آشنایی زیباترین باغ های جهان

باغ ها از زیباترین مهم ترین جاذبه های گردشگری در هر شهری محسوب می شوند. در این مطلب قصد داریم با زیباترین باغ های جهان آشنا شویم و به معرفی آنان بپردازیم؛ باغ هایی که هرکدام به سبک و سیاق خاصی  طرلحی شده اند.

باغ گیاه شناسی سنگاپور

باغ گیاع شناسی سنگاپور بهترین منظره از طبیعت استوایی را ایجاد کرده است. این باغ دارای یک بخش اقتصادی است که در آن انواع ادویه جات و زنجبیل نگهداری می شود. بخش دیگر آن دارای انواع ارکیده های زیبا است که باغ ملی ارکیده نامگذاری شده است. علاوه بر این گونه های گیاهی، باغ گیاه شناسی سنگاپور میزبان گونه های گیاهی تزئینی است که از مهم ترین آن ها می توان به گیاهان تزیینی بروملیاد ها اشاره کرد.

آشنایی زیباترین باغ های جهان

باغ پوکیتی

یکی از زیباترین باغ های جهان که در نیوزلند و در دل جنگل های انبوه قرار دارد. این باغ زیبا بر روی دامنه کوه اگمونت نیوزلند و در یک منطقه آب و هوایی ایده آل و پرباران قرار گرفته است. در این مجموعه علاوه بر گونه های گیاهی بومی که به شکل ها منحصر بفرد و عجیب و غریب هستند، گونه هایی گیاهی از مناطق هیمالیا، چین و ژاپن نیز نگهداری می شوند. انواع گیاهان جنگلی و انواع گونه های مشهور مانند گل های کاملیا و مگنولیا در این باغ نگهداری می شوند. این باغ به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه پر باران و معتدل توانایی نگهداری و پرورش انواع گونه های بومی و غیر بومی را دارد.

آشنایی زیباترین باغ های جهان

باغ مونه ژیورنی

این باغ دارای بخش هایی متنوعی است از جمله باغ آبی که به سبک باغ آبی ژاپنی ساحته شده است. این باغ از مهم ترین و با طراوت ترین باغ های جهان به شمار می رود. شامل دو باغ منحصربفرد که در یک باغ به نام مونه ژیورنی قرار گرفته اند. رنگ بندی ها و نحوه چیزش گل ها در این باغ از باغ های دیگر در جهان متفاوت است.

آشنایی زیباترین باغ های جهان

باغ لوتوسلند

این باغ توسط یک خواننده ی لهستانی به نام گانا والسکا ساخته شده است. باغی با طراحی کاملا متفاوت و متمایز با باغ های دیگر جهان که مطابق با شرایط آب و هوایی کالیفرنیا ساخته شده است. باغی در کالیفرنیا که بازدید کنندگان خود را با یک منظره متفاوت و منحصربفرد نسبت به باغ های دیگر مواجه می سازد. نخل ها و کاکتوس ها در کنار موارد عجیب و غریب دیگر مانند الماس های شیشه ای و گدازه های آتش فشانی، یک چشم انداز متفاوت و عجیب و غریب را ایجاد کرده است.

آشنایی زیباترین باغ های جهان

باغ پرتلند

باغی زیبا و سنتی در قلب شهر پرتلند ژاپن که خالق آن 5 مدل سنتی ژاپن را با یکدیگر ادغام کرده تا این باغ زیبا و منحصربفرد ایجاد شود. اوج زیبایی این باغ در فصل بهار است که در آن برگ های درختان و گیاهان به رنگ های مختلف به شکل رویایی، خود نمایی می کنند. تجربه یک چشم انداز طبیعی بکر و منحصربفرد در قلب یک شهر شلوغ که آرامشی توصیف ناشدنی ایجاد خواهد کرد.

باغ گاه شناسی کریستن بوش

یک باغ گیاه شناسی زیبا و رویایی در کشور آفریقای جنوبی و در دامنه یک کوه به نام تیپل کیپ تاون قرار دارد. باغ گیاه شناسی کریستن بوش در بردارنده ی گونه های گیاهی متنوع این منطقه است؛ انواع گونه های گیاهی و فسیل های زنده گیاهی در این باغ ملی به نمایش در آمده اند.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

هتل برج های طلایی کیش

رستوران باغ راز شیراز

جهان پناه هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر