آشنایی با مفهوم تبلیغ و فیلم تبلیغاتی

همه ما واژه ی تبلیغ به گوشمان خورده است. اما دقیقا به معنی چیست؟ تبلیغ یا پروموشن امری است که برای شرکت ها ضروری است. شرکت ها محصول یا خدمات را تولید می کنند، اما چه طور آن را به بازار معرفی کنند و بشناسانند؟ خلا موجود بین خدمات یا محصولات شما و مخاطبی که مشتری مصرف کننده نامیده می شود، بیشتر از آن چیزی است که ما به آن فکر می کنیم. پایه ی این کار در استراتژی بازار و بازاریابی نهفته است. استراتژی یعنی بازی، اما جنس این بازی از نوع رقابت است. تا زمانی که رقابت وجود داشته باشد، نیازمند استراتژی هستیم. مدیر بازار شرکت نیازهای روز را شناسایی می کند و درصدد فروش آن بر می آید. راه های گوناگونی برای تبلیغ یا پروموشن وجود دارد. پروموترهای مختلفی هم به شما کمک می کنند. یکی از این راه ها ساخت فیلم های تبلیغاتی است. فیلم های تبلیغاتی را در فرمتها، سبک ها و مدت زمان های گوناگونی تهیه می کنند و در مکان های مختلفی مانند سینما، وب سایت، اینستاگرام یا حتی خود شرکت به معرض دید می گذارند. میزان استفاده از فیلم های تبلیغاتی و نحوه ساخت آن بستگی به بودجه ای دارد که شما می خواهید برای بازاریابی شرکتتان صرف کنید. از مزایای فیلم ها این است که با درگیر کردن حس بینایی و شنوایی افراد قادر است بر روی آن ها تاثیر گذار باشد که نسبت به سایر روش های تبلیغاتی که وظیفه ی درگیر کردن یک حس را برعهده دارند، موثر تر می باشد.

آشنایی با مفهوم تبلیغ و فیلم تبلیغاتی


قبل از تهیه فیلم تبلیغاتی باید به مواردی همچون رقیبان و نحوه کار و فعالیت آنها، شناخت از بازار کار کسب و کار، ویژگی های محصول یا خدمات، شناخت درباره ی مخاطبان و مشتریان در نظر گرفته شود. برای فیلم تبلیغاتی باید ساختاری مناسب محصول و کسب و کار خود برای ساخت تیزر انتخاب کنیم.
در برخی از فیلم های تبلیغاتی سناریو بیشتر در مورد معرفی خدمات یا محصول است و هدف اصلی نیز معرفی آنها می باشد. این فیلم ها برای کسب و کارهایی مناسبند که محصول یا خدماتی متمایز و قابل رقابت به بازار رائه می شود.
تاکید فیلم های تبلیغاتی بر توضیح کامل محصول، به علاوه صحبت با افراد استفاده کننده می باشد.
برخی دیگر از فیلم های تبلیغاتی به صورت غیرمستقیم یا مفهومی به روایت محصول یا خدمات اشاره دارند. اگر به دنبال برندسازی هستید، کافیست از این نوع سبک فیلم های تبلیغاتی استفاده کنید.

آشنایی با مفهوم تبلیغ و فیلم تبلیغاتی
مراحل ساخت فیلم تبلیغاتی:
مرحله ی 1: اولین مرحله برای ساخت یک فیلم تبلیغاتی تصمیم گیری در رابطه با فیلم برداری است.
مرحله ی 2: انتخاب تجهیزات
مرحله ی 3: تعیین محل فیلمبرداری
مرحله ی 4: چه بپوشیم ؟
مرحله ی 5: چگونه تولید محتوا انجام دهیم؟ این مرحله بسیار مهم است. در صورت مشکل حتما زمان مناسب را به آن اختصاص دهید.
مرحله ی 6: شمارش معکوس برای فیلم برداری
مرحله ی 7: تنظیمات دوربین چگونه انجام شود؟
مرحله ی 8: ثبت فیلم را انجام دهید.
مرحله ی 9: امکانات و ویژگی های محصول و خدمات را معرفی کنید.
مرحله ی 10: بهینه سازی شرایط و بهره برداری از ویدئو

آشنایی با مفهوم تبلیغ و فیلم تبلیغاتی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر