آش دوغ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آش دوغ

وقتی صحبت از آش می شود هرکس یک نوع آش در ذهنش تداعی می شود. آش مورد علاقه بیشتر افراد «آش دوغ» است. این آش یکی از خوشمزه ترین آش ها و البته از نوع قدیمی و سنتی در ایران می باشد. ناگفته نماند آش دوغ در خیلی از شهر های ایران مثل: «تبریز، اردبیل، شیراز، همدان، کردستان و..» با روش های متفاوت درست می شود. اما به طور کلی این آش هم مثل اکثر آش های دیگر از حبوبات، سبزی های محلی و معطر هر منطقه و البته دوغ درست می شود. در این آموزشی که ما برای شما آورده ایم شما می توانید این آش را به اندازه 4 نفر در خانه درست نمایید و با خوردن آن لحاظات خوبی را در کنار خانواده تان سپری کنید.

 

آش دوغ
موادی که برای تهیه آش دوغ نیاز دارید:
700 گرم سبزی آش
1 پیمانه برنج
2 لیتر دوغ
2 عدد سیر
250 گرم نخود
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم

 

آش دوغ

طرز تهیه آش دوغ:
نفخ کردن بعد از خوردن نخود یک مشکل همیشگی برای طرفداران غذاها است. برای رفع این مشکل ما به شما پیشنهاد می کنیم از شب قبل زمان پختن آش، آن را در ظرفی ریخته و با آب بخیسانید. اگر بتوانید چند باری آب آن را عوض کنید بهتر می شود. این کار علاوه بر رفع این مشکل به پخت راحت تر و سریع تر نخود هم کمک بسازیی می کند. اگر بتوانید برنج را هم در ظرفی با آب و نمک بخیسانید بهتر است.
نخودهایی را که شب قبل خیسانده اید همراه با 6 لیوان آب در قابلمه ای بریزید و روی شعله گاز قرار بدهید تا بپزد. برنج را آبکشی کنید. زمانی که نخودها پختند؛ به آن اضافه کنید. صبر کنید تا آب داخل قابلمه کم بشود و برنج مغز پخت بشود. سبزی آش را به صورت ساطوری کاملا خرد کنید و زمانی که برنج پخت؛ به آن اضافه کنید.

 

آش دوغ

(نکته: در قابلمه را به طور کامل روی قابلمه نگذارید و سعی کنید آن را نیمه باز روی قابلمه بگذارید. کامل گذاشتن در قابلمه باعث می شود سبزی آش بد رنگ بشود.) زمانی که سبزی آش هم پخت وقت آن است که دوغ را به آن اضافه نمایید. توجه داشته باشید اگر نمی توانید از دوغ محلی استفاده کنید بهترین گزینه برای جایگزینی دوغ های محلی، استفاده از دوغ های گازدار پاستوریزه است. از زمانی که دوغ را به آش اضافه کردید حتما باید به طور مداوم آن را بهم بزنید؛ این کار هم باعث مخلوط شدن بهتر دوغ با سبزی آش می شود. (نکته: حواستان باشد در این مرحله از پخت آش نباید در قابلمه را رویش بگذارید چون باعث بریدن دوغ می شود.) بعد از گذشت 15 دقیقه از وقتی که دوغ را به آش اضافه کردید؛ نمک و فلفل را به آش اضافه کنید. هنگامی که خواستید آش را سرو کنید؛ سیر را بسیار ریز و نگینی خرد کنید و بعد به آش اضافه کنید. اگر طعم جو را دوست دارید به شما پیشنهاد می کنیم به اندازه نصف لیوان جو را خیس کنید و در مرحله اول پخت آش در قابلمه بریزید. دقت داشته باشید برای تهیه سبزی آش دوغ به شوید، تره و جعفری به اندازه های یکسان نیاز دارید.
یک پیشنهاد دیگر برای شما این است که در کنار این آش حتما از نوشیدنی های شیرین استفاده کنید چون دوغ و سیری که داخل این آش وجود دارد باعث افت فشار خون شما می شود.
نوش جان.

آش دوغ

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر