آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

قزاقستان، نهمین کشور بزرگ جهان، و یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیای مرکزی است. این کشور از نظر منابع زیر زمینی نفتی و مواد معدنی بسیار غنی می باشد. اگر در پایتخت این کشور راه بروید، به خاطر معماری های پیشرفته آن، احساس خواهید کرد که در آینده هستید. این شهرها مکان هایی عالی برای دیدار با مردم و زندگی شبانه با انرژی هستند. نه تنها شهرهای قزاقستان دارای جذابیت فراوانی می باشند، بلکه در خارج از شهر نیز ماجراهای زیادی وجود دارد که می توانید در استپ ها، دره تیان شان یا روستاها به دنبال آنها بروید.

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

قزاقستان - آثار مهم و جالب توجه

قزاقستان یکی از نه کشور بزرگ جهان است. در حالی که جمعیت این یک مکان عظیم فقط 16 میلیون نفر است و همچنین قزاقستان به عنوان بزرگترین کشور جهان شناخته می شود که با دریا پوشیده شده است. قزاقستان دارای سواحل مشترکی با دریای خزر است.
سطح عمده ای از این کشور دارای زمینی صاف و بدون پوشش گیاهی است که این نوع زمین به "استپ" معروف است (نیمه خشک و به طور کلی بدون درخت، این منطقه در تابستان بسیار گرم است و در زمستان بسیار سرد است).
این کشور به لحاظ اعتقادی مسلمان است، اما نشانه های زیادی برای این امر وجود ندارد. چرا که مساجد زیادی دیده یا صدای آن شنیده نمی شود. طی سال های بسیاری که شوروی بر این کشور حکومت می کرد، بسیاری از مساجد تخریب شد و اهمیت آن در کل این کشور کاهش یافت.

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

شهرهای مرکزی کشور قزاقستان مدرن و دارای آسمان خراش های متعددی هستند. همچنین آثار قهرمانان جنگ آلمان و اورالسک به عنوان آثار جنگ جهانی دوم را می توان در این کشور دید. قزاقستان دارای حدود 0.5٪ از جمعیت کره شمالی است. بسیاری از زنان آن از همه قومیت ها، در بازار های تبلیغاتی سالادهای کره ای و سبزیجات و ترشی به فروش می رسانند.
سال نو برای قزاق ها نوروز نام دارد و در 22 مارس جشن گرفته می شود. بزرگترین بخش آبی در داخل مرزهای این کشور و در دریاچه بلخش است که یکی از بزرگترین دریاچه های جهان است. این دریاچه دارای کیفیت منحصر به فردی است. چرا که به طور باور نکردنی نیمی از آب آن شور است، در حالی که نیمه دیگری از دریاچه دارای آب شیرین است.

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

نکاتی جالب در مورد قزاقستان

نام شهر اصلی و پایتخت سابق قزاقستان، آلماتی، به معنای "محلی پر از سیب" است. آلماتی دارای یک سیستم مترو جدید با نام تجاری جدید است که به طور جداگانه ای تزئین و طراحی شده است. و به عنوان یک مترو بسیار جذاب است! مبلغ کرایه آن حدود 50 سنت برای هر فرد است (همه مقصدها قیمت یکسانی دارند).
تقریبا هیچ چیز به زبان انگلیسی نوشته نشده است و تعداد کمی از افراد قزاقستان به این زبان صحبت می کنند. اگر شما به زبان روسی صحبت نمی کنید، پس بهتر است که حداقل با یک لغت نامه فارسی برای کمک داشته باشید.

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

اغلب لوله های آب و گاز روی زمین قرار دارد! این باعث می شود که در صورت لزوم بتوانند آنها را تعمیر کنند. سیب از محصولات صادراتی قزاقستان است و جنگل سیب های وحشی بسیاری در این کشور وجود دارد.
قزاقستان از زمان های بسیار قدیم یک مسیر تجاری فعال برای تجار و مسافران بوده است. این کشور به عنوان یک مرکز مبادلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی بین دو قاره جهان یعنی اروپا و آسیا بوده است. قزاقستان بخشی از مسیر جاده ابریشم بوده و از این رو سازه های شگفت انگیزی دارد که در طول سالهایی که تجارت ابریشم فعال بود، مورد استفاده قرار می گرفتند.
پس از تشکیل اتحاد جماهیر شوروی سابق، مسیر دو رودخانه، "عاما دریا" و "سیردیاریا" که منبع اصلی آب دریا بودند، تغییر داده شد. جالب توجه است که اعتقاد بر این است که قزاقستان جایی بوده است که از اسب ها برای اولین بار به عنوان سوار استفاده شدند. همچنین گفته شده است که کلمه قزاقستان به معنای "سوارکار آزاد" است.
 یکی از آثار تاریخی محبوب در قزاقستان، تپه ایسکیک می باشد که واقع در آلماتی است. این مکان محل دفن یک مرد اسکیت باز می باشد، که به عنوان "مرد طلایی" شناخته می شود، زیرا لباس هایی که جسد پوشیده است، با تعدادی از صفحات طلایی پوشیده شده است.

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

قزاقستان - آثار تاریخی و فرهنگی

قزاقستان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده و از سال 1991 مستقل شده است. از آن زمان تا کنون، یک رژیم اقتدارگرا در رأس است.
 اولین پرواز فضایی بنیونور در قزاقستان در سال 1961 توسط یوری گاگارین، یک فضانورد روسی انجام شد. در طول جنگ جهانی دوم، به دلیل جنگ اتحاد جماهیر شوروی با تلفاتی نزدیک به 30 میلیون سرباز و غیرنظامی بیشتر از هر کشور دیگری از جنگ آسیب دید. بناهای تاریخی آن در همه جای دنیا خاطرات از دست رفته را به یاد می آورند.

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

در سال 2011، در آلماتی یک سیستم مترو جدید احداث شد که 7 ایستگاه دارد و هر کدام از آنها به خوبی تزئین شده اند. ساکنان اولیه این کشور، پیش از روزهای کنونی، قزاقانی بودند که عمدتا کشاورز بوده و به پیشه کشاورزی و دامداری متکی بودند.  اعتقاد بر این است که در سرزمین قزاقستان بود که در آن انسان برای اولین بار در هزاران سال پیش، بر اسب سوار شد.
 کومیس، نوشیدنی سنتی قزاقستان است که به عنوان شیر شامپاین درجه یک شناخته می شود. مایس در سال 1877، در رساله خود در مورد کومیس نوشته است "درمان بزرگ و اصلی برای تحلیل رفتن، ناتوانی و بیماری های عصبی می باشد".

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان
 قزاقستان در میان اولین کشورهای آسیای مرکزی به جز ترکمنستان بود که در سال 1930 اسب نژاد آخال- تک را تولید کرد. ترکستان، مرکز تاریخی و فرهنگی قزاقستان، بیش از پانزده قرن پیش تاسیس شده است. نیروگاه حرارتی EGRES-2 اکسیبوتس با داشتن یک دودکش 420 متری (1377.95 فوت) دارای بلندترین دودکش در جهان است که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. نیروگاه حرارتی EGRES-2 می تواند در این کتاب به عنوان قدرتمند ترین نیروگاه جهان ثبت شود اما تاکنون چنین اتفاقی نیافتاده است.
 در سال 2010، قزاقستان در رتبه بندی های انجام شده در میان 100 کشور برتر از نظر میزان تحصیل، در رتبه 14 قرار گرفت. در 2011 شاخص توسعه یونسکو، قزاقستان را در رتبه چهارم جهان از نظر تحصیل ، پس از کشور ژاپن، انگلستان و نروژ قرار دارد و در هنوز هم در لیست 10 کشور برتر باقی مانده است.

آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم قزاقستان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر