ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی با مهمترین آنتی بیوتیک های طبیعی

همه ما متعقدیم که پیشگیری بهتر از درمان است. انسان باید از خود مراقبت کند تا به بیماری هایی مختلف مبتلا نشده و هموراه با داشتن بدن سالم از زندگی لذت ببرد. اما بالاخره تحت برخی از شرایط و به صورت ناخواسته ممکن است که انسان بیمار شود. در طبیعت گیاهان دارویی مختلفی وجود دارد که خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و همواره متخصصین توصیه می کنند که این مواد گیاهی تنها نباید در زمان بیماری استفاده شوند بلکه اگر قبل از ابتلا به بیماری ها از این گیاهان دارویی مصرف شود بدن تقویت شده و مقاومت آن بیشتر می شود. برخی از این گیاهان دارویی دارای خاصیت آنتی بیوتیک عبارتند از:

 

آشنایی با مهمترین آنتی بیوتیک های طبیعی

1- عسل

خاصیت انتی باکتریال و آنتی بیوتیکی عسل از دیرباز در طب تا کنون اثبات شده است به گونه ای که موم عسل تا چند سال هم که بماند. لذا توصیه می شود که حتما حداقل هفته ای یکبار از عسل استفاده کنید. این ماده مغذی برای التیام زخم ها نیز بسیار مفید بوده و روند درمان را تسریع می بخشد.

2- سیر

خاصیت دارویی و درمانی سیر نیز به خوبی ثابت شده و تحقیقات نشان داده است که خاصیت آنتی بیوتیکی این گیاه به حدی بالا است که به خوبی می تواند باکتری های مقاوم به انتی بیوتیک های صنعتی را از بین ببرد. به طور کلی سیر به عنوان یک گیاه بسیار مقوی در برابر بیماری ها شناخته شده که مصرف آن برای همه مفید خواهد بود.

3- زنجبیل

یکی دیگر از گیاهان دارویی که با توجه به عطر خوبی که دارد در پخت و پز برخی از غذاها از آن استفاده می شود. برای این گیاه خواص مختلفی کشف شده است. من جمله تاثیر آن در کاهش قند خون و رفع حالت تهوع برای فرد. اما در کنار خواص مختلف این گیاه دارویی می توان به خاصیت آنتی باکتریال آن اشاره نمود که منجر به تقویت بدن در برابر باکتری ها شده و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری ها در بدن کاهش خواهد یافت.

 

آشنایی با مهمترین آنتی بیوتیک های طبیعی

آشنایی با مهمترین آنتی بیوتیک های طبیعی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد