آشنایی با واتیکان

واتیکان به عنوان کوچک ترین دولت مستقل در جهان شناخته شده است. برای ورود به واتیکان شما باید وانمود کنید که بازدید شما از شهر واتیکان سفری خارج از ایتالیا را رقم زده است. برای سفر به واتیکان شما نیاز نیست کشور ایتالیا را ترک کنید. با این وجود از نظر مرزی شما با وجودی که از شهری به شهر دیگری در کشور ایتالیا سفر می کنید کشور خود را نیز تغییر می دهید. شهر واتیکان یک محدوده کوچک در سمت غربی رودخانه تیبر در شهر رم است. شهری با 110 هکتار مساحت که اگر چه کوچک است دارای برخی از محبوب ترین جاذبه های کشور ایتالیا است. کلیسای کاتولیک دلیل اصلی وجود شهر واتیکان است.

آشنایی با واتیکان

 اگر چه کلیسای واتیکان و بسیاری از آثار تاریخی موجود در واتیکان صدها سال پیش وجود داشتند اما دولت واتیکان در سال 1929 رسماً تأسیس شد. این منطقه در قرن اول میلادی ساخته شد و سپس زمین های اطراف شروع به ساخت و ساز بیشتر کردند. و به همین ترتیب جمعیت روز به روز در واتیکان افزایش یافت. از قرن چهارم تا اواسط سال 1800 اساساً تحت کنترل پاپ ها بود. با متحد شدن ایتالیا در سال 1861 کشور جدیدایتالیا کشور پاپ ها را به عنوان بخشی از ایتالیا مصادره کرد. کلیسا اظهار داشت که ایتالیا حق ندارد که واتیکان را اداره کند و ایتالیا نیز سعی نکرد پاپ را از کاخ خود بیرون کند. در نهایت در سال 1929 پیمان لاتران با ایتالیا امضا شد و شهر واتیکان از سلطه ایتالیا خارج شد. شهر واتیکان اکنون یک کشور است و تنها دو نهاد در آن می توانند گذرنامه صادر کنند. برای اکثر گردشگران بسیار جالب است اگر بدانند که از کوچک ترین کشور در جهان دیدن می کنند و با اتوبوس های شهر رم می توانند به کشور واتیکان سفر کنند. در ادامه شما اطلاعاتی کلی برای سفر به شهر واتیکان بدست خواهید آورد.

آشنایی با واتیکان

اطلاعات کوتاه

1-    نام ایتالیایی این کشور ایل واتیکانو است.
2-    پایتخت ایالت واتیکان از لحاظ فنی، واتیکان است. اما از آنجایی که این کشور  کوچک است شهر و ایالت یکسان هستند.
3-    کل شهر واتیکان یک میراث جهانی یونسکو است.
4-    شهر واتیکان در رم است که کاملاً توسط پایتخت ایتالیا احاطه شده است.
5-    باغ های واتیکان بیش از نیمی از زمین های موجود در شهر واتیکان را تشکیل می دهند.
6-    شهر واتیکان بخشی به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل نیست.
7-    فهرست افرادی که در واقع در شهر واتیکان متولد شده اند فوق العاده کوتاه است.
8-    امروزه شهر واتیکان به یک بیمارستان برای تولد نوزادان مجهز نیست.
9-    در حالی که شهر واتیکان جزء اتحادیه اروپا نیست از ارز یورو استفاده می کند.

اقامت در شهر واتیکان

 از آنجا که شهر واتیکان یک شهر کوچکی است که روم آن را احاطه کرده است. جستجوی محل اقامت در شهر واتیکان اساساً شبیه به اقامت در یک محله خاص در شهر رم است. با وجودی که واتیکان شهر کوچکی است انتخاب خوبی برای اقامت در هتل ها و خوابگاه ها و هم چنین اجاره آپارتمان ها می باشد. آنها برای پذیرایی از زائران و افرادی که در کسب و کار کلیسا هستند همانند گردشگران عمل می کنند. شهر واتیکان از جاذبه های بزرگ رومی مانند کولوسئوم، انجمن و پانتئون برخوردار است. صرف نظر از اینکه شما در واتیکان یا جاهای دیگر رم اقامت دارید می توانید با استفاده از اتوبوس به آسانی از محلی به محل دیگر سفر کنید. یکی از خطوط مترو نیز نسبتاً نزدیک به شهر واتیکان است.

آشنایی با واتیکان

دیدنی های واتیکان

جاذبه های بزرگ شهر واتیکان بسیار شبیه به جاذبه های رم است. اکثر مردم روزانه از رم به واتیکان سفر می کنند و معمولا زمان زیادی را صرف نمی کنید اگر راهنمای خوبی داشته باشید. موزه های واتیکان به تنهایی می توانند چندین هفته محل اکتشاف باشند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که جاذبه های زیادی در واتیکان انتظار شما را می-کشند. مطمئنا اگر شما با برخی از جاذبه هایی که در واتیکان است آشنا شوید و تصمیم خواهید گرفت که زمان بیشتری را در موزه ها صرف کنید. سپس مدت بیشتری در واتیکان خواهید ماند و به تماشای گالری های مختلف خواهید پرداخت. مرکز شهر واتیکان کلیسای سنت پیتر است که مکانی دیدنی و شگفت انگیز می باشد.

آشنایی با واتیکان

یک لباس مناسب برای بازدید از کلیسا وجود دارد و در هر ورودی به شما داده می شود تا آن را بپوشید. بنابراین سعی نکنید با شورت یا لباس نامناسب وارد شوید. برای آن دسته از افرادی که کلکسیون تمبر دارند باید یاد آور شد که به دلیل این که واتیکان یک کشور جداگانه است می توانید تمبرها را در دفاتر پستی واتیکان خریداری کنید و هم چنین می توانید موارد مربوط به آن را نیز ارسال کنید. با توجه به این که سیستم پست الکترونیکی ایتالیا غیر قابل اعتماد است پست صنتی یک ایده خوب است. بسیاری از رومی ها که در نزدیکی شهر واتیکان زندگی می کنند از پست های اداری واتیکان استفاده می کنند.

مکان هایی که نیاز است به آنها مراجعه کنید.

  دفتر اطلاعات گردشگری واتیکان

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واتیکان، اداره اطلاعات توریستی در میدان سنت پیتر واقع شده است. این سازمان از دوشنبه تا شنبه از ساعت 8:30 تا 7:30 باز است.

آشنایی با واتیکان

 باغ واتیکان

باغ های واتیکان برای بازدیدکنندگان باز هستند اما باید با یک تور از طریق دفتر تور واتیکان وارد شوید. توجه داشته باشید که لباس مناسب یعنی همان چیزهایی که لازم است برای ورد به سنت پیتر پوشید. از این لباس برای باغ نیز باید استفاده کنید.

 دیدن پاپ

اگر شما علاقه مند به دیدن پاپ هستید اخبار را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که او در شهر است و یکشنبه یا چهارشنبه به واتیکان می رود. شما می توانید پاپ را، در تابستان در میدان سنت پیتر مشاهده کنید. اگر قبل از ورود او به آنجا برسید حتی ممکن است قبل از سرازیر شدن جمعیت با او دیدن کنید. برای رفتن به داخل محوطه شما باید یک هزینه بپردازید. اما شما می توانید در اطراف ساختمان آویزان شوید و پاپ را ببینید.

چند دلیل برای بازدید از شهر واتیکان

1-    این کشور قلب جهانی اعتقاد کاتولیک است. مهم نیست که باورهای مذهبی شما چیست. این مکان برای عاشقان خداوند بسیار مکان مناسبی است.  
2-    بیش از چند سال است که پاپ در واتیکان زندگی می کند. شهر واتیکان از سال 1378 محل اقامت اصلی پاپ بوده است.

آشنایی با واتیکان
3-    شما می توانید پاپ فرانسیس را در روز چهارشنبه و یا در روز یکشنبه ببینید.
4-    میدان دیدنی خیابان پیتر دروازه ای به شهر واتیکان است.
5-    شما می توانید یکی از پنج میلیون بازدید کننده باشید که هر ساله از واتیکان عبور می کنند.
6-    شهر واتیکان از سال 1929 کوچک ترین کشور مستقل شناخته شده است و حدود 800 نفر در 44 هکتار مساحت زندگی می کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر