آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

این شهر را به سادگی میتوان نمونهی معماری مدرن خطاب کرد. این شهر کمتر از 40 سال پیش ساخته شده است. معمار معروف یعنی Lucio Costa نقش به سزایی در نمای مدرن این شهر داشته است. اگر از بالا به شهر برازیلیا نگاه کنید شکل این شهر شما را به یاد یک هواپیما میاندازد. البته برخی دیگر عقیده دارند که بیشتر شبیه به یک پاپیون با گرهی محکم است.
اگر در این شهر به گشت و گذار بپردازید از شکلهای جالب و حیرتانگیز ساختمانهایی که بر سر راهتان قرار دارند شگفت زده خواهید شد. در این شهر جاذبههای زیادی برای تمام سلایق وجود دارد. دوستداران فضای سبز و طبیعت از دیدن باغ بوتانیکال (Botanical Garden) بسیار لذت خواهند برد، مساحت این باغ حدوداً 500 هکتار است.

آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

اگر میخواهید رایگان از این باغ دیدن کنید، به شما این اجازه داده میشود که از 1 دهم این باغ به صورت مجانی دیدن کنید.
طرفداران هیجان بهتر است از موزهی Princess House دیدن کنند. این موزه در یک ساختمان مستعمراتی زیبا قرار گرفته شده است؛ و همچنین باید بدانید این موزه در قرن 18 ام ساخته شده است.
این شهر دارای جاذبههای گردشگری بسیار زیادی است. یکی از مکانهای مذهبی و معماری این شهر معبد تمایلات خوب (Temple of the Good Will) نام دارد. این معبد به صورت هرمی شکل در سال 1989 ساخته شده است. جالب است بدانید از این معبد روزانه توسط هزاران توریست و بازدیدکننده دیدن میشود.
در میان مکانهای فرهنگی یکی از عجیبترین موزهها موزهی پول (The Money Museum)

آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

نام دارد. افتتاح این موزه به سال 1960 برمیگردد. جالب است بدانید این موزه در ابتدا در ریو د جنیرو (Rio de Janeiro) قرار داشته است اما بعدها کلکسیونهای موجود در این موزه به قدری زیاد شدند که به یک جای دیگری برای نگهداری احتیاج داشتند؛ بنابراین تمام آنها را به برزیل انتقال دادند.
جالب است بدانید در ین موزه تمام سکههای قدیمی و صورتحسابهای بانکی گذشته نگهداری میشود. بازدید از این موزه به قدر جذاب است که عدهی زیادی از سرتاسر دنیا برای دیدن این موزهی بینظیر به این شهر می-آیند.
یکی دیگر از مکانهای دیدنی برازیلیا، کنگرهی ملی است که قدمت آن درست به اندازهی خود شهر برازیلیا است. این ساختمان توسط معمار معروف Oscar Niemeyer طراحی شده است و شامل یک ساختمان تخت با دو ساختمان مرتفع میشود.
این مکان جایی است که دفتر برخی از اعضای مجلس در آنجا بنا شده.
جاذبه‌های گردشگری این شهر به قدری زیاد است که از شمارش خارج است. در ادامهی این مقاله به‌اختصار این جاذبهها را برایتان نام میبریم:
1- تئاتر ملی Cláudio Santoro
2- یادبود Juscelino Kubitschek
3- Supreme Federal Court
4- پارک ملی برازیلیا
5- Santuário Dom Bosco
6- کلیسای Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida
7- دریاچه Paranoá
8- Parque Municipal do Itiquira
9- Centro Cultural Banco do Brasil

آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر