آشنایی با نرم افزار Snagit

نرم افزار Snagit از جمله نرم افزارهای است که کار تصویر برداری و عکس برداری از صفحه نمایش را انجام می دهد.
نرم افزارهای تصویربرداری از صفحه نمایش کم نیستند و شما هنگام تصویر برداری با نرم فزارهای زیادی روبرو هستید که بهتر است انواع ساده آن را انتخاب کرده تا دچار مشکل نگردید.
گاهی اوقات لازم است تا از صفحه نمایش خود تصویر برداری کرده و صداگذاری نمایید. برای این کار بهتر است از نرم افزار Snagit که کار با آن بسیار ساده است استفاده نمایید.
برای کار با محیط Snagit لازم است بعد از نصب آن وارد برنامه شوید.
این نرم افزار همانند دیگر نرم افزارها شامل نوار عنوان، نوار منو، نوار ابزار و ... است.

یکی از کارهایی که در نرم افزار Snagit می توان انجام داد عکس گرفتن است.
برای انجام این کار بعد از باز کردن نرم افزار Snagit وارد قسمت Capture شده و از قسمت Mode گزینه Image را انتخاب نمایید. سپس برای تعیین قسمتی که قصد دارید از آن عکس بگیرید در پنجره Basic Capture Profiles روی گزینه A Region To File کلیک نمایید و مشخصات قسمتی که می خواهید از آن عکس بگیرید را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه Capture کلیک نمایید.

یکی از قسمتهایی که می توان برای ناحیه عکس گرفتن تنظیم کنید تنظیمات مربوط به محدوده ورودی است که باید از قسمت Input آن را انجام داد.
یکی از روش های تعیین محدوده برای عکس گرفتن استفاده از مختصات است.

شما با این روش مختصات قسمتی که قصد دارید از آن عکس بگیرید را مشخص می نمایید.
برای این کار باید از قسمت Fixed Region اقدام نمایید. اگر گزینه Fixed Region را انتخاب نمایید این نرم افزار از یک محدوده با مختصات ثابت عکس می گیرد که با هر بار عمل عکس برداری می توان موقعیت آن را تغییر داد البته اندازه همیشه ثابت می ماند که برای تغییر اندازه باید از قسمت Input گزینه Properties را انتخاب کرده و سربرگ Fixed Region را انتخاب نمایید و در این پنجره در قسمت Width و Height اندازه را می توانید تغییر دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر