آشنایی با کویر مصر اصفهان

در این مطلب قصد داریم یکی از زیبا ترین مناطق کویری ایران را به شما معرفی کنیم. کویر مصر اصفهان که در عین سادگی تمام توجه ها را به خود جلب کرده است. یک منطقه کویری منحصر بفرد که در روستایی به همین نام واقع شده است. به استان اصفهان که سفر کنید برای بازدید از این منطقه کویری باید به شهرستان خور و بیابانک و دهستان جندق این شهرستان سفر کنید.

یک مکان عالی برای کویر نوردی است. آفرود، سافاری، شتر سواری و موتور چهار چرخ از جمله فعالیت های تفریحی هیجان انگیز و لذت بخش در این منطقه است. کویر مصر، آرامشی از جنس کویر را برای بازدیدکنندگان به همراه دارد. کویر مصر در نزدیکی یک روستا به همبن نام قرار دارد. روستایی قدیمی با خانه های قدیمی که در 55 کیلومتری شهرستان خور واقع است. خانه های این روستا دارای سقف های گنبدی شکل و درهای چوبی هستند همه چیز در این روستا از زندگی بیابانی حکایت دارد. این روستا تمامی امکانات مورد نیاز برای گردشگران از جمله محل اقامت، آب آشامیدنی، برق سراسری، آنتن دهی تلفن همراه و فروشگاه موارد غذایی را در بر دارد.

آشنایی با کویر مصر اصفهان

روستای مصر

بهترین و پر طرفدار ترین غذاهای این روستا کباب شتر کالجوش و آب گوشت محلی هستند. شغل اهالی این روستا دامداری و کشاورزی است. زعفران، خرما، گندم و انواع صیفی جات از محصولات کشاورزی این روستا هستند. گردشگران پس اقامت و تامین نیاز های سفر خود در این روستا می توانند با خیال راحت به کویر نوردی در کویر مصر بپردازند. همه چیز در این بیابان رنگ و بوی سکوت و آرامش می دهد.

آشنایی با کویر مصر اصفهان

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای سفر به این منطقه کویری فصل پاییز است. فصل های بهار و تابستان فصل های گرم و آزار دهنده ای هستند و شب های زمستان این منطقه نیز بسیار سرد است.

اقامت

همه چیز در روستای مصر و روستاهای اطراف آن برای پذیرایی از گردشگران آماده است. یک اقامت مقرون بصرفه و آرامش بخش در کنار کویر مصر برای گردشگران فراهم شده است. در 57 کیلومتری این کویر یک هتل با همه امکانات وجود دارد تا پذیرای گردشگران باشد.

آشنایی با کویر مصر اصفهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر