آلاله

گیاه آلاله نام های مختلفی دارد. و به اسم های کیبج، کف اسبع، گل اشرافی، ماستو چچکی، نیز شهرت دارد. اولین بار از آلاله دانشمندی به نام گیلبرتو برای درمان تنگی نفس و سل از آن استفاده می کرد. به طوریکه دو گرم از این گیاه را با آب مخلوط کرده و به صورت دم کرده به بیماران می داد تا شفا یابند.

آلاله

از خاصیت های دیگر آلاله این است که اگر این گیاه را بر روی گزیدگی بگذارند به خوبی التهاب آن رفع می شود. به خصوص که اگر این گزیدگی از نوع پشه مالاریا باشد می تواند آن را درمان کند. برای این کار باید آلاله را به صورت له شده در محل گزیدگی قرار دهید. علاوه بر آن برای پوست نیز مفید است.

همچنین افرادی که دچار تب خال و سودا هستند می توانند یک قاشق چایخوری از گیاه آلاله را به همراه گوشت استفاده کنند. گیاه آلاله به دلیل طبیعت گرم و خشکی که دارد معمولا برای افراد سرد مزاج ماده غذایی خوب و مفیدی محسوب می شود. اما باید در مصرف آن جانب احتیاط  را نیز رعایت کرد. زیرا بسیار سمی بوده، و باید که تحت نظر پزشک خود به مصرف آن مبادرت ورزید.

آلاله

مالیدن پودر شاخه و برگ آلاله با روغن زیتون نیز برای التهابات پوستی مفید می باشد. همینطور نوشیدن دم کرده و یا جوشانده آلاله خوب است و عرق را زیاد می کند. و برای سرد شدن و متعادل شدن حرارت بدن ماده بسیار خوبی می باشد.

همچنین گیاه آلاله برای رماتیسم، سیاتیک، و تورم مفاصل بسیار نافع است. به طوریکه می توانید مقداری از شیره آلاله را در پارچه نازکی گذاشته و در محل درد قرار دهید. به راحتی درد تسکین یافته و احساس آرامش می کنید.

آلاله

فواید گیاه آلاله برای رفع سیاتیک

از قرن ها پیش و در طب باستان از آلاله برای رفع سیاتیک نیز بهره می بردند به طوریکه این گیاه می تواند سیاتیک مزمن را در فرد به طور کامل درمان کند. منوط به اینکه نوع و طرز استفاده آن زیر نظر پزشک معالج قرار گیرد.

آلاله

در ایتالیا نیز غده له شده ریشه آلاله را به محل درد گذاشته و از آن برای درمان استفاده می کردند. این نوع درمان ها بومی بوده و معمولا برای یک نوع شرایط خاص و همینطور شرایط مختلف انجام می گیرد. اما آنچه مسلم این است که، طب سنتی این گیاه را برای روش های خاص امروزه به خصوص برای تسکین اعصاب و درد سیاتیک به کار می گیرد. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر