آشنایی با کشور سوئیس (1)

کشور سوئیس کشوری کوچک است که در قلب اروپا واقع شده است. به علت وجود رشته کوه های آلپ و آب و هوای مناسب و مناظر طبیعی زیبا، این کشور به یک مکان توریستی تبدیل شده است. این کشور مرز آبی نداشته اما دارای رود ها و دریاچه های زیبا است. از جمله از این رود ها را می توان رود راین و رن نام برد. صنعت کشتی رانی در این کشور پر اهمیت است و مردم می توان همراه با کشتی به بنادر سوئیس سفر کنند.
سوئیس یکی از با ثبات ترین و امن ترین کشور هاست. ااز جنگ جهانی دوم با وجود شرکت همسایگان وسوئیس و کشور های اروپایی در جنگ جهانی، بی طرفی خود را اعلام کرده و تا به الان به آن احترام گذاشته شده است. چون کشور سوئیس کشوری امن است، سازمان ملل متحد اروپا و یا حتی صلیب سرخ در این کشور واقع است. هم چنین به علت اعتماد مردم دیگر کشور ها، افراد اشیای قیمتی و پول و امانات خود را به بانک های این کشور بسپارند.
مراکز تفریحی و ورزشی و رفاهی خوب سوئیس سبب شده که مردم برای اقامت کردن و استراحت خود کشور سوئیس را انتخاب کنند. حتی کشور سوئیس مرکز های آموزشی و علمی و فنی زیادی دارد و سالانه دانشجویانی از دیگر کشور ها وارد دانشگاه خود می کنند.
مردم ایران رابطه خوبی از قدیم با سوئیس داشتند و تا به حال مشکلی با این کشور به وجود نیامده و رابطه معقولی دارند. امید است ثبات و آرامش در کشور سوئیس ادامه داشته باشد.

 

آشنایی با کشور های جهان ( سوئیس ) 1


نام رسمی: کنفدراسیون سوئیس


نام محلی: شوایتس، سوئیس، سویتسرا


پایتخت: برن


نوع حکومت: جمهوری فدرال


رئیس حکومت: رئیس جمهور


زبان های رسمی: آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی

 

آشنایی با کشور های جهان ( سوئیس ) 1

 

جغرافیای کشور سوئیس


به علت وجود رشته کوه های آلپ، به عنوان کوهستانی ترین و مرتفع ترین کشور در اروپا شناخته می شود. هم چنین به عنوان یکی از کوچک ترین کشور های اروپا با مساحت تقریبا یک چهلم کشور ایران نامیده می شود. دارای 1852 کیلو متر خط مرزی است که با کشور های ایتالیا در جنوب، فرانسه در شمال و غرب، آلمان در شمال، اتریش و لیختن اشتاین در شرق در ارتباط است. بزرگ ترین شهر سوئیس زوریخ و پایتخت این شهر برن است.
سوئیس با وجود رشته کوه های آلپ و فلات سوئیس و کوه های ژورا به سه قسمت جغرافیایی تقسیم می شود.

 

آشنایی با کشور های جهان ( سوئیس ) 1

1- رشته کوه های آلپ و کوه های ژورا: 70 درصد از مساحت کل کشور سوئیس را رشته کوه های آلپ و کوه های ژورا تشکیل داده اند. که این کوه ها در بخش شمال غربی، جنوبی و مرکزی واقع شده اند. ارتفاعات سوئیس به علت ثله های نا هموار و دره های سراشیبی و خطرناک مشهور است. رشته کوه ژورا در زبان سلتی به معنی جنگل است چرا که ارتفاعات ژورا کوتاه تر از ارتفاعات آلپ هستند. این ارتفاعات برای ورزش اسکی مناسب هستند و مردم در اوقات فراغتشان به اسکی کردن می پردازند. یکی از معروف ترین کوه سوئیس، کوه ماتروهن است که در نزدیکی کشور ایتالیایی واقع شده است. به این علت معروف است که کوه نوردان به علت سراشیبی ها و دره های خطرناکش به سختی می توانند به قله صعود کنند. هم چنین قله برنز اوبرلند از مشهور ترین قله هاست و اگر شانس صعود از این قله را داشته باشید، می توانید بر فراز آن کشور آلمان و فرانسه را ببینید.

 

آشنایی با کشور های جهان ( سوئیس ) 1


2- فلات سوئیس: این فلات 395 متر بالا تر از سطح دریا و بین دو رشته کوه آلپ و کوه ژورا قرار گرفته است. از دریاچه ژنو شروع و تا دریاچه کنستانس ادامه دارد. این فلات تپه های زیادی را در خود جای داده است.

دره ها


این کشور، دره های بسیاری را بین دو رشته کوه آلپ و ژورا جای داده است. در این دره ها تنگه ها مختلف به هم وصل می شوند، چه متقاطع و چه اریب. از این دره ها می توان به دره ی انگادین و رودخانه این در جنوب شرقی سوئیس اشاره کرد. هم چنین در همه ی دره های سوئیس آبشار ها و رود های بسیاری وجود دارد که مناظر طبیعی و گردشگری زیبایی را به وجود آورده است. آبشار اشتاب باخ در نزدیکی شهر برن، دره لاتربرونن در نزدیکی ارتفاعات برنز و 72 آبشار دیگر در این کشور وجود دارد. هم چنین قله های مونچ، فرا و ایگر دره های زیبایی را به وجود اورده اند.

 

آشنایی با کشور های جهان ( سوئیس ) 1


دریاچه ها


کشور سوئیس بیشت تر مناظر زیبا و طبیعی خود را مدیون دریاچه ها خود است. علاوه بر دریاچه های بزرگ، دریاچه های کوچک با سد های طبیعی وجود دارد، که دیدنی ترین آن ها سیلسرزه و سیلواپلانرزه در نزدیکی دره انگادین است. این دریاچه ها از آب شدن رود خانه های خی عصر یخ بندان به وجود آورده اند.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

هتل سوئیس گاردن مالزی

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر