آشنایی با کشور سوئیس (2)


رود ها


سوئیس دارای سه سیستم آبی است:


1- رود خانه های راین و انشعاب های آن که 50 درصد از سیستم آبی کشور سوئیس را تشکیل داده است. از شرق سوئیس شروع شده و از کنار کشور های آلمان و هلند می گذرد و به دریای شمال می ریزد.


2- رود خانه رن که 18 درصد سیستم آبی را تشکیل می دهد و از جنوب سوئیس سرچشمه می گیرد و با عبور کردن از کشور ژنو و فرانسه به دریای مدینترانه می ریزد.


3- رود های کوچک تر و محلی که تقریبا 27 درصد از آب کشور را شامل شده و برخی از این رود ها به رود پو و اش واقع در کشور ایتالیا می پیوند و به دریای مدیترانه می ریزند. بقیه رودهای باقیمانده با رود دانوب در کشور آلمان و اتریش می پیوند و به دریای سیاه می ریزند. از رود های معروف دیگر سوئیس می توان به آر و تسین اشاره کرد. فقط تعداد کمی از این رود ها برای کشتی رانی مناسب هستند.

 

آشنایی با کشورهای  جهان ( سوئیس ) 2


رود های سوئیس به ترتیب اندازه از بزرگ تر به کوچک تر:
راین، آر، رن، لیمات، سان، تور، این.
دریاچه های سوئیس به ترتیب اندازه از بزرگ تر به کوچک تر:
ژنو، کنستانس، نوچاتل، ماجیور، لوزرن، زوریخ، لوگانو، تون، بیل، زوگ.

یخچال ها


بیش تر یخچال ها در حدود 3000 کیلومتر مربع و ذخیره های برف برای رشته کوه آلپ در کشور سوئیس واقع است. اما به علت گرم شدن زمین و شرایط آب و هواییف نسبت به قرن گذشته از میزان یخچال ها کاسته شده است. سخچال ها در دوران یخ بندان و فصل زمستان تمام کشور را می پوشاند.

پوشش گیاهی


حدود 70 درصد از کشور سوئیس را مراتع و چنگل ها پوشش گیاهی، 11 درصد زمین های زراعی و کشاورزی، ده درصد دریاچه ها و رود ها و منابع آبی و نه درصد دیگر ارتفاعات و شهر ها تشکیل داده است.
با توجه به وسعت زیادی که کشور سوئیس دارد، گیاهان این کشور انواع مختلفی دارد. هم چنین گیاهان و درختان سرد سیری و مدینترانه ای در این کشور مشاهده می شود. به علت وجود انبوه جنگل ها صنایع چوب و جنگل داری در کشور مشاغل زیادی را به وجود آورده است.

 

 

آشنایی با کشورهای  جهان ( سوئیس ) 2

هم چنین کشور سوئیس مراقبت های شدیدی از منابع سبز خود یعنی جنگل ها می کند، به طوری که تا به الان جنگل ویران نداشته اند. درختان موجود در جنگل ها، درختان تبریزی، بید و بید مجنون، اقاقیا، فندق وحشی، زبان گنجشک هستند و هم چنین جنگل های افرا، ملچ، بلوط ، چنار و گردو را دارا هستند. با نزدیک شدن به قله ها و ارتفاعات می توان درخت های کاج و صمغی از جمله کاج سرخ شمالی، سوزنی و نقره ای و کاج های پا کوتاه و بوته ای را دید.

 

آشنایی با کشورهای  جهان ( سوئیس ) 2

آب و هوا


کشور سوئیس دارای آب و هوای معتدل است. تابستان های این کشور گرم و مرطوب همراه با بارش های فراوان باران است که پوشش گیاهی و مراتع مناسبی را به وجود می آورد. زمستان های این کشور همه جا پوشیده از برف و در نزدیکی کوه های آلپ یخ بندان می شود ولی قسمت جنوبی کشور سوئیس به علت آب و هوای نزدیک به مدینترانه هوا معتدل تر است. ممکن است گاهی وقت ها در زمستان پدیده آب و هوایی به نام فون اتفاق بیافتد. این پدیده به این گونه است که سبب تعادل هوا در اروپای مرکزی و سوئیس می شود. هم چنین در روستا های جنوبی نزدیک به کشور های ایتالیا و فرانسه مراتع زیبایی به وجود آمده است. شهر گرابوندن زمستان های خشک و سرد دارد و برف بسیاری در ان جا می بارد. بارانی ترین مرطوب ترین قسمت کشور سوئیس در نزدیکی رود تیسین و کوه های آلپ است. شرق کشور سوئیس سرد تر از غرب کشور است. میزان بارندگی در فصل های مختلف متفاوت است و معمولا فصل پاییز بارندگی کمتری دارد و خشک تر است.

 

آشنایی با کشورهای  جهان ( سوئیس ) 2

حیوانات


در منطقه های کوه های آلپ، بز کوهی و موش خرمای صحرایی و در جنگل ها روباه، گوزن ها ( گوزن زرد و گوزن قرمز )، گراز وحشی، راکون وجود دارد. هم چنین دارای گونه های پرندگان مختلفی در این کشور از جمله دارکوب، زاغ آبی، شاهین، جغد گوش دراز، هد هد و سینه سرخ اروپایی هستند. منابع ابی و زیت گاه های آبی مکان زندگی انواع ماهی ها مثل ماهی قزل آلا و ماهی آزاد می باشد. مردم در هنگام تعطیلات به شکار و ماهی گیری می پردازند.
اگر می خواهید به کشور سوئیس سفر کنید و دنبال ورزش هایی مثل اسکی و غیره هستید ما سفر در زمستان را به شما پیشنهاد می کنیم و اگر دنبال مناظر زیبا و آب و هوای بی نظیر هستید، سفر در تابستان را در الویت خود قرار دهید.

 

آشنایی با کشورهای  جهان ( سوئیس ) 2

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

هتل سوئیس گاردن مالزی

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر