آشنایی با فواید شلغم (2)

دانشمندان طب سنتی می گویند که شلغم داری طبعی تر و گرم است و به علتی که گوارش آن از دسته  مواد غذایی دیر هضم می باشد بهتر است آن را با مصلح آن زیره یا آویشن مصرف کرد. همچنین شلغم دارویی است که به جای آنتی بیوتیک عمل می کند و برای درمان سرما خوردگی و آنفلوآنزا از قدیم کاربرد دارد.

آشنایی با فواید شلغم (2)
یکی از روشهای استفاده از شلغم که تاثیر بیشتری در درمان سرماخوردگی و گلودرد دارد این است که چند عدد شلغم را از وسط دو نیم کرده و وسط آن را کمی سوراخ کرده و خالی کنید. یک قاشق غذاخوری عسل را داخل آن ریخته و به اندازه یک قاشق غذاخوری آب در قابلمه گذاشته و بخارپز کنید. این روش به مدت دو الی سه روز مکرر، می تواند سرماخوردگی و آنفلوآنزا و همچنین سرفه و گلودرد را نیز به سرعت درمان کند.

آشنایی با فواید شلغم (2)

از نشانه های شلغم خوب می توان به چند مورد آن اشاره کرد:
•شلغم خوب باید توپر و سفت باشد به طوریکه وقتی به آن دست می زنید نترکد و یا له نشود. در غیر اینصورت پخته آن نفخ ایجاد می کند.
•پوست براق و شفاف و صاف از دیگر ویژیگی های یک شلغم خوب بوده، در غیر اینصورت حتما کهنه است.
•شلغم خوب سنگین است. و مغز روشن و شفاف آن سالم و تازه بودن آن را نشان می دهد.
•دو نوع شلغم بزرگ و کوچک وجود دارد، که شلغمهای کوچک شیرین تر ولی درشتها موثر تر هستند.

آشنایی با فواید شلغم (2)
نظر ابوعلی سینا در مورد شلغم
ابو علی سینا در کتاب قانون خود گفته شلغم دو گونه است یکی بیابانی و دیگری کاشتنی می باشد که نوع کاشتنی آن کم غذا و بیابانی مغذی تر است.

آشنایی با فواید شلغم (2)
شلغم پخته با گوشت چرب برای نرم کردن سینه مفید است و آن را گرم نگه می دارد. و خوردن شلغم به صورت پخته و هم خام می تواند قوای چشم را تقویت و آن را تسکین نماید. همچنین خواص تخم شلغم برای تقویت قوای جنسی منفعت دارد. و ادرار را زیاد کرده و کلیه را تمیز و تصفیه می کند. که علاوه بر تخم، خود میوه شلغم، نیز همین خواص را دارا است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر