آشنایی با کلیسای فلورانس

کلیسای فلورانس،یک شاهکار تاریخی که لیست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. گردشگرانی بسیار برای بازدید از این شهکار معماری هر ساله به فلورانس می آیند. فلورانس شهری در ایتالیا همراه با بهترین جاذبه های گردشگری که کلیسای فلورانس یکی از مهم ترین و محبوب ترین آن ها است. یک شاهکار معماری که به سبک گوتیک ساخته شده است. کلیسای فلورانس دارای یک گنبد آجری بزرگ است که نمایانگر شکوه و عظمت این بنای تاریخی است. این کلیسا از بزرگترین کلیساهای ایتالیا به شمار می رود که در بین مردم فلورانس از جایگاه مذهبی و فرهنگی بسیار ویژه ای برخوردار است. قدمت این کلیسای تاریخی که به سبک معماری گوتیک ساخته شده به دوران رنسانس باز می گردد.

آشنایی با کلیسای فلورانس

آشنایی با کلیسای باشکوه فلورانس

فلورانس از جمله شهر های ایتالیا است که دارای ساختار تاریخی و جاذبه های تاریخی متعدد است اما بدون شک کلیسای فلورانس از با شکوه ترین و مهم ترین سازه های تاریخی فلورانس و کشور ایتالیا است. مراحل اولیه ساخت این کلیسا به سال 1296 میلادی باز می گردد و سرانجام در سال 1434 مراحل ساخت آن به پایان رسید. این مدت زمان طولانی در ساخت این کلیسا نشان دهنده اهمیت و دقت بالا در ساخت آن بوده است؛ هر چند سال یک بار و طی مدت زمانی خاصی قسمت هایی از این کلیسا تکمیل می شده است تا اینکه در نهایت در سال 1434 میلادی این کلیسا به طول کامل ساخته شد. نمای این کلیسا از جنس مرمر است و یکی از قسمت های شگفت انگیز این کلیسا وجود مجسمه های کوچک و بزرگی است که بر روی دیواره های خارجی این کلیسا به شکل هنرمندانه قرار گرفته اند. بکارگیری از سنگ مرمر در ساخت نمای داخلی این کلیسا باعث درخشانی بیشتر کلیسا در طول روز شده است.

آشنایی با کلیسای فلورانس

هدف از ساخت این کلیسا زنده نگهداشتن یاد یک قدیس به نام سنت رپریتا بوده است. کلیسای فلورانس بر روی بقایای کلیسای قدیمی که در این محل ساخته شده بود، قرار دارد. قدمت کلیسای قدیمی به قرن هفتم میلادی باز می گردد. این کلیسا از جایگاه بسیار ویژه ای نزد مسیحیان کاتولیک برخوردار است. طرح اولیه ساخت این کلیسا در 1294 و توسط یک مهندس مشهور ایتالیایی به نام دی کامبیو ارائه شد. نحستین سنگ بنا در همین سال در محل کنونی کلیسا قرار گرفت. ساخت این شاهکار بی نظیر در مجموع 140 سال به طول انجامید. بدون شک، مهم ترین و پیچیده ترین بخش این کلیسا در زمان ساخت گنبد آجری آن بوده است. گنبد آجری کلیسای فلورانس از بزرگترین گنبد های آجری در بین کلیساهای مشهور جهان است. ارتفاع این گنبد آجری به 4.6 متر می رسد و قطر آن حدود 2.9 متر است. از معدود گنبد های جهان است که افراد می توانند بر روی آن بایستند و از تماشای مناظر اطراف این کلیسا لذت ببرند.

آشنایی با کلیسای فلورانس

یکی دیگر از بخش های جذاب و دیدنی این کلیسا، ساعت سنگی آن است. این ساعت به سبک خاصی طراحی شده و هنوز هم کار می کند. این ساعت تا قرن 18 مورد استفاده قرار می گرفته است. مجموعه تاریخی کلیسای جامع فلورانس در سال 1982 در فهرست جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید. این کلیسا به پنج قسمت اصلی تقسیم می شود: ساختمان اصلی، ساختمان غسل تعمید، برج ناقوس، برج کلیسا و موزه های کلیسای فلورانس که هر کدام زیبایی ها و شکوه خاص خود را دارند.

آشنایی با کلیسای فلورانس

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر