آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ژاپن - 3.0 out of 5 based on 1 vote

آشنایی با فرهنگ و  آداب و رسوم مردم ژاپن

     فرهنگ ژاپنی، فرهنگی باستانی، گوناگون و الهی می باشد و تا امروز نیز بر جنبه های مختلف ژاپن مدرن تاثیر گذاشته است. از جشنواره های مختف در ارتباط با غذا و آشپزی و ورزش های متنوع تا مد. در زیر برخی از جنبه های برجسته ی فرهنگ ژاپنی آورده شده است.

مردم و جامعه

ژاپن یک کشور به طور گسترده سکولار است و مردم در این کشور برای یکدیگر ارزش و احترام قائل هستند و وظایف اجتماعی را مهم تر از وظایف فردی خود می دانند. نظم، هماهنگی و توسعه، سه ارزش حیاتی در ژاپن است که روابط اجتماعی در این کشور را به هم متصل می کند. شیوه ها و عقاید مذهبی نیز در کشور ژاپن، بر اهمیت روابط هماهنگ انسان ها و سایر موجودات و تعهدات خانوادگی و اجتماعی تاکید می کند. مردم این کشور بر این باورند که روابط مثبت با دیگران با پاداش همراه است و محبت را در عقاید خود بسیار با ارزش می دانند. کودکان ژاپنی نیز از همان ابتدا می آموزند که تحقق یافتن بسیاری از هدف ها در زندگی بر پایه ی همکاری با دیگران است. ژاپنی ها در هنگام کار ، در اوج دوستی و روابط خوب با یک دیگر رقابت می کنند.

آشنایی با فرهنگ و  آداب و رسوم مردم ژاپن

     غذا های سنتی و قدیمی متنوعی در ژاپن وجود دارد اما طبق آمار قدیمی ترین غذای آنان، واشوکو است که بیش از 400 سال است که مردم این کشور آن را می خورند. این غذا شامل ماهی قزل آلا و صدف های دریایی و سس گوجه فرنگی می باشد. این غذا در میراث های فرهنگی غیر قابل تعمیم یونسکو ثبت شده است. از دیگر غذاهای سنتی و قدیمی در کشور ژاپن می توان به تمپورا، سوکیاکی، سوششی، ساسمی،تنکاتسو و اوندون اشاره کرد.

آشنایی با فرهنگ و  آداب و رسوم مردم ژاپن

     از نظر هنری، تحولات اولیه ی نقاشی در کشور ژاپن در قرن 14، تحت تاثیر سایر کشور ها بود اما از قرن 17 و به خصوص قرن 19، سبک هنری در این کشور منحصر به فرد و بهتر شد. این سبک ها بیشتر به سمت موضوعات انتزاعی و طبیعت گرایانه متمرکز شد. سایر موضوعات در گذشته برای به تصویر کشیدن در کشور ژاپن، صحنه های زندگی روزانه، مذهب، گیاهان و حیوانات بوده است. ژاپن از نظر ادبیاتی نیز سرزمینی بسیار غنی است. آثار اولیه ی ادبیات در این کشور تحت تاثیر کشور چین و ارتباط فرهنگی با آن ها و سنت های آن ها به خصوص در قرن 18 بود. از دوره ی نارا، ادبیات ژاپن به دوره های هین، کاماکورا، مورماچی  و میجی تبدیل شد و این کشور همانند نقاشی ها و آثار هنری اش توانست ادبیات منحصر به فردی را نیز داشته باشد. اوج ادبیات ژاپن در وقوع جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد. جایی که پایه های ادبیات مدرن در این کشور به وجود آمد و نویسندگان آن از امید ها و نا امیدی های خود در ارتباط با جنگ جهانی نوشتند.

آشنایی با فرهنگ و  آداب و رسوم مردم ژاپن

     علاوه بر ورزش های معاصر مانند فوتبال و بیس بال در کشور ژاپن، ورزش های سنتی مانند سومو نیز در این کشور معروف و محبوب است. این ورزش قدمتی 1500 ساله را دارد و سومین ورزش ملی محبوب کشور است. سومو شباهت زیادی به کشتی دارند و افراد بین وزن های 100 تا 200 کیلو گرم با یک دیگر به رقابت می پردازند.

     اولین دینی که در ژاپن به وجود آمد، شینتو بوده است. با این حال در قرن های 19 و 20 ادیان جدید مانند بودیسم، کنفسیوس و مسیحیت در کشور باب شد که این ادیان در این روز ها در ژاپن هم چنان رایج هستند.

 آشنایی با فرهنگ و  آداب و رسوم مردم ژاپن

3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر