آشنایی با چای ماسالا هندی

یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی ها در بین ایرانی ها، چای است که در جهان نیز پس از آب دومین نوشیدنی پرطرفدار محسوب می شود. هندی ها نیز یکی از اقوامی هستند که چای مصرف می کنند و چای آن ها به چای ماسالا معروف است.

همان طور که می دانید هندی ها در اکثر غذاهای خود از ادویه به میزان زیادی استفاده می کنند. چای ماسالا نیز که نوشیدنی پرطرفدار هندی ها است، همین طور است و از ترکیب شیر، چای سیاه و ادویه های معطر هندی تهیه می شود. این چای بسیار معطر و خوش طعم و خوش بو است.

آشنایی با چای ماسالا هندی

از زمانی که هند مستعمره ای انگلیس شد، رسم نوشیدن چای نیز در میان مردم هند رواج پیدا کرد. اما از آن جایی که چای یکی از نوشیدنی های گران قیمت محسوب می شد، مردم و فروشنده ها برای این که با قیمت کمتری چای بنوشند به آن شیر و ادویه اضافه کردند. از آن زمان چای ماسالا شکل گرفت و اکنون در هند و در بسیاری نقاط جهان شناخته شده و پر طرفدار است. پس از صنعتی شدن تولید چای در هند یعنی در دهه ی 1960، قیمت چای پایین آمد، اما مردم هند چای را به همان شیوه ی قدیمی خود می نوشیدند و این نوع چای به سبک هندی ها شهرت پیدا کرد.

آشنایی با چای ماسالا هندی

همان طور که گفته شد، به مرور چای ماسالا و سبک هندی ها در نوشیدن چای سیاه به کشورهای دیگر نیز کشیده شد و آمریکایی ها به دلیل استفاده از شیر در چای سیاه آن را چای لاته نامیدند. امروزه نیز در کافه های اکثر نقاط جهان من جمله ایران، چای ماسالا سرو می شود. البته طرز تهیه ی آن در هر جایی کمی متفاوت است اما ادویه هایی که معمولا در تهیه ی این چای استفاده می شود عبارت اند از: هل سبز، چوب دارچین، زنجبیل، میخک و فلفل سیاه.

آشنایی با چای ماسالا هندی

در گذشته و در هند معمولا برای تهیه ی چای ماسالا از شیر بوفالو استفاده می شده است اما امروزه شیر پر چرب گاو جایگزین شیر بوفالو شده است. شیر سویا و شیر کم چرب نیز برخی از انواع شیرهایی است که برای تهیه ی چای ماسالا مورد استفاده قرار می گیرد. برای شیرین کردن چای نیز می توان از شکر، شکر قهوه ای، خرما یا عسل استفاده کرد. در منطقه ی کشمیر به جای چای سیاه در تهیه ی چای ماسالا، از چای سبز استفاده می شود.

آشنایی با چای ماسالا هندی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر