استانبول طرفداران زیادی دارد.

آشنایی با غذا های خیابانی در شهر استانبول

ساندویچ دیلی کاشارلی: یکی از بهترین ساندویچ های شهر استانبول با گوشت گوساله و پنیر، دیلی کاشارلی است که توانسته است محبوبیت زیادی را در میان علاقه مندان به غذا های ساندویچی کسب کند. این غذا را می توانید در جنوب غربی منطقه ی تکسیم در شهر استانبول بیابید.

آشنایی با غذا های خیابانی در شهر استانبول

ایسلاک برگر: یک غذای چسب ناک و لذیذ با گوشت و گوجه فرنگی و سس است و به صورت بیست و چهار ساعته می توانید آن ها را در کنار خیابان ها بیابید و آن را میل کنید. هزینه ی خرید این غذا تقریبا یک دلار است. ایسلاک برگر را نیز می توان در جنوب غربی میدان تاکسیم پیدا کرد. این غذا را می توان در رده ی محبوب ترین غذا های خیابانی استانبول قرار داد پس پیشنهاد می کنیم که در صورت سفر به استانبول، حتما آن را امتحان کنید. 

سوپ ترشی: این غذا به دلیل طعم خاص و جالبی که دارد، توانسته است در میان مردم این شهر شهرت پیدا کند. این غذا در بسیاری از خیابان ها و مغازه های غذا فروشی به راحتی یافت می شود اما بزرگ ترین معدن این غذا، محله ی مشور فتیح می باشد.

گزلمه: از نکته های خوب این غذای لذیذ می توان به آماده شدن سریع آن اشاره کرد. در این غذا بیش تر از پنیر سفید، سیب زمینی و گوشت یا برخی از چاشنی ها استفاده می شود. بسیاری از گردشگر های شهر استانبول پس از خوردن این غذا به آن علاقه ی زیادی پیدا کرده اند. گزلمه را می توانید در خیابان ها و بازار های مختلف شهر یافته و میل کنید.

بالیک اکمک: اگر به دنبال یک ساندویچ ارزان و مقرون به صرفه در خیابان های شهر استانبول هستید، بالیک اکمک می تواند گزینه ی مناسبی باشد. این ساندویچ از ماهی های کبابی تشکیل شده است و درون آن گوجه فرنگی، پیاز و کاهو استفاده می شود. در کنار پل گالاتا می توانید شمار زیادی از فروشنده های این ساندویچ های خوش مزه را ببینید. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که به همه ی فروشنده ها اعتماد نکنید چرا که در برخی از ساندویچ ها کیفیت ماهی ها کمی پایین است.

دونر: این غذا با گوشت هایی کبابی پخته می شود و می تواند تجربه ی خوبی از یک غذای خیابانی را برای شما به ارمغان بیاورد. کیفیت گوشت ها در دونر متفاوت است و بستگی به قیمت این غذا دارد. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور استانبول

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

هتل اترنو استانبول

هتل اورینت مینتور استانبول

هتل آستین استانبول

هتل آل سیزن استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر