آشنایی با موزه های مسکو (قسمت اول)

مسکو یکی از شهر های جذاب و مملو از جاذبه های تاریخی و گردشگری است که هر کدام بیانگر تاریخ غنی و جایکاه بالای فرهنگی این شهر است. موزه های مسکو از جذاب ترین و مهم ترین جاذبه های این شهر است؛ موزه تاریخ روسیه، موزه دولتی هنر های زیبای پوشکین، موزه دایموند فاند، موزه یهودی و مرکز بردباری، موزه هنر های چند رسانه ای، موزه یادبود فضانوردی، تساریتسنو، موزه پلی تکنیک، موزه بولگاکف، موزه ماشین آلات شوروی، موزه باغ وحش، موزه پالئونتولوژی مسکو، موزه سه بعدی مسکو، موزه فرهنگ موسیق گلینکا، موزه سیستم بدن انسان سالم و موزه گربه مسکو از جمله موزه های شهر مسکو هستند. در ادامه به برخی از مهم ترین موزه های مسکو اشاره خواهیم کرد.

موزه دولتی تاریخ روسیه

موزه ای در میدان سرخ مسکو که در آن اشیایی ارزشمند و بسیار قدیمی بجا مانده از قبیله های تاریخی نگهداری می شود. قدمت این اشیاء به پیش از میلاد مسیح باز می گردد. اشیائ وآثار این موزه بیانگر فرهنگ و آداب و رسوم قبیله های کهنی هستند که در مناطق مختلف قلمرو کنونی کشور روسیه زندگی می کرده اند.

آشنایی با موزه های مسکو

موزه هنر های چند رسانه ای

علاقه مندان به هنر های چند رسانه مانند هنر های عکس برداری و فیلم برداری و تدوین و آرشیو فیلم می توانند از این موزه منحصربفرد که در خیابان استوزانکا مسکو قرار دارد، بازدید کنند. این موزه از موزه های گران و لوکس شهر مسکو محسوب می شود.

موزه یادبود فضانوردی

یکی از موزه های ارزان مسکو که در خیابان میرا قرار دارد. همان طور که از اسم آن پیدا است، این موزه به نمایش اکتشافات فضایی فضانوران روسیه اختصاص داده شده است. این موزه نمایانگر پیشرفت های روسیه در عرصه فضانوردی است. این موزه از پربازدید ترین موزه های روسیه است و سالانه باغ بر 30000 بازدید کننده از سراسر دنیا برای بازدید این موزه ارزشمند به مسکو سفر می کنند.

آشنایی با موزه های مسکو

موزه باغ وحش مسکو

یکی از بزرگترین و پربازدید ترین موزه های شهر مسکو و کشور روسیه است. حیوانات بومی تاکسیدرمی شده و شبیه سازی شده که نمونه های آن را در باع وحش ها نخواهید دید. این موزه از مراکز مهم علمی برای تحقیقات جانورشناسی می باشد.

آشنایی با موزه های مسکو

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل مسکو دبی

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر