آشنایی با فرهنگ و رسوم فرانسه

اکثر مردم دنیا، فرهنگ فرانسوی را با پاریس، مرکز مد، غذا، هنر و معماری، مرتبط می دانند، اما تصور زندگی در این شهر از خارج از آن، بسیار متفاوت است نسبت به آنچه که در واقعیت وجود دارد.

فرانسه فقط فرهنگ ندارد و کلمه "فرهنگ" در واقع جزئی  فرانسه ازاست. کریستینا د روسی، یک انسان شناس در بارنت و کالج Southgate در لندن، در این مورد می گوید: "لغت کالچر یا فرهنگ از اصطلاح فرانسوی به دست می آید، که به نوبه خود از کالچر لاتین حاصل می شود، به این معنی است که تمایل به رشد، کشت و پرورش دارد." علوم پایه.

از لحاظ تاریخی، فرهنگ فرانسوی تحت تأثیر فرهنگ سلتیک و گالو-رومی و همچنین فرانک، قبیله ژرمنی قرار گرفته است. فرانسه در ابتدا به عنوان منطقه غربی آلمان به نام راینلند تعریف می کردند، اما بعدا به قلمروی مستقلی تبدیل شد که در طول عصر آهن شناخته شده بود.

آشنایی با فرهنگ و رسوم فرانسه

زبان ها

به گفته بی بی سی، فرانسوی زبان رسمی و زبان اول 88 درصد از جمعیت این کشور است. این زبان غالب 70 میلیون نفر از ساکنان کشور است، اما تعدادی از انواع گویش های آن بر اساس منطقه وجود دارد. به گفته وزارت امور خارجه فرانسه و توسعه بین المللی، فرانسوی دومین زبان خارجی است که به طور گسترده در جهان شناخته شده و مورد استفاده است و حدود 120 میلیون زبان آموز دارد. طبق بی بی سی، حدود 3 درصد از جمعیت این کشور با گویش های آلمانی صحبت می کنند و گروه کوچکی از سخنرانان فلامی در شمال شرقی نیز وجود دارد. عربی نیز بزرگترین زبان اقلیت های کشور فرانسه است. کسانی که در نزدیکی مرز ایتالیا زندگی می کنند ممکن است ایتالیایی را به عنوان زبان دوم خود صحبت کنند و زبان های باسک توسط افرادی که در مرز فرانسه و اسپانیا زندگی می کنند صحبت می شود. سایر گویش ها و زبان ها عبارتند از کاتالان، برتون (زبان سلتیک)، گویش اکسیتان و زبان های مستعمرات سابق فرانسه، از جمله کابیل و کریول انتلی.

آشنایی با فرهنگ و رسوم فرانسه

دین

کاتولیک مذهب غالب در کشور فرانسه می باشد. در نظرسنجی موسسه افکار عمومی فرانسه (IFOP) 64 درصد جمعیت این کشور (حدود 41.6 میلیون نفر) خود را به عنوان کاتولیک رومی معرفی کردند. ادیان دیگر فرانسه شامل اسلام، بودیسم و ​​یهودیت هستند. طبق گزارش سیا، 23 تا 28 درصد از مردم فرانسه هیچ مذهبی ندارند.  

ارزش های ملی

فرانسوی ها تعصب بسیار زیادی در مورد ملت و حکومت خود دارد و به طور معمول هر گونه نظر منفی در مورد کشورشان مجرم است. بازدید کنندگان، به ویژه آمریکایی ها، اغلب نگرش خود نسبت به خارجی ها را به عنوان نوعی بی ادبی تفسیر می کنند.

آشنایی با فرهنگ و رسوم فرانسه

دی روسی گفت: "از اواخر قرن 16، در اروپا، فرهنگ برای اصلاح ذهن، عقل، دانش، یادگیری، توانایی های خلاق و روش های قابل قبول رفتار، تبدیل به یک اصطلاح شد. کشور فرانسوی در این مورد سبک پیچیده ای را دارد و این حقیقت که حتی فضاهای عمومی آنها هم آن را رعایت می کنند، یک افتخار می باشد. بسیاری از فرانسوی ها معتقدند که égalité، که به معنی برابری است، و بخشی از شعار کشور است: "Liberté، Egalité، Fraternité." آنها می گویند که برابری اهمیت بالاتری نسبت به آزادی و برادری، دو کلمه دیگر در شعارشان دارد.

آشنایی با فرهنگ و رسوم فرانسه

براساس مطالعه ای که از سوی آژانس تحقیقاتی ملی فرانسه در مورد ایدز انجام شده است، در فرانسه یک نگرش آزاد نسبت به رابطه جنسی خارج از ازدواج وجود دارد. حتی سیاستمداران کشور نیز در تلاش برای پنهان کردن امور خارج از ازدواج خود هستند. به عنوان بازتابی از طبیعت سکولار کشور، به طور معمول، کودکان از زوج های متاهل متولد نمی شوند.

علاوه بر ازدواج سنتی، به زوج های فرانسوی حق PACS داده می شود. این یک اتحادیه است که دارای مزایای بسیاری برای افرادی است که ازدواج می کنند، مانند تخفیف مالیات، اما می تواند با  ازدواج با شخص دیگری به جای طلاق نیز داده شود.

آشنایی با فرهنگ و رسوم فرانسه

غذاهای فرانسوی

غذاها و شراب های فرانسوی در همه سطوح اجتماعی و اقتصادی حیاتی هستند و جمع شدن افراد دور هم در طول شام های طولانی انجام می شود.

غذای سنتی فرانسه coq au vin- مرغ در شراب بورگوندی، به همراه چاشنی (نوارهای کوچک یا مکعبی چربی خوک)، قارچ دکمه ای، پیاز و سیر است.

در حالی که سبک های پخت و پز تغییر کرده اند تا تأکید بر هزینه ارزان تر انجام گیرد، هنوز هم بسیاری از پخت و پزهای فرانسوی با سس های فراوان و مخلفات پیچیده همراه است. برخی از غذاهای کلاسیک فرانسوی عبارتند از خمیر گوشت گاو درون شراب قرمز، گوشت گاو و سس، پیاز و قارچ  و coq au vin، که یک غذای ساخته شده با مرغ، شراب بنگلادشی، لاردون (نوارهای کوچک یا مکعبی از چربی گوشت خوک)، قارچ دکمه ای، پیاز و سیر است.

سیب زمینی سرخ کرده، به اندازه کافی خوشمزه است، و ممکن است منحصر به فرانسه نباشد. با توجه به موقعیت جغرافیایی، آنها در واقع می توانند از اسپانیا یا بلژیک گرفته شده باشند. دلیل آن که آمریكایی ها سیب زمینی سرخ شده را جزء غذاهای خود یاد می كنند، این است كه توماس جفرسون در حالی كه در فرانسه به عنوان وزیر امورخارجه از سال 1784 تا 1789 خدمت می كرد، آن را كشف كرد. و سپس او این ایده را به سایر ایالت ها آورد.

مد و لباس

پاریس به عنوان خانه بسیاری از برندهای مد پیشرفته مانند Dior، Hermes، Louis Vuitton و Chanel شناخته می شود. بسیاری از فرانسوی ها در یک سبک پیشرفته، حرفه ای و شیک قرار لباس می پوشند، اما بیش از حد در این مورد سرسخت نیستند. لباس های معمولی شامل لباس های زیبا، پیراهن، کت های بلند و روسری می پوشند.

اصطلاح haute couture با مد فرانسوی همراه است و به راحتی به معنای پوشاک دوست داشتنی می باشد که به صورت دست ساز تهیه شده باشد. طبق گفته ایوا دومجیان، نویسنده و سردبیر مجله مد روز در لندن، در فرانسه، این قانون توسط اتاق بازرگانی پاریس تعریف شده است. دومجیان در وبلاگ خود می نویسد:

"برای کسب حق داشتن یک خانه مد و استفاده از اصطلاح haute couture در تبلیغات، آن خانه مد باید از این قوانین پیروی کند:

  1. طراحی برای مشتریان خصوصی با.
  2. یک کارگاه در پاریس داشته که حداقل 15 نفر تمام وقت در آن شاغل باشند.
  3. هر فصل مجموعه ای بیرون بدهد که شامل حداقل 35 لباس روز و لباس شب باشد. "

 آشنایی با فرهنگ و رسوم فرانسه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر