آشنایی با پارک های ملی در شمال کشور فنلاند

     اگر بگوییم یکی از چیزهایی که باعث شده است تا آمار بازدید در هر سال در این کشور بالا باشد و مسافرها و گردشگرهای زیادی به این کشور سفر کنند، مناظر و پارک ها و حیات وحش دیدنی آن است، دروغ نگفته ایم. این کشور زیبا با بیش از چهل پارک ملی از سرسبز ترین کشور های جهان به شمار می رود. یک سفر کوتاه با بازدید از چند تا از پارک های ملی این کشور می تواند تجربه ای دل نشین و خاطره انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد. بسیاری از مناطق چشم نواز این پارک ها واقعا می تواند برای شما نفس گیر باشد. شمال کشور فنلاند نیز دارای جاذبه ی گردشگری بسیاری از این حیث می باشد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. پس اگر تمایل به سفر فنلاند را داشته باشید، این راهنما را از دست ندهید.

پارک ملی هسا: هسا از برترین و محبوب ترین پارک های ملی این کشور می باشد. این پارک منطقه ای مناسب برای مسافر ها، صخره نوردها و کوه نوردها است. این پارک ملی همچنین خانه ای برای بسیاری از گونه های مختلف حیوانات می باشد. برخی از فعالیت ها نظیر ماهی گیری در پارک ملی هسا از محبوبیت بالایی برخوردار است.

پارک ملی کولی: این پارک نیز از پر بازدیدترین پارک های شمال فنلاند است و می توانید جنگل ها و دریاچه های مختلفی را در آن مشاهده کنید و از آن لذت ببرید. بسیاری از چشم انداز های این پارک از گذشته تا کنون، الهام بخش بسیاری از هنرمند ها، نویسنده ها و آهنگ ساز ها بوده است. از کارهای محبوب این پارک ملی می توان به ماهی گیری و قایق رانی اشاره کرد در حالی که می توانید از مسیر های پیاده روی دلپذیر آن نیز استفاده کنید. زمستان نیز فصل بسیار محبوبی برای ورزش اسکی در پارک ملی کولی می باشد. کلیسای شیطان از جاذبه های گردشگری این پارک است.

پارک ملی اولانکا: یکی از برجسته ترین پارک های ملی در کشور فنلاند که اغلب در فهرست بهترین پارک های ملی اروپا نیز قرار دارد، پارک ملی اولانکا می باشد. اولانکا در ناحیه ی شمال شرقی کشور قرار دارد که در آن می توانید با طیف وسیعی از صخره ها، جنگل ها، دریاچه ها و آبشار رو به رو شوید. در آن جا شما همچنین می توانید پل های گوناگون را ببینید و به قایق رانی بپردازید. این مکان بسیار برای عکاس ها و علاقه مندان به این موضوع مناسب است.

پارک ملی ریسیتون توری: این پارک ملی نیز دارای طیف وسیعی از گیاهان و درخت ها می باشد. در فصل زمستان این درخت ها پوشیده از برف هستند و بهترین زمان برای اسکی می باشد.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل پارک رویال استانبول

هتل پارک سیتی استانبول

هتل پارک حیات استانبول

هتل گرین پارک تکسیم استانبول

هتل گرین پارک مرتر استانبول

هتل گلدن پارک استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر